Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  16. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Sportovní hala.
Tento pohled se naskytne každému kdo se kouká ze střechy budovy 21. Pokud máte průměrný digitální foťák tak snado ulovíte podobný snímek.
zobrazení: 1444
známka: 1.89


Poslední komentáře

 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • one more tile (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • mallacoota.or g.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • carpestology.co m.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • amour a (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • american dry (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • 123.clinic (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Čekárna nebude! Prý kvůli vandalům
  Monitoring médií

  Čekárna nebude! Prý kvůli vandalům

  (Boleslavský deník - Jan Laštovička)

  Vydáno dne 24. 01. 2007 (1637 přečtení)
  Čekárna na hlavním železničním nádraží v Mladé Boleslavi nebude! Ještě včera přitom Boleslavský Ddeník informoval, že má být na přelomu ledna a února čekárna otevřena. České dráhy ale přehodnotily situaci. Čekárnu zruší, navíc chtějí zavřít i kiosek.

  „Tak ať nám sníží jízdné!“ reagovala na nepříznivou zprávu cestující Iva Kynychová z Katusic. S tím, že má při čekání na navazující spoj mrznout v nevytápěném vestibulu, se nechce smířit. Poslala proto stížnost Českým drahám do Prahy.

  Hlavním důvodem, proč lidé v Mladé Boleslavi přišli o čekárnu, je podle přednosty stanice Tomáše Chládka nárůst vandalismu. „Vandalové v čekárně poškozují majetek, dokonce močí i na zdi,“ vysvětlil přednosta. „Jak k tomu ale přijdou slušní cestující, kterých je podstatně více?“ ptají se rozčilení občané. České dráhy mají i druhý důvod, proč čekárnu poté, co je už tři čtvrtě roku zavřená, neobnoví. „Čekárny budeme provozovat jen v těch stanicích, kde jezdí vlaky vyšší kvality. A ty bohužel přes Mladou Boleslav nejezdí,“ řekl Chládek.

  Ke všemu ještě zřejmě skončí na nádraží kiosek. „Správě dopravní cesty Praha navrhujeme vypovězení smlouvy provozovateli kiosku. Vandalové se zde opíjejí, dělají hrozný nepořádek a poškozují majetek,“ zdůvodnil rozhodnutí Chládek. Cestujícím, kteří se v mrazech budou chtít ohřát, tedy nezbude, než jít do nádražní restaurace.

  „Vždyť je to hlavní nádraží! Jezdí se odtud do Kolína, do České Lípy, do Prahy. Zkuste se podívat ráno v sedm hodin, jak je nádraží narvané lidmi! I žáci do školy odtud jezdí vlakem!“ argumentuje Kynychová.

  „Jsme malé nádraží, kde jsou jen přestupy a prodlevy mezi jednotlivými spoji nejsou dlouhé,“ vysvětluje přednosta. „Čekám na spoj i čtyřicet minut!“ říká Kynychová. Přestože České dráhy jsou v tuto chvíli rozhodnuté, že čekárna ani kiosek v Mladé Boleslavi nebudou, cestující se s tím nehodlají jen tak smířit. Například Iva Kynychová je rozhodnuta využít všech možností. „Proč nemůžou být například informace spojené s čekárnou, jako je tomu jinde? Pak by pracovník na informacích měl nad čekárnou dohled!“ navrhla Kynychová jednu z možností.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Boleslavský deník - Jan Laštovička|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt