Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
293
Dnes 19.5.06 KT8D5 - 293 pořadí 2/1 přijela do konečné Bolevec.
zobrazení: 1978
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Výstavba dálnice D1 po Kroměříž se naplno rozbíhá
  Monitoring médií

  Výstavba dálnice D1 po Kroměříž se naplno rozbíhá

  (Tisková zpráva Ministerstva dopravy)

  Vydáno dne 27. 02. 2007 (1499 přečtení)
  Výstavba dálnice v okolí Kroměříže úspěšně pokračuje a v těchto týdnech se rozbíhají stavební práce na posledním úseku dálnice D1 na trase Brno - Kroměříž. Jedná se o 6,6 km dlouhou stavbu Mořice - Kojetín (II. etapa od Vrchoslavic po Bezměrov).

  Tento úsek dálnice D1, mezi Vrchoslavicemi a rozestavěnými úseky u Kroměříže, míjí obce Stříbrnice, Křenovice, Popůvky a Bezměrov na stávající silnici I/47. Na stavbě bude jedna mimoúrovňová křižovatka - MÚK Kojetín, která umožní zprovoznění nejen části této stavby, ale i navazujícího rozestavěného úseku u Kroměříže. Tato část stavby včetně křižovatky a čtyřkilometrového úseku Kojetín - Kroměříž, která je ve stavbě od loňského roku, bude zprovozněna v listopadu 2008. Zbývající část Vrchoslavice - Kojetín pak v září 2009. Stavba obsahuje 14 mostních objektů, z toho 11 dálničních, jednu odpočívku u Křenovic, přeložky silnic a úpravy potoků.

  Finanční prostředky na stavbu jsou zajištěny z kohezních fondů Evropské unie a ze SFDI. Cena díla bude 2,6 miliardy korun. Dokončení stavby podstatně zlepší dosažitelnost Zlínského kraje a je součástí budoucí dálniční trasy Brno-Ostrava. Především má ale velký význam pro obce, které leží na stávající přetížené a kamiony zničené silnici I/ 47. Stavba tak velmi přispěje k plynulosti a bezpečnosti provozu, poklesu dopravních nehod a zlepšení životního prostředí.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Tisková zpráva Ministerstva dopravy|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt