Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
nehoda 205+195 - 1
Tak takhle dopadla souprava 205+195. Vůz 205 je nyní mimo provoz a 195 je v dočasné soupravě 250+195. Škoda na voze je cca 250 000 Kč. Zvažuje se GO.
zobrazení: 1394
známka: 2.88


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Začíná výstavba obchvatu města Znojma
  Monitoring médií

  Začíná výstavba obchvatu města Znojma

  (Tisková zpráva Ministerstva dopravy)

  Vydáno dne 27. 02. 2007 (2131 přečtení)
  Další z významných projektů v Česku financovaných z prostředků Strukturálních fondů v rámci Operačního programu Infrastruktura bude zítra slavnostně zahájen. Jde o stavbu silnice I/38 Znojmo obchvat I. stavba. Nenávratný příspěvek Evropské unie činí 52 216 691 korun, což představuje 75 % celkových uznatelných nákladů. Konečným příjemcem pomoci a současně objednatelem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Zbývající část nákladů bude hrazena Státním fondem dopravní infrastruktury.

  Silnice I/38 je jedním z hlavních silničních tahů Jihomoravského kraje, propojuje Jihomoravský kraj s Rakouskem. Úsek řešený ve stavbě silnice I/38 Znojmo obchvat I. je součástí souboru zahrnujícího celkově tři stavby silničního obchvatu města Znojma. Předmětem stavby je přeložka silnice I/38 v celkové délce 3,037 km. Součástí realizace je výstavba čtyř železobetonových mostů o celkové délce 150 metrů. „Dále budou v rámci stavby realizovány úpravy dotčených silnic II. a III. třídy, polních cest a přeložky inženýrských sítí. Podél zástavby určené k trvalému bydlení jsou navrženy protihlukové clony. Po dokončení bude obchvat sloužit k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě," říká k projektu tiskový mluvčí ŘSD ČR Jan Hoření.

  Podpora z Operačního programu Infrastruktura byla kromě této stavby dosud schválena rovněž pro dalších devět projektů v rámci Priority 1 - Modernizace a rozvoj dopravní infrastruktury celostátního významu, Opatření 1.2 - Výstavba a modernizace silnic I. třídy a pro sedm projektů v rámci Priority 2 - Snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí, Opatření 2.1 - Realizace ochranných opatření na dopravní síti k zabezpečení ochrany životního prostředí. Celková částka dotace z prostředků strukturálních fondů EU alokovaná na rozpočtové období let 2004 - 2006 pro ŘSD ČR přesahuje 1.1 mld. Kč.

  Evropský fond pro regionální rozvoj poskytuje příspěvky ke zmenšení rozdílů mezi úrovněmi rozvoje a životními úrovněmi různých regionů a ke snížení míry zaostávání nejvíce znevýhodněných oblastí. Rovněž tak poskytuje příspěvek k vyrovnání nejzávažnějších regionálních nerovnováh ve Společenství účastí na rozvoji a na strukturálním přizpůsobení zaostávajících oblastí a na hospodářské a sociální přeměně oblastí. Evropská unie svým rozhodnutím o alokaci finanční pomoci na tento konkrétní projekt podporuje záměr ČR v oblasti zajištění kvalitního vnitrostátního silničního spojení, které bude mít pozitivní dopad na ekonomické a sociální prostředí jednotlivých dotčených regionů a na snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Tisková zpráva Ministerstva dopravy|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt