Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  23. května 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Jedeme si pro ČSLA!
I takto by mohl vypadat titulek k tomuto snímku. Bardotka 751.092 za stanicí Žabokliky (Schaboglück) spěchá pro svůj cený náklad - česká a slovenská vojska do Podbořan.
zobrazení: 1362
známka: 1.45


Poslední komentáře

 • thanks for your post:) (Magazín Dopravního webu)
 • tarif chirurgie esthetique chirurgie esthetique lifting mammaire abdominoplastie chirurgie . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Gruzie, Tbilisi)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Příbramští jezdí novou linkou)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Boj za záchranu je marný
  Monitoring médií

  Boj za záchranu je marný

  (CV týden - (mir))

  Vydáno dne 12. 10. 2006 (1457 přečtení)
  Další prohrou skončila snaha za záchranu vlakových spojení Kadaň – Kaštice a Vilémov – Kadaňský Rohozec, jejichž provoz má být zastaven 9. 12. Jednání starostů mikroregionu se zástupci ministerstva dopravy proběhlo s nevalným výsledkem.

  „Je to špatné. Kraj má samosprávu a ministerstvo mu nemůže nic nařídit,“ posteskl si vilémovský starosta Bohuslav Kreuz. Protestující starostové se ale nevzdávají. Dohodli se s odborem osobní dopravy generálního ředitelství Českých drah, že jim vypočítá ztrátu za dva párové spoje denně a tu předloží kraji. Vyhlídky na úspěch, ale nemají příliš velké. „Nedoporučuji záchranu tratě. Po ekonomické stránce a i kvalitě dopravy je výhodnější autobusové spojení. O všem ale rozhodne rada,“ nechal se slyšet vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje Jindřich Franěk.

  S jeho tvrzením nesouhlasí vedoucí odborářů Českých drah Pavel Holešta. „Vlak je určitě komfortnější než autobus. Kraj se rozhodl zrušit tuto trať poté, co měl konflikt s autobusovými dopravci,“ vysvětluje. Podle Holešty by měl být provoz zachován už také proto, že kdyby se měla trať v budoucnu obnovit, nebude po čem jezdit. „Jak mám zkušenost, své udělají náletové křoviny, eroze a zloději kolejí,“ argumentuje. Vedoucí odboru Franěk ale oponuje. „K rozkrádání by docházet nemělo. Správce tratě, kterým je Správa dopravní cesty Českých drah, by si ji měl ohlídat.“ Ten se dle slov provozního náměstka společnosti Petra Vévody bude v rámci interního opatření snažit, ale riziko krádeže vyloučit nemůže.

  Články o dopravě na Vilémovsku

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: CV týden - (mir)|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt