Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  20. května 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Špagetka ...
Špagetící se špagetka U Zvonu, následovaná tramvají KT8 Foto Tomáš Mykl
zobrazení: 1497
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • thanks for your post:) (Magazín Dopravního webu)
 • tarif chirurgie esthetique chirurgie esthetique lifting mammaire abdominoplastie chirurgie . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Gruzie, Tbilisi)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Příbramští jezdí novou linkou)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Autobusová doprava >> Města trápí zastaralá autobusová nádraží
  Autobusová doprava

  Města trápí zastaralá autobusová nádraží

  (ČT24)

  Vydáno dne 30. 01. 2007 (3677 přečtení)
  Mnohá krajská města trápí zastaralá autobusová nádraží pro meziměstské spoje. Lidé by se však měli v následujících letech dočkat zlepšení, neboť v některých městech se chystá modernizace či výstavba nových autobusových terminálů.

  Ty nabídnou lepší služby a usnadní cestování. Rozsáhlá rekonstrukce za desítky milionů korun čeká chátrající pražské Ústřední autobusové nádraží na Florenci, investice do autobusových terminálů plánují také v Liberci, Ústí nad Labem či Olomouci.

  ÚAN Zlín
  zastaralé autobusové nádraží ve Zlíně

  Stotisícový Hradec Králové dokonce autobusové nádraží nemá vůbec. Obyvatelé a návštěvníci města na něj čekají téměř 50 let a autobusy odjíždějí z provizorních stání před vlakovým nádražím a z nedaleké panelové plochy. Moderní terminál měl být hotov v srpnu, ale kvůli potížím se složitou ocelovou konstrukcí se jeho dokončení zřejmě opozdí. Podobně v Liberci slouží lidem provizorní objekt poskládaný ze stavebních buněk, jimž ale v příštím roce vyprší výjimka k užívání.

  Zato v jihočeské metropoli bude cestujícím od dubna sloužit zmodernizované dopravně-obchodní centrum, jehož stavba vyjde zhruba na 850 milionů korun. Českobudějovičtí získají projekt, který je ojedinělý tím, že autobusy budou jezdit na střeše objektu, kde vznikne moderní dopravní hala s nástupišti.

  V Ostravě stálo vybudování nového terminálu 40 milionů korun, uvažované investice v dalších městech se pohybují v desítkách až stovkách milionů.

  ÚAN Ostrava
  nové autobusové nádraží v Ostravě

  Údajně nejlepším nádražím, co do nabídky služeb i jejich kvality, se může pochlubit Plzeň, tvrdí ředitel ČSAD Autobusy Plzeň Miroslav Hucl. Firma do tamního centrálního autobusového nádraží investuje ročně nejméně milion korun. Jen na úklid haly vydá 100.000 korun měsíčně, dalších minimálně 50.000 Kč na úklid venkovních prostor.

  Část peněz získávají provozovatelé nádraží z poplatků od autobusových dopravců. Ty se často pohybují až ve stovkách korun za jednotlivý vjezd. Například na Florenci je to za jeden vjezd na vnitrostátní lince 327 korun, na mezinárodní lince pak 774 korun.

  V evropských metropolích, například Paříži, Londýně či Berlíně, lidem většinou slouží moderní autobusové terminály s napojením na ostatní druhy dopravy. Výjimkou je Vídeň, která klasické autobusové nádraží s vlastní halou vůbec nemá. V nedaleké Bratislavě pak chystají rekonstrukci zastaralé budovy autobusové stanice Mlynské Nivy. Měla by ji nahradit moderní stavba, která si vyžádá investici zhruba miliardu Sk.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ČT24|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt