Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  23. května 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Volklingen
Sársko. Země na pomezí Francie a Německa. Jméno z dějepisu spojené se začátkem druhé světové války. Když jedete od severu, přijde divné, proč se válčilo o zemi plnou vinic a úhledných vesniček podle mohutného toku řeky Mosely. Přehrady a zdymadla dávají tušit, že to není vše. Jemné krajkoví těžních věží napoví víc. Pod zemí se skrývá černé zlato. Bylo požehnáním i zhoubou tohoto kraje... Doly, hutě, válcovny a další navazující výroba. Komplex šesti vysokých pecí hutí ve Volklingenu jsou dnes na seznamu světového dědictví UNESCO jako pomník práce tisíců bezejmenných dělníků, kteří věřili v lepší budoucnost... Budoucnost z pohledu osmdesátých let? Během posledních deseti let se ze země odstěhovala zhruba třetina mladých lidí...
zobrazení: 1358
známka: 2.14


Poslední komentáře

 • thanks for your post:) (Magazín Dopravního webu)
 • tarif chirurgie esthetique chirurgie esthetique lifting mammaire abdominoplastie chirurgie . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Gruzie, Tbilisi)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Příbramští jezdí novou linkou)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Autobusová doprava >> Na autobus s lupou
  Autobusová doprava

  Na autobus s lupou

  (Českokrumlovský deník, str. 11; 10. ledna 2007)

  Vydáno dne 11. 01. 2007 (1186 přečtení)
  Zmenšování tiskopisů jízdních řádů způsobuje značné problémy nejen starším spoluobčanům.

  Dopravce ušetří kousek obyčejného papíru, ale nabídka jeho služeb se za tu cenu stává nesrozumitelná. Na problém upozorňuje například šestasedmdesátiletá seniorka, ale jak jsme se mohli přesvědčit, může pořádně potrápit i daleko mladší ročníky.

  Písmenka na autobusových jízdních řádech jsou sotva dvou milimetrová a hustota řádků z nich opticky dělá jednolitou tapetu. Pracovnice informační služby na autobusovém nádraží v Českém Krumlově prostě jiné jízdní řády nemá, ty původní malé jsou u nich ještě zmenšené kopírkou tak, aby se například spoje do Českých Budějovic vešly do formátu jednoho obyčejného listu A5.

  Marné byly včera naše prosby o jiný přehlednější výtisk, na rozdíl například od vlakových dopravců, její počítač nic většího přehlednějšího vytisknout neumí.

  Nemáte-li právě jestřábí zrak, ani s jízdním řádem v ruce bez pořádné lupy autobusem neodjedete.

  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Českokrumlovský deník, str. 11; 10. ledna 2007|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt