Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  23. května 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Krym - 8
Pohled na jeden z nejzajímavějších trolejbusových systémů na světě.
zobrazení: 1136
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • thanks for your post:) (Magazín Dopravního webu)
 • tarif chirurgie esthetique chirurgie esthetique lifting mammaire abdominoplastie chirurgie . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Gruzie, Tbilisi)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Příbramští jezdí novou linkou)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Tratě >> Smutná realita tratě 144 Nové Sedlo - Krásný Jez
  Tratě

  Smutná realita tratě 144 Nové Sedlo - Krásný Jez

  Vydáno dne 26. 10. 2006 (4049 přečtení)

  V předchozích týdnech jsme se na stránkách našeho webu zabývali tratí 144 Nové Sedlo - Krásný Jez. Situace ohledně majetkových vztahů a dalšího využití tratě se zatím nezměnila, ani SŽDC neodpověděla na náš dotaz. Zato jeden z našich spolupracovníků si udělal pěší výlet a celý úsek z Lokte do Krásného Jezu prošel a zdokumentoval.



  Trať z Nového Sedla do Krásného Jezu měří 18 km. Z toho 3 km do Lokte je provozováno, zde problém není. V tomto úseku je dokonce plné traťové a staniční zabezpečovací zařízení s rychlostní návěstní soustavou.


  Z Lokte do Krásného Jezu, kde je zastavena doprava, je situace samozřejmě mnohem horší. V současné době probíhají opravy tunelu, mostu a zastávky Loket předměstí, protože od nového grafikonu budou vlaky jezdit až do této zastávky. Oprava této 0,8km dlouhé části s mostem přes řeku Ohře, silnici a tunelem bude dle vyjádření SŽDC stát zhruba 2,8 milionu Kč.


  Z našeho pohledu sporný úsek měřící 14 km, který SŽDC neudržuje, a tvrdí, že jeho oprava by stála 200-250 milionů, je ve stavu místy tristním. Celkem na 2-3 km chybí jedna nebo obě kolejnice, na dalším zhruba 1 km chybí šrouby a další upevňovací materiál. Samotné 4 tunely vypadají dobře, bude potřeba sanovat opěrné zdi. Stejně jako u 3 kamenných viaduktů. Na 3 místech došlo k sesuvu svahu na trať, toto bude nutné odtěžit a svah zpevnit. V nedobrém stavu jsou budovy zastávek a stanic.

  Náš laický odhad, vycházející z toho, že 5-6 km tratě vypadá velmi dobře, a je i bez větších náletových dřevin, avšak na dalších částech tratě bude práce víc, nám dávají odhad nutné ceny pro zajištění bezpečného provozu na trati zhruba ve výši 70-75 milionů korun.


  Tato částka se však může každým dnem zvyšovat, neboť náš spolupracovník na několika místech našel nařezané koleje, evidentně připravené na odvoz samozvanými "takyúdržbáři". Z tohoto důvodu podal autor článku Policii ČR oznámení o chystaném trestném činu a o podezření na trestný čin. S výsledky tohoto šetření vás budeme opět informovat.




  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  | Autor: Miloslav Zítka | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt