Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Gdańsk - 9
Výstava MHD
zobrazení: 942
známka: 3.50


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Silniční doprava >> Monitoring médií >> Na slíbené obchvaty nejsou peníze
  Monitoring médií

  Na slíbené obchvaty nejsou peníze

  (Mladá fronta DNES - (et))

  Vydáno dne 26. 08. 2006 (1721 přečtení)

  Na obchvat, který odvede hustou automobilovou dopravu mimo obydlí, si budou muset zřejmě ještě počkat obyvatelé Staňkova na Domažlicku aKočova na Tachovsku. Oba dva se měly začít stavět příští rok. Zatím to vypadá, že ani na jeden nebudou peníze.  Ředitelství silnic a dálnic dostalo na stůl návrh rozpočtu akcí na příští rok. V něm se s obchvaty Staňkova ani Kočova nepočítá. „Máme návrh rozpočtu, který ještě není finální. Těžko se nad ním dají dělat závěry, ale pravdou je, že jsou v něm nějaké škrty oproti našim požadavkům,“ přiznává šéf Ředitelství silnic a dálnic v Plzni Zdeněk Kuťák.

  Jistotu budování obchvatu mají obyvatelé Plané. Začne se stavět letos a příští rok se bude pokračovat.

  V Plzni se počítá s pokračováním dálničního přivaděče ve směru od Klatov. „Ještě letos zahájíme demolice v areálu věznice na Borech, kolem níž silnice povede. Příští rok se začne silnice stavět. Napojí se na okružní křižovatku v Sukově ulici,“ říká Zdeněk Kuťák.

  Zatím není jisté, zda budou peníze na plzeňský dálniční přivaděč od Hypernovy k pekárně na Slovanech. „Rádi bychom ale začali s přeložkou Třemošné. Nějaké peníze na zahájení máme,“ prohlašuje Kuťák.

  Obyvatelům Staňkova se odsouvání obchvatu nelíbí. „To snad není možné,“ kroutí hlavou Jaroslava Příbrská. „K obchvatu vzhlížíme. Měl zklidnit neúnosnou dopravní situaci ve městě a přispět k tomu, že bydlení u nás bude atraktivnější,“ říká starosta Staňkova Alexandr Horák.

  Ředitelství silnic a dálnic zatím v navrhovaném rozpočtu nemá na obchvat Staňkova ani korunu. „Jeho stavba stejně jako obchvat Kočova se měly financovat z půjčky Evropské investiční banky, o které měla jednat stará vláda. Ta ji zatím neprojednala a nová vláda se teprve tvoří,“ vysvětluje Zdeněk Kuťák.

  Pokud si vláda peníze nepůjčí, tak se obě stavby minimálně o rok odsouvají. „Může se ukázat, že se na obchvaty najdou peníze jinde,“ říká Kuťák.


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Mladá fronta DNES - (et)|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt