Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  22. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Tokyo - Japonsko
Jízdenka na metro z netu. r. 2000
zobrazení: 824
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Změna provozovatele osobní dopravy na trati 149
  Články

  Změna provozovatele osobní dopravy na trati 149

  Vydáno dne 23. 01. 2007 (3505 přečtení)
  VT 32 V souvislosti se zavedením nového jízdního řádu na tratích v České republice v prosinci loňského roku došlo ke mnoha změnám. O uzavření některých tratí, omezení provozu na jiných tratích i o obnovení provozu na části tratě 144 z Lokte do Lokte-předměstí se na tomto webu již psalo. Tak trochu mimo pozornost všech médií došlo ke stejnému datu ke změně provozovatele osobní dopravy na jiné trati v Karlovarském kraji – trati 149 z Karlových Varů do Mariánských Lázní.

  Trať 149 měří 53 kilometrů. Mimo koncové stanice Karlovy Vary dolní nádraží /zde navazují tratě 142 do Potůčků a trať 141 do Merklína/ a Mariánské Lázně /zde je trať přípojná k trati 170 Praha – Cheb/ je na ní ještě 8 dopraven a 9 zastávek. V dopravně Krásný Jez odbočuje trať 144 do Nového Sedla – již řadu let však ve velké části bez dopravy – viz články na Dopravním webu. V dopravně Bečov nad Teplou začíná odbočná trať 161 do Rakovníka.

  Karlovarský kraj v roce 2005 vyhlásil výběrové řízení na provozovatele trati 149 z Karlových Varů do Mariánských Lázní s cílem zlepšení kvality cestování mezi oběma městy již od platnosti grafikonu 2005/2006. Bohužel si úředníci kraje nepřečetli všechny zákony a přestože z výběrového řízení vyšla vítězně společnost VIAMONT, neměla zajištěnu kapacitu dopravní cesty. Tu měla naopak zajištěnu a.s. České dráhy. A protože pro dvojnásobné množství vlaků na této trati kapacita není, jezdily ČD ještě celý rok. Ke cti Českých drah dodejme, že po dodání nových jednotek řady 814 Regionova byly tyto jednotky nasazovány na některé spoje této trati až do konce platnosti předešlých jízdních řádů.

  Ke změně provozovatele tak došlo až od prosince 2006. Společnost VIAMONT zajišťuje v tomto GVD 8 párů spojů v celé trati, 6 párů v úseku Karlovy Vary – Bečov a jeden pár v úseku Mariánské Lázně – Bečov. Jízdní doba v celém úseku dlouhém 53 km je 80 minut. Přesto je tato trať hojně využívána. Jízda v motorových soupravách řady VT 32 je více než příjemná. Přímá silnice mezi oběma městy nevede, a zvláště úsek silnice mezi Bečovem a Mariánskými Lázněmi je v zimě obtížně sjízdný. Turistický potenciál tratě, která mimo naše nejznámější lázně prochází i přímo pod hradem a zámkem v Bečově. Zde se mohou turisté zastavit na prohlídku známého relikviáře Svatého Maura. Téměř celá trať vede z Mariánských Lázní v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, je na ní několik tunelů a mnoho mostů přes řeku Teplou. Zajímavý je i vysoký kamenný viadukt v klesání do zastávky Karlovy Vary-Doubí i následný sjezd do údolí Ohře do konečné stanice vlaku.

  Tolik fakta, a doplním poznámkou.
  Bohužel cestu po této trati mnohým znemožňuje katastrofální návaznost spojů ČD v Mariánských Lázních. Na náš dotaz, zda se chystá nějaká změna, nám bylo z ČD odpovězeno stručně, že nikoliv. Vysvětluji si to tím, že nechtějí dodávat cestující jinému dopravci (ale zároveň je ani oni od něj nedostanou) na trať, kterou neprovozují. Smutné je, že pracovníci odboru dopravy na Krajském úřadu tyto nepřipoje nezjistili sami v předstihu. Věřím, že náprava bude zjednána.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Miloslav Zítka |
  | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt