Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  23. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Historická souprava.
Zvláštní vlak v žst. Benešov nad Ploučnicí.
zobrazení: 1267
známka: 1.50


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Plzeň – Most nově
  Články

  Plzeň – Most nově

  Vydáno dne 16. 12. 2006 (2103 přečtení)
  R 924 s výjimečně 4 vozy v pátek 15.12.2006 České dráhy zvítězily ve výběrovém řízení vyhlášeném ministerstvem dopravy na provozování rychlíkových spojů na trase Most – Plzeň. Tak začínala zpráva z 26.5.2006.

  A zpráva dále pokračovala „České dráhy nasadí na rychlíkové spoje moderní motorové vozy, které splňují veškeré předpoklady pro komfortní přepravu cestujících na dálkových spojích na neelektrifikovaných tratích.“ Po více jak půl roce se nové rychlíky stávají realitou. Jaká je? Popravdě zajímavá, ale ne až tak překvapivá. Vlaky jsou vedeny ve čtyřhodinovém taktu ve velmi rozumné relaci z Plzně až do Mostu, zde je jejich jednoznačný přínos. Trochu sporně můžeme vnímat jejich zajíždění až na hlavní nádraží v Žatci. Když pomineme lepší vazbu na žateckou MHD, je přínos této zajížďky pro cestující sporný, nehledě na zbytečné provozní komplikace s úvratí. Železniční přípoje se mohly odehrávat – tak jako tomu bylo dosud – ve stanici Žatec západ a MHD mohla také k těmto vlakům zajíždět jako přípoj.

  R 926 v standardní sestavě v pátek 15.12.2006 R 926 v standardní sestavě v pátek 15.12.2006 R 927 v standardní sestavě v neděli 10.12.2006
  Záležitostí, která se však cestujících týká nejvíce, je vozový park. Na vlaky byly nasazeny nejnovější motorové vozy ČD řady 843 spolu s řídícími vozy 943, tvořícími spolu slušivou motorovou jednotku. Až potud by bylo všechno v pořádku, jen všímavý cestující nejspíš postřehl, že tyto vozy na trati nejsou žádnou žhavou novinkou. Byly zde nasazovány v předminulém grafikonu, aby byly pak předisponovány kamsi na druhý konec republiky a pak se opět vrátily. Jenže se nevrátily až tak zcela. Původně zde jezdily soupravy ještě s vloženým vozem, tedy třívozové. Nyní se vložené vozy již nevrátily a soupravy jezdí dvouvozové. Běžný provozní den se nejedná o závažný nedostatek, ale v době zvýšené poptávky v pátek a neděli jde o závažný kapacitní deficit. Náhrada klasické čtyřvozové soupravy, soupravou dvouvozovou, a to ještě motorového vlaku, jehož vozy mají samy o sobě menší kapacitu, je poněkud odvážné. Měl jsem tu čest cestovat v neděli vlakem R 927 Most – Plzeň. Cestující se už v Chomutově neměli šanci posadit, od Žatce stáli na plošině u dveří … Kdyby vlaky nebyly „vysoutěžené“ a kdyby kolem nich neproběhla kampaň o komfortní přepravě, tak by možná ani nestály za pozornost. Vlaků, kde se ještě dnes přepravují cestující jako substrát je více než dost. To, že podobný přístup poškozuje nejen České dráhy, ale image železnice na veřejnosti jako takové, je jasné. Ale bohužel klasickým nádražníkům je nejspíš to jedno ...

  Jste rádi, že jednotlivá výběrová řízení na provozování vlaků a tratí vyhrávají ČD?

  Ano (Počet hlasů: 85)
  (28.52 %)

  Ne (Počet hlasů: 124)
  (41.61 %)

  Co mám dělat, stejně je to zmanipulované (Počet hlasů: 51)
  (17.11 %)

  Je mě to jedno (Počet hlasů: 38)
  (12.75 %)  Celkem hlasovalo: 298
  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt