Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  14. října 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Madrid - Španělsko
IDS
zobrazení: 1400
známka: 2.83


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Solaris Gecko, tramvaj z Bolechowa)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Bezprašné EKOBUSY ve zdravém městě Prostějov)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová tramvaj na obzoru)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nový typ tramvaje v Plzni)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Nová stoprocentně nízkopodlažní tramvaj ŠKODA ForCity)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (V Opavě ožila historická tramvaj)
 • Kingdom of Baby is your digital go-to platform for your baby’s well-being, for a healthy pregnancy a . . . (Zlín má dva nové trolejbusy, přivezl je kamion na podvalníku)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Tratě >> Loket - trať 144 - obnova
  Tratě

  Loket - trať 144 - obnova

  Vydáno dne 08. 12. 2006 (5007 přečtení)
  Dnes v 11. hodin byla v Lokti slavnostně přestřižena páska a jízdou zvláštního osobního vlaku byl zahájen provoz na obnovené části tratě 144 z Lokte do Lokte-předměstí.

  Na místě jsme měli tři redaktory, na konci článku je obsáhlá fotoreportáž.

  Devět let nejel přes Ohři v Lokti vlak. Na základě vyvolaných jednání, jejichž iniciátorem byla Rada sociální a hospodářské spolupráce sokolovska, došlo v létě letošního roku k dohodě o zprovoznění 800m dlouhého úseku z Lokte do Lokte předměstí. Hlavním důvodem bylo vytvoření lepšího přestupního místa na přestup z vlaku na autobusy směrem na Horní Slavkov.

  V průběhu podzimu vlastník, SŽDC, provedla rekonstrukci traťového svršku, opravu mostu přes Ohři a opravu zabezpečovacího zařízení, v celkové hodnotě 2,8 milionu Kč. A završením této akce bylo páteční slavnostní zahájení provozu na tomto rekonstruovaném úseku.

  Z Karlových Varů byl vypraven zvláštní osobní vlak, vedený soupravou 814.005-914.005 - karlovarskou regionovou. V něm do Lokte přijeli po půl jedenácté představitelé zhotovitelů, investora, kraje. Na loketském nádraží je přivítal starosta města. Poté po zahájení celé akce panem Koutným pronesli projevy starosta Lokte, představitel Rady sociální a hospodářské spolupráce sokolovska, SŽDC, ČD. Poté již došlo ke slavnostnímu přestřižení pásky.

  V 11:10 hodin se na odjezdovém návěstidle na první koleji po letech objevila návěst povolující jízdu vlaku a regionova se rozjela do loketského tunelu. Zde je zatím povolena rychlost 10km/hod., stejně jako na následujícím mostě přes řeku Ohři a silnici. Vjezd na zastávku Loket-předměstí sledovala skupinka studentů, a samozřejmě fotografové a novináři.

  Na zastávce Loket-předměstí vlak zastavil u nově vybudovaného nástupiště, kde je i nový přístřešek. Původní budova zastávky byla na jaře letošního roku prodána bez omezení soukromé osobě a nelze ji již pro účely železniční dopravy použít. Novináři kladli funkcionářům otázky pro své deníky. My jsme vyfotili ještě kousek tratě za návěstí stůj, kde je na traťové koleji i na vedlejší koleji nákladiště zarážedlo. Z kuloárů jsme se dozvěděli záměr nákladiště zprovoznit pro nakládku dřeva z městských lesů. Takže šance na zprovoznění dalšího kousku zde je. Projede vlak i do Horního Slavkova?


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Miloslav Zítka |
  | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt