Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  23. května 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
230 099
Budějovická 230 099 čeká na odjezd s osobákem do Jihlavy na nádraží v Havlíčkově Brodě 22.7.2006
zobrazení: 1154
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • thanks for your post:) (Magazín Dopravního webu)
 • tarif chirurgie esthetique chirurgie esthetique lifting mammaire abdominoplastie chirurgie . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Gruzie, Tbilisi)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Příbramští jezdí novou linkou)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Autobusová doprava >> Kraj hledá další dopravce
  Autobusová doprava

  Kraj hledá další dopravce

  (Regionální mutace MF Dnes - Ústecký kraj 16. února)

  Vydáno dne 19. 02. 2007 (1416 přečtení)
  Ústecký kraj vypisuje dalších devět koncesních řízení na dlouhodobé zajištění autobusové dopravy. Od 5. března do 6. dubna si mohou zájemci vyzvednout potřebné formuláře. Kraj je pro autobusovou dopravu rozdělen na 24 oblastí. Pro patnáct z nich vybrali krajští radní dopravce již na konci loňského roku.

  Firmy se podpisem smlouvy zavázaly kromě jiného k tomu, že v letech 2008 až 2014 budou mít nejméně deset procent nízkopodlažních vozidel. Smlouva pamatuje i na dodržování emisních limitů.

  Pro výběrové řízení se vedení kraje rozhodlo poté, co region zažil loni v srpnu kolaps autobusové dopravy. Dopravní podnik Ústeckého kraje (DPÚK) jako monopolní dopravce zastavil v kraji na čtyři dny všechny své stroje.

  Na obzoru je další spor, opět mezi krajem a DPÚK

  Nelíbilo se mu, že kraj neplatí za prokazatelnou ztrátu. Samospráva vypověděla DPÚK smlouvu, protože dopravce požadoval na uhrazení ztráty 315 milionů korun. Vedení kraje je odmítlo zaplatit, protože podle ústeckého hejtmana Jiřího Šulce byla částka příliš vysoká. DPÚK argumentoval tím, že musí podle zákona obnovovat vozový park.

  Nová koncesní řízení vyvolala kritiku některých dopravců, Šulc je však obhajuje. Vybrané firmy podle něj jezdí kilometr za 26 až 34 korun. „DPÚK nyní posílá kraji faktury, z nichž vyplývá, že jeho náklady na kilometr dosáhly 90 korun,“ řekl včera Šulc. Ještě loni dopravce jezdil kilometr za 39 korun. Mluvčí DPÚK Marek Ženkl označil informaci hejtmana za „sprostou účelovou demagogii a manipulaci s čísly“, náklady na kilometr DPÚK ale odmítl zveřejnit.

  Vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jindřich Franěk sdělil, že DPÚK stále kraji posílá faktury za autobusovou dopravu z některých linek, na které má licence. Kraj je podle Fraňka odmítá platit, protože vypověděl dopravci smlouvu a obyvatele z těchto částí regionu vozí jiní dopravci.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Regionální mutace MF Dnes - Ústecký kraj 16. února|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt