Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Kerč - 10
Torzo trolejbusového provozu ve městě Kerč
zobrazení: 1428
známka: 2.20


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Tratě >> Toulky tratí Tanvald - Harrachov
Tratě

Toulky tratí Tanvald - Harrachov


Vydáno dne 03. 01. 2007 (1799 přečtení)
Tak čelem vzad a zpátkyDlouho odkládaná návštěva trati 036 Tanvald - Harrachov se nám podařila až den před Silvestrem. O to větší radost i smutek jsme prožívali v průběhu tohoto zpočátku zachmuřeného dne.

Z Tanvaldu nás po na dráze nečekaných zmatcích odvážel polední spoj do Harrachova. Souprava ve složení 843 + 943 nám připadla pro tuhle trať ze všech hnacích a přípojných vozidel ČD nejlepší, a to nejen pro svoje trakční vlastnosti. Jízda v mlze pod zataženou šedivou oblohou byla v příjemně vytopeném motorovém voze pohodová. Jaké však bylo naše překvapení. když jsme se ocitli po výjezdu z kořenovského tunelu v krásném světě, plném slunečních paprsků a blankytně modré oblohy. Nálada se nám zlepšila o 100 %, a s velkou chutí jsme vybalili fotoaparáty a jali se fotit vše, co bylo v dosahu.

Po lesní procházce do Kořenova a vydatném obědě jsme vyrazili prozkoumat nádraží. Hned první pohled byl více než žalostný. Na odstavné koleji stála nedávno vyhořelá Singrovka - M 240.021. Podle stupně poškození bylo jasné, že tenhle stroj už nikdy nevyjede… Ani další prohlídka nádraží nám náladu nespravila - na druhém konci pochmurně čněly trosky někdejšího lokomotivního depa, marně se halící do podvečerní mlhy. Jediným světlým bodem byla udržovaná mechanická závora, opuštěně stojící mezi kolejemi. Kořenovské nádraží jsme opouštěli v nepříliš radostné náladě podvečerním vlakem. V Tanvaldu jsme si ještě stihli povšimnout další Singrovky, stojící spolu se dvěma Kocourky u "depa". Doufám, že ji nepostihne stejný osud, jako její sestru v Kořenově a že se s ní někdy svezeme.


[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
|Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt