Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  13. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Minsk - Bělorusko
Jízdenka na MHD zlevněná. Roku 2005 či 2006 už není v platnosti byla v letech před tím stažena z oběhu. Z netu.
zobrazení: 942
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Konec zastávky? Trable!
  Monitoring médií

  Konec zastávky? Trable!

  Vydáno dne 30. 01. 2007 (1583 přečtení)
  V Hradeckém deníku ze dne 26.ledna 2007 se objevil dopis jedné nespokojené paní, které se nelíbí, že i když mají ve vsi téměř novou vlakovou zastávku, tak od nového jízdního řádu 2006/2007 zde ani jeden vlak nestaví.

  Vážená redakce a čtenáři Hradeckého deníku!

  Chtěla bych se s vámi rozdělit o novou vymoženost v cestování do našeho krajského města. Naše malá ves je nedaleko od Nového Bydžova. Okolo naší vsi již 124 let jezdí vlak, a to na trati Chlumec nad Cidlinou – Trutnov.

  Po mnoha neúspěšných pro a proti se nám konečně před 10 lety podařilo vybudovat vytouženou železniční vlakovou zastávku Zachrašťany. Stálo to mnoho úsilí a peněz na její vybudování, ale lidé byli rádi, že se konečně dočkají vytouženého vlakového spojení se světem.

  Na naši první jízdu a zastavení vlaku na naší železniční zastávce jsme uspořádali slavnostní zájezd, a to ze Zachrašťan do Staré Paky, a to v dobových kostýmech od prvního objezdu vlaku, až po současnost. Zúčastnilo se asi padesát osob v dobových kostýmech v čele s panem starostou. Byl to pro naši obec památný den.

  Ale tato radost trvala jen 10 let, kdy naši občané mohli využívat železnici a České dráhy. Přišel rok 2006 a páni nahoře se rozhodli vesnické zastávky, které asi byly málo pro ně výdělečné, zrušit. Ať jsme bojovali, jak písemně, tak ústně, nic platno. Nové nařízení od někoho se musí respektovat. A tak nová a pěkná zastávka teď stojí opuštěná a naskýtá razie vandalům, kteří ji devastují. Místním občanům mohou zůstat jen oči pro pláč.

  Ale chtěla bych vám popsat nynější vylepšenou cestu do Hradce Králové.

  Ráno jedete autobusem do Nového Bydžova, tady přestoupíte do autobusu do Hradce Králové, a když to dobře půjde, možná si i sednete, nebo budete hodinu stát. V Hradci oběhnete úřady či lékaře a vydáte se zpět domů. Tady se můžete rozhodnout, zdali pojedete autobusem či vlakem. Když nasednete do vlaku, jedete do Chlumce nad Cidlinou. Tady vystoupíte, a máte-li štěstí, chytnete autobus do Nového Bydžova, ne-li, čekáte jednu hodinu na další spoj.

  Ale ono nejde jen o cestování, ale také o finanční vydání. Dříve se vlakem ze Zachrašťan do Hradce Králové důchodce dostal za 31 Kč. A nyní, po všem trmácení, cesta stojí 76 Kč.

  Tak takhle se zlepšuje životní úroveň pro lid z venkova a té naší vrchnosti na vesnických lidech asi nezáleží. A lidé z vesnice nemají nikde dopomoci, jako by byli méněcenní.

  [Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
  | Autor: Pavel Kuzebauch |
  | Počet komentářů: 28 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: Hradecký deník - str. 12 - Hradecko |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt