Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Nová TT Laurová - Radlická v Praze dne 4.10.2008
Konečná tramvají u metra Radlická. Budova v pozadí - centrala ČSOB. vše se událo dne 4.10. 2008 kolem 14:45.
zobrazení: 1145
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Ministr Řebíček: Pardubický kraj nemá pořádné komunikace
  Monitoring médií

  Ministr Řebíček: Pardubický kraj nemá pořádné komunikace

  (Evropské noviny - (řeh))

  Vydáno dne 10. 11. 2006 (1117 přečtení)
  Ministr dopravy Aleš Řebíček navštívil Pardubice, kde s představiteli města i kraje pohovořil o dopravních problémech a prioritách tohoto regionu. “Pardubický kraj nemá pořádné komunikace, je povinností státu tento problém řešit,” podotknul ministr Řebíček na adresu kvality silnic.

  Jak dále sdělil, prioritou státu nemůže být pouze rozšíření dálnice D1, ale také alternativní dálniční propojení Prahy s východní částí republiky. Jak připomněl náměstek primátora města Pardubic Jaroslav Deml, na sklonku letošního roku bude přivedena dálnice D11 do blízkosti Hradce Králové. Pro příští rok se počítá se zahájením výstavby asi tříkilometrového dálničního přivaděče Opatovice nad Labem – Sedlice, kde by mělo být celkem proinvestováno 2,3 mld. Kč. “Stavba začne okamžitě, jakmile to bude možné. Pozemky jsou z 90 procent vykoupeny, budou tam ještě probíhat nějaká vyvlastňovací řízení,” přiblížil Pavel Švagr ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

  Jak podotknul hejtman Pardubického kraje Michal Rabas, chystané přivedení dálniční sítě do Opatovic nad Labem je významné zejména kvůli několika investičním záměrům v této oblasti: “Investoři požadují bezproblémové silniční napojení na Prahu, ale i na východní část republiky. Lokalita v Opatovicích se jeví z hlediska investorů jako jedna z nejlepších v rámci celé republiky,” dodal Rabas.

  Dopravní stavby nejsou rozhodně levnou záležitostí. Jak však ministr Řebíček přiznal, ministerstvo dopravy nevyužívá možnosti čerpat finanční prostředky z Evropské unie v největší míře: “Bohužel jsme nebyli dostatečně připraveni na čerpání pro rok 2007, předpokládám, že budeme schopni čerpat částku ve výši 9 - 11 mld. korun. Soustředíme se na to, abychom maximum čerpali v letech 2008 - 2013.” Jak však dále dodal, výstavbu mnohých dopravních staveb financovaných z evropských fondů komplikují některé problémy: “Bohužel díky výkupu pozemků a ekologii je pro nás snazší žádat o dotace na železniční projekty. Silniční projekty budeme investovat spíše ze svých zdrojů.” Jak upřesnil Švagr, předpokládá se, že letos by mělo být ministerstvo dopravy schopno z evropských fondů čerpat okolo 7 mld. Kč. “Čerpání peněz v budoucím období záleží také na tom, jak budou probíhat v Bruselu schvalovací procesy. Prognóza je však taková, že pro celé období do roku 2013 by bylo z evropských fondů na dopravní infrastrukturu možné čerpat částku ve výši 161 mld. Kč,” podotknul Švagr.

  Již v minulosti však byly z evropských peněz realizovány některé dopravní stavby v Pardubickém kraji. Z programu Phare 2003 se například jednalo o modernizaci silnic v oblasti Ústeckoorlicka za 220 milionů korun.

  V průběhu ministrovy návštěvy Pardubic přišla řeč také na kritizovaný Silniční zákon. Ministr uvedl, že se ministerstvo prostřednictvím poslanců pokusí opravit vyložené chyby, které v zákoně jsou. “Problémem je, že zatím není žádná statistika pojišťoven, z hlediska pojistných událostí. Funkčnost zákona zatím neprověřilo ani zimní období,” připomněl Řebíček, který chce v parlamentu prosadit, aby se tento zákon nestal předmětem politických hrátek.

  Silniční zákon má podle ministra řadu chyb: “Konkrétně vyložené špatná je takzvaná pošťácká výjimka, kdy může auto České pošty stát na místě, kde brání provozu. Špatná je i pokuta padesát tisíc korun pro cyklistu, který se vlastní vinou zraní, správné nejsou ani psychologické testy pro profesionály. To jsou vyloženě chyby,” prozradil Řebíček.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Evropské noviny - (řeh)|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt