Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Ischia Porto - termální ostrov Ischia - Itálie 19.9.2006
Na obrázku je pohled na konečnou autobusů společnosti S.E.P.S.A. ve městě Ischia Porto na termálním ostrově Ischia.  Zrovna zde stojí linky č. 5, 6, 7.
zobrazení: 2196
známka: 1.74


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Glosy a fejetony >> Městská hororová doprava
Glosy a fejetony

Městská hororová doprava

(http://www.moda.cz/ - Zuzana Suntychová)

Vydáno dne 19. 08. 2006 (1470 přečtení)
Tak jsem se po dlouhé době vydala do práce MHD. Běžne pracuji z domova, ale meeting je meeting.

Samozřejmě jsem vyrazila v počasí, které naprosto neodpovídalo tomu, co hlásili meteorologové. Nejen, že jsem tedy vlezla do autobusu po deseti minutách běhu naprosto zplavená, byla jsem také oblečená spíše na podzim než na to šílené vedro, které venku panovalo. V metru jsem se sice trochu zchladila, ale za jakou cenu..také nesnášíte ty pubertální slečny celé v růžovém, odbarvené bloncky, které celou cestu stojí vedle vás a s kamarádkou probírají, kolik měla která panáků a jestli už se vyspala s tím klukem z diskotéky? Pro mě je cesta v narvaném metru, kde navíc musím vyslechnout každé slovo, pomalu utrpením. Při vystupování se na vás navíc nalepí jediný úchyl metru a „pomůže“ vám vysoupit. Také nechutné.

K dovršení všeho vás při přestupu na Můstku srazí nějaká neurvalá Ruska, snad stokilová matrona se svým padesátikilovým manželem a děckem, kteří si přijeli naši matičku Prahu prohlédnout. Tedy, nic proti cizincům. Jenže už jich je v Praze víc, než domorodců.

Když už se konečne dostanu na čerstvý vzduch ven z metra, snad každý zevl při cestě mě poprosí o cigaretu a když nemám – a i kdybych kouřila, nedám – stává se ze mě místo jejich nejlepšíkamarádky najednou ta zrzavá “kráva“. To v lepším případě. V tom horším je odpálkuje až ostraha domu, kde mám kancelář. Tak mě napadá, že za tohle nejsem dostatečně placená. Myslím, že si řeknu o příplatek za rizikové dojíždění do práce.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
|Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj - autor článku: http://www.moda.cz/ - Zuzana Suntychová|
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt