Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  17. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Monterrey - Mexiko
Jízdenka na metro z netu.
zobrazení: 926
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Glosy a fejetony >> Hudba a doprava
  Glosy a fejetony

  Hudba a doprava

  Vydáno dne 05. 09. 2006 (1808 přečtení)
  Říkáte si, co má všechno společného hudba a doprava? Někoho možná napadne Čechomor a Šauer, jiný by mohl uvažovat, jestli se neplánuje nějaký koncert na nádraží, jiného zase, že v hlučném městě najednou uslyší duc-duc a za půl hodiny se odněkud vynoří sakra vytuněná Š120 s typicky zkrouceným týpkem za volantem. Ale tenhle článek bude úplně o něčem jiném - o dnešní době.

  Velký hudebník Chris Rea si posteskl, že v dnešní době už skoro vymizelo z hudby umění. Někdy kolem roku 1995, 96 se objevily počítače., které dokázaly vytvořit jakýkoliv hudební doprovod a upravit lidský hlas. Šéfové gramofonových firem přestali potřebovat hudebníky a tak umrtvili tuhle stránku byznysu. Najednou bylo úplně jedno, jestli hudebník měl hudební sluch, jestli umí na něco hrát nebo zpívat, zkrátka hudbu už nemusel dělat hudebník. Je s nimi příliš problémů a stráví se nahráváním příliš času a je to mnohem dražší než počítačový program, který vytvoří snadno a rychle jakoukoliv hudbu. Pak už jen stačí nějaký hezoun, co dobře vypadá a puberťačky po něm budou bláznit, či umělá kozatá krasavice a úspěch a penízky se jen sypou.

  A v dopravě? V podstatě to samé, už nikoho nezajímá nepohodlí železniční dopravy, vždyť potřebuje spoustu nesmyslných věcí: koleje, lokomotivy, vagóny, troleje atp, zatímco na silnici je všechno tak jednoduché: silnice tu jsou a budou, vždy se o ně stát musí nějak postarat, pak už stačí jen kamión, řidič, ze kterého můžem sedřít kůži, protože silniční sektor nedusí odbory tak, jako železniční a může se vesele jezdit a vydělávat. Mocní bossové a politici by si mohli ve vlaku vyslechnout názory obyčejných lidí, u kterých se nedá předpokládat chvála jejich přístupu. Zkrátka individuální doprava je ideál. A ekologie a budoucnost? Pche, koho to zajímá, my už se nějak protlučem a naši potomci ať se snažej, my jsme si přece taky museli všechno vybojovat sami, tak proč jim to ulehčovat? Z ekologů se udělají teroristi, aby je nikdo neposlouchal a když se objeví nějaký odborník či vědec, který by mohl mít nějaké rozumné námitky, existuje tady všemocná zbraň ignorace. Z moudrých vět se časem stanou trapná hesla, když se budou bez odezvy pořád opakovat jako např „silniční lobby“. A jak z toho ven? Nijak, my to přece už nějak doklepem a naši potomci ať se třeba po...

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  | Autor: Domažličák |
  | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: domažličák s citací Chrise Rea |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt