Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  23. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Maďarská souprava
Maďarská souprava na slovenské železničce zachráněné českými nadšenci vyfocená z německého bicyklu japonským fotoaparátem s akumulátory ze Singapuru... v tomto případě, lze výjimečně zvolat - až žije globalizace :o)
zobrazení: 1197
známka: 2.17


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Články >> Mariánské Lázně v pátek 13.
  Články

  Mariánské Lázně v pátek 13.

  Vydáno dne 13. 10. 2006 (3143 přečtení)
  13. 10. 2006 Pátek 13. října byl tentokráte pro Mariánské Lázně šťastným dnem. Do ulic vyjely s cestujícími první nové trolejbusy 24 Tr z poslední pětikusové dodávky.

  Dnes po více než 20 letech nevyjely do ulic trolejbusy řady 14 Tr, ale plně je nahradily 24 Tr. Po městě se tak prohánělo 5 nových vozů v lázeňském nátěru a dva starší trolejbusy té samé řady. Mohli jsme vidět vozy 51, 52, 53, 54, 55, 56 a 57. Na jedné straně krásný, na druhé straně smutný pohled. Ano, i Mariánské Lázně se dočkaly nové dodávky trolejbusů, díky Městu a Evropské Unii. Bohužel, nic není zadarmo, a tak vozy č. 48 a 50 jsou již vyřazené a připravené k prodeji. Moje prognóza zní jasně, vozy typu 14 Tr zde již končí. Ale v ulicích můžete i nadále občas potkat vozy 45 a 49. EU poskytla dotace na nové trolejbusy pod podmínkou, že se počet cestujících přepravených trolejbusy zvýší a bude zavedena nová linka po Plzeňské. Ale jak by se mohlo zdát, trolejbusový provoz v Mar. Lázních není zcela zachráněn. Máme sice nové trolejbusy, které jsou chloubou našeho města, ale trolejové vedení je stále takové jako před 30 lety. Bohužel peníze na nové „dráty“ nejsou a tak musíme doufat, že než se peníze najdou, nespadnou. Také velká změna přišla do organizace MHD. Město si skrz nové trolejbusy zajistilo 60% vlastnictví MHD a zbytek (40 %) patří Dopravnímu Podniku Mar. Lázně. Díky tomu vznikla společnost Městská doprava Mar. Lázně s. r. o. Před Městem stojí ale mnoho problémů. Musí vyřešit personální i finanční záležitosti své nové společnosti. To byla současnost, ale co nás čeká v nejbližší budoucnosti?

  Je to především změna odbavovacího systému, pak nové jízdní řády, informační systémy pro cestující, nové linkové vedení, rozšíření provozu (navýšení spojů a linek) a další změny, které jsou nezbytné pro kvalitní a standardní provoz MHD. Jednou ze zajímavostí i je, že do Velké Hleďsebe musí jezdit celotýdenně trolejbus. S provozem trolejbusů do Hamrníků na dieslelmotor se ale bohužel nepočítá. Změna v počtu vozidel není jen u trolejbusů, i u autobusů. Byl vyřazen autobus Karosa B732 CH 99-22 v souvislosti s tím, že trolejbusový park se zvýšil a tak není zapotřebí vydržovat tak velkou flotilu autobusů v Mar. Lázních.

  Přehled vozového parku

  Trolejbusy Autobusy
  14 Tr 45, 49 Karosa B732.1666 - CH 95-77
  24Tr 51, 52 Karosa B932.1676 - CHA 01-90 a CHA 04-09
  24TrC 53, 54, 55, 56, 57 Karosa Citybus CHA 39-69 a CHI 11-47
    SOR B10,5 1K0 0108

  Na závěr bych chtěl upozornit, že náš provoz je (opět) na začátku a že zdaleka nedosahuje takových kvalit, jaké jsou v ostatních městech s MHD. Po 14 letech úpadku morálního i hmotného v naší MHD se začíná od nuly. Až se Městské dopravy opět vrátí „dopravácký duch“, bude vyhráno - bohužel, v současnosti tam stále chybí.  Malá pozvánka

  Sdružení pro mariánskolázeňské trolejbusy připravuje na 3. 12. 2006 opět, již počtvrté Mikulášský trolejbus, snad se letos i Mikuláš podívá do Hamrníků.
  Michal Fejtl
  předseda Sdružení pro mariánskolázeňské trolejbusy

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Michal Fejtl |
  | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt