Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
ST 12
Solaris Trollino 12 ev. č. 3705 projíždí křižovatku Českobratrská x Nádražní
zobrazení: 2781
známka: 2.00


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Železnice >> Články >> Vlaky nahradí autobusy
Články

Vlaky nahradí autobusy

(Litoměřický deník - Jana Michálková)

Vydáno dne 11. 12. 2006 (1544 přečtení)
Na trati Libochovice - Straškov dnes jedou naposledy

Vlaky na trati Libochovice - Straškov dnes pojedou naposledy. Jednu minutu před čtvrtou hodinou odpolední se železniční doprava na této odbočné trati zastaví. Od 10. prosince ji nahradí autobusy.

Rozhodnutí krajských radních nezměnily ani argumenty starostů měst a obcí a dvě stě osm podpisů občanů Budyně nad Ohří.

"S rozhodnutím nesouhlasíme. Vlakem jsme cestovali, nejvíce jsme jej využívaly o víkendech. Jiné spojení tu nebylo," zlobí se Milada Suchdolová z Budyně nad Ohří, jedna z organizátorek podpisové iniciativy.

Drážní dopravu na 23 km dlouhé trati Libochovice - Straškov považují radní Ústeckého kraje za ztrátovou, proto s ní nový jízdní řád, který vejde v platnost o dnešní půlnoci, nepočítá. A to i přesto, že trať prošla letos v létě nákladnou rekonstrukcí (pozn.red. konala se zde 14denní nepřetržitá výluka, kdy byly opraveny dva mosty přes Ohři, dále vytrhány dvě koleje v Mšených Lázních a podbito podloží v úseku Libochovice - Mšené Lázně - vše za cca 7 mil. Kč).

"Spolu s ostatními starosty obcí jsme vyvolali několik jednání s hejtmanem i krajskými úředníky, protože se domníváme, že je finanční ztráta této trati srovnatelná se ztrátami na jiných tratích," informuje Petr Medáček, starosta Budyně n. Ohří. Podle jeho slov nepomohlo ani to, že chtělo město na provoz přispívat částkou sto tisíc korun ročně. Podle úředníků dotuje Ústecký kraj jeden ujetý kilometr částkou 49 korun, roční ztráta trati činí asi čtyři miliony korun.

"Obávám se toho, že se zrušením železniční dopravy dojde k fyzickému ohrožení trati. Ta je totiž v době povodní jedinou nezaplavenou cestou, která zajišťuje spojení obcí na trase," říká starosta Medáček.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
|Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj - autor článku: Litoměřický deník - Jana Michálková|
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt