Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Kohout
Je libo na modelovou střechu modelového plechového kohouta? No problem... Salon International de la Maquette, Paříž, duben 2006.
zobrazení: 1848
známka: 1.79


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Mýtné musí platit i sypače
  Monitoring médií

  Mýtné musí platit i sypače

  (Lidové Noviny)

  Vydáno dne 17. 01. 2007 (2158 přečtení)
  Systém mýtného prodraží péči o silnice a dálnice. Zpoplatnění úseků silnic první třídy a dálnic se totiž týká i sypačů a další vozy údržby. Státní podnik Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), který má veškeré silnice v Česku na starosti, najímá na údržbu silnic první třídy krajské správy a soukromníky. A ti na silnicích musí platit mýto.

  To pak ale zpětně státním silničářům vyúčtují. Proto nedostatek v zákoně zatím přináší jen víc administrativy a problémy pro vlastníky soukromých správ s omezenými rezervami peněz.

  ŘSD si přitom například dálnice spravuje úplně samo a pro vlastní vozy nechalo zařídit speciální "bezplatné" jednotky. Ty zajišťují, že konkrétní auto nebo kamion platit nemusí. "U vlastních vozů jsme totiž jako správci komunikace mýta zproštěni," vysvětlil ředitel brněnské správy ŘSD Jiří Rupp.

  Správám silnic první třídy však ředitelství používání takových jednotek nehodlá zprostředkovat. "Koneckonců se jedná o soukromé společnosti. Kdybychom jim dali na vozidla vyjímku, mohou je používat na úplně jiné účely a jezdily by zadarmo," vysvětluje mluvčí ŘSD Jan Hoření.

  Podle něj by bylo zařizování takových úlev složité a muselo by pro ně existovat příliš mnoho pravidel. "V podstatě to platíme sami sobě," přiznává Hoření. "Ale jinak to řešit by mohlo znamenat problém," dodává vzápětí.

  Soukromým silničářům se i přes argumenty ředitelství zpětné vyplácení nezamlouvá a chtěli by stejné jednotky, jako má "státní" údržba. "Mám pocit, že to jsou výmluvy," uvádí například ředitel Správy silnic Olomouckého kraje Drahomír Babnič. "Představujeme minimální možné riziko, protože s těmi auty nic jiného dělat nemůžeme. Navíc to lze lehce kontrolovat. Kdybychom s tím třeba vezli materiál, každý by to lehce zjistil," popisuje.

  Mnohem větší problémy ale čekají soukromé silničáře za několik měsíců. Od července totiž stát začne mýto vybírat za všechny silnice první třídy, "Na některé ze silnic druhé a třetí třídy, které spravujeme, se dostaneme jen přejezdem přes některou ze zpoplatněných komunikací," vysvětluje důvody k obavám o finance ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Jan Zounar. Zatím si netroufá ani tipnout, kolik peněz do rezervy bude potřebovat na mýto. Podle něj půjde o značné částky.

  Zavedený systém se nelíbí ani některým krajům, pod které spadají správy a údržby silnic.

  Vozy totiž musí v zimě vyjet až osmkrát denně. Některé správy řízené krajem by tak mohly přijít o všechny finanční rezervy.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Lidové Noviny|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt