Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  14. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Sokolov
Původně německý, posléze Kadaňský MAN na lince 5 MHD v Sokolově 22.9.2008
zobrazení: 2186
známka: 2.45


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Glosy a fejetony >> Jak odlákat starousedlíky
  Glosy a fejetony

  Jak odlákat starousedlíky

  Vydáno dne 19. 09. 2006 (2040 přečtení)
  Dala jsem si trochu pauzu, mé milé hyenky. Byla jsem za peníze daňových poplatníků na Azurovém pobřeží...

  Tak, moji milí, sice se mi do toho nechce, ale sliby se mají občas plnit. Člověk pak působí důvěryhodněji.

  Myslím, že jste již měli dost času na připravení půdy podle článku Politikaření a zisk. Co ale dělat s tetou Máňou, které je kolem šedesáti a nikam se stěhovat nechce? Že už dožije ve svém? Můžete samozřejmě zkoušet milou tetu Máňu zastrašit a její půdu po tvrdém naléhání pro svůj koncern Patlachroust odkoupit, ale existuje i jednodušší metoda:

  Je krásný letní den, jde kolem pocestný a poprosí tetu Máňu o trochu vody. Dají se do řeči a může to probíhat asi takto:
  „Máme to tu hezký.“
  „To sice jo, ale co je mi to platný! Nikam se odsud nedostanu, k doktorovi se do města nedobelhám, vlak tu jezdí dvakrát denně a autobusy, no ti si dělají, co chtějí!“
  „A to už takhle trvá dlouho?“
  „No jde mi z toho hlava kolem. Kdybych byla mladší a měla nějakou naději se někde chytit, šla bych odsud. Hned.“
  „Ale dite! Však nejste tak stará.“
  „Prosimvás!“
  „To nemáte žádný příbuzný?“
  „Ale jo, vnuci sestřenice žijou ve Frydku, občas si vyměníme nějakou tu poštu... Ale člověk nechce taky viset ostatním na krku.“
  „Co vás nemá? Já Frydek znám! Kamarád si tam koupil byt a levně! Kdybyste ten dům prodala, budete mít na byt a ještě vám zbyde!“
  Teta Máňa sice může dotyčného poslat kamsi, ale červíček je nasazen a hlodá. Pocestný chodí po vesnicích a městečkách, tu se dá do řeči, tam také, protáhne tělo a nacpe peněženku odměnou za záslužnou činnost. A vy nebudete tak hloupí, abyste mu na to vystavovali stvrzenky, že?

  Nikdo už tetě Máně neřekne, že její pozemek vlivem okolí a nekvalitní dopravy klesá rapidně v ceně, že žije ve vymírající oblasti a že bude ráda, když vůbec na ten jedopokojový byt ve Frydku bude mít! A důstojné stáří? Ale jděte! To jsou jen pověry!

  Související články:
  Jak zacházet s tiskem (09.08.2006)
  Politikaření a zisk (08.08.2006)
  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  | Autor: cirrat |
  | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt