Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  20. října 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
"Kachna"
Jediná KT8D5.RN1 s plastovými dveřmi v Ostravě.
zobrazení: 1023
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Francie, Marseille)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Vlakem na přehradu aneb trať 164 ožívá)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Novinky ve vozovém parku Plzeňských autobusů)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Jízdenku na pražskou MHD si pomocí SMS kupuje až 17 000 cestujících denně)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Dráhy získají od státu tři miliardy)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Obecný přehled o veřejné dopravě)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (MHD Přeštice)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Širokorozchodná železnice přes Slovensko se začne stavět v roce 2010)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Informace >> Redakční mudrování ...
  Informace

  Redakční mudrování ...

  Vydáno dne 08. 02. 2007 (2456 přečtení)
  Okno ... Vážení čtenáři, po více jak roce společných setkání neuškodí, abychom se společně zastavili a vzájemně si řekli, jak dál.
  Popravdě se těchto pár řádků chystám napsat již delší dobu, ale vždy se najde něco důležitějšího než samochvalné/sebedestrukční (nehodící se škrtněte) výtvory. Ale jak tomu tak bývá, s chlapem nehne zpravidla nic, ale ženská dokáže vnést čerstvý vítr i sem. Mnozí znalí problematiky již vědí .... Ano, naše kolegyně Cirrat. Vždy vletí, vysmýčí kouty, vyvětrá a nakonec postaví květinu na stůl a zmizí. A my ostatní nebožáci se tu tváříme překvapeně, tu ukřivděně, tu nadšeně. No prostě ženský fenomén dělá s chlapy divy. Přiznejme si to pánové :-)


  Budu-li mluvit za redakci, budu mluvit i za Cirrat, jíž je součástí. To bych ale dělal nerad, nejsem mluvčí, ale šéfredaktor. Takže mi nezbývá nic jiného, než mluvit za sebe. Když jsem Dopravní web zakládal, měl jsem představu, že vytvořím internetový magazín, který by byl platformou pro všechny druhy dopravy. Sice mým zájmem i profesí jest doprava veřejná, ale jak jest známo, vše souvisí se vším a nic nelze oddělit. I auta – Taxíky – jsou dopravou veřejnou, ač se to mnohým ortodoxním zastáncům mašinek a tramvajek nezdá. A protože jsem bytostně přesvědčen, že veřejná doprava má své místo na světě, a rozhodně se nejedná o nějakou okrajovou „socku“, kterou musí všichni dotovat z vlastní kapsy, tak jsem si řekl, že umožním srovnání všech dopravních kategorií vedle sebe s rovnými podmínkami. A k tomu všemu ještě umožním diskuzi tak, aby se různí příznivci různých odvětví mohli prezentovat. Řekl bych, že největším současným problémem dopravního trhu je vzájemná nekomunikace mezi obory, respektive uzavřenost jednotlivých skupin a z toho plynoucí jednostranné prosazování jen jednoho druhu dopravy bez ohledu na její výhodnost v té určité relaci. Tuto zahleděnost do sebe sama bereme tak samozřejmě, že jsme doslova šokováni tím, když vidíme, že autobusák nenutí autobusy do míst, která jsou dobře obsloužená vlakem. Ví totiž, že v té konkrétní relaci není pro autobusy místo nikoli z módního pohledu ekonomiky, ale zabezpečení kvalitní přepravní práce. Ví, že po náhradě vlaků autobusem nebude schopen dostát takovému standardu přepravy, jak tomu byli cestující zvyklí u vlaku a ve svém důsledku nejen, že nezíská nové cestující, ale ztratí i ty stávající. Všichni budou raději cestovat vlastními auty. A právě k této mezioborové diskuzi bych rád přispíval na Dopravním webu. A mám dojem, že se pomalu a jistě daří.

  Nu dobrá, ale jak dál? Možná, že už jsem v pozici profesní slepoty, ale v současné době nevidím jediný důvod, proč nějak někde zasahovat. Však ať si tady každý dřystá jak chce! Myslím si, že zavést zde jakási pravidla jak se někdo má nebo nemá vyjadřovat, to asi není to pravé ořechové. Dopravní web není a nebude webem nějakého fandovského nebo politického uskupení, které musí šířit „jediné správné názory“. Sám už jsem prošel lecčíms a vím, že jakýkoli umělý pokus o regulaci končí ukrutným fiaskem. Ano, je třeba lidi vzdělávat a zvyšovat jejich povědomí o světě. To by měl být také úkol tohoto webu. Poskytnout lidem příležitost porozhlédnout se po celém spektru dopravy, ale to je tak vše. Samozřejmě je třeba, aby veškerá diskuze odehrávala korektně, bez různého napadání, ale myslím si, že i to se celkem daří. Prostor zde má každý bez rozdílu vzdělání, věku, vyznání. Nikdo se zde nikoho neptá a nebude ptát na nějaké osobní údaje. Každého je věcí, jak bude vystupovat a co na sebe prozradí ostatním. Nakonec svým vystupováním každý podává obrázek o sobě a své kulturní úrovni bez ohledu na věk. I třináctiletí mohou postavit po bok třicátníkům …

  Když svůj dlouhý monolog shrnu, tak bych řekl, nic neměnit. Ponechal bych strukturu i filosofii webu takovou jaká je. Agenturní zprávy a informace o různých zajímavostech pro všechny, pro členy klubu, tedy registrované, navíc články ve sféře zájmů a koníčků, ať již modelů nebo třeba reportáží z nějakých fandovských akcí. Po registraci se navíc každý může spolupodílet na tvorbě stránek ať přidáváním vlastních článků nebo vytvářením galerií.

  Tak a teď mě můžete v komentářích rozcupovat :-)
  Přeji hezký den.

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt