Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  13. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Podbořany
Karosa C734 Autobusové dopravy Podbořany s.r.o. míjí zrušené mechanické návěstidlo v Podbořanech 17.5.2006
zobrazení: 2404
známka: 1.96


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Vlečka do zóny bude obnovena
  Monitoring médií

  Vlečka do zóny bude obnovena

  (Žatecký a lounský deník - Petr Kinšt)

  Vydáno dne 24. 01. 2007 (1837 přečtení)
  Ožít by mohla již v závěru roku. Vlastník průmyslové zóny Triangle u Žatce, počítá s obnovou železniční vlečky. Sloužit by měla hlavně k přepravě zboží do a ze zóny, využít ji bude možné i pro osobní dopravu.

  “Územní a stavební povolení pro rekonstrukci vlečky pro nákladní dopravu v zóně Triangle je vydáno a připravuje se vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele stavby. Je předpoklad, že rekonstrukce by mohla být zahájena v závěru letošního roku a dokončena v roce příštím,” uvedl František Janačík z kanceláře hejtmana Ústeckého kraje. Podle jeho slov bude provozování osobní dopravy na vlečce možné. Musí se ale najít dopravce.

  Železniční vlečka v délce 8,5 km se používala k přepravě hlavně pohonných hmot na letiště. Začíná na nádraží v Postoloprtech. V roce 2005 byl její svršek odstraněn. ”Staré kolejnice a pražce neodpovídaly normám pro moderní vlečku. Dalo se tam jezdit maximálně 30 km/h, ale potřeba zóny je alespoň 60 km/h. Proto se počítá s modernizací vlečky, včetně položení nových pražců i kolejnic,” vysvětlil Jan Sixta, vedoucí odboru hospodářské strategie kraje Krajského úřadu v Ústí nad Labem. Vlečka vede poblíž silnice Praha – Chomutov, část bude položena v nové trase.

  Před několika lety vypracovaly České dráhy studii o možném využití vlečky, jež by se změnila na regionální trať. Ta dokonce už obsahovala návrh jízdního řádu. Studie zmiňovala i možnost napojení tramvajových linek v Mostě na koleje Českých drah. Moderní dvou systémové tramvaje, schopné jezdit pod elektrickým vedením s různým napětím, které by jezdily po Mostě a Litvínově, by dále pokračovaly po železnici až na letiště u Žatce. “Do budoucna by byly vytvořeny předpoklady pro zavedení tramvajové dopravy mezi Mostem, Chomutovem, Žatcem, Postoloprty a opačně,” uvádí studie.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Žatecký a lounský deník - Petr Kinšt|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt