Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  16. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Černice K Cihelnám
Trejsina projíždí po okraji Plzně na lince 13 na pomocný dieselový agregát nezatrolejovaný úsek.
zobrazení: 2199
známka: 2.18


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Autobusová doprava >> Vyjedou školní autobusy? Možná ne
  Autobusová doprava

  Vyjedou školní autobusy? Možná ne

  (MF DNES - Petr Soukal, s využitím ČTK)

  Vydáno dne 18. 08. 2006 (1169 přečtení)
  Zatím není záruka, že se při zahájení nového školního roku dostanou do tříd stovky žáků z menších vsí, jezdící do škol autobusy Dopravního podniku Ústeckého kraje (DPÚK). Na spoje, označované jako školní autobusy, se totiž nevztahuje nařízení krajského úřadu, podle kterého musí tento dopravce zabezpečovat své další dotované spoje do 8. září, kdy je převezme ČSAD Česká Lípa.

  „Po DPÚK požaduji záruky, že od 4. září do 8. září budou v Ústeckém kraji jezdit školní autobusy,“ prohlásil včera ústecký hejtman Jiří Šulc. Dnes o tom má jednat s dopravcem. Pokud by dopravce přestal děti do školy vozit, je mu to hejtman připraven nařídit.

  Mluvčí dopravní firmy Marek Ženkl nechtěl věc před dnešním jednáním komentovat.

  V pondělí si hejtman pozval na jednání společnost ČSAD Česká Lípa. „Po ČSAD Česká Lípa budu chtít jasný doklad o tom, že od 9. září zajistí dopravní obslužnost,“ vysvětlil Šulc účel schůzky. ČSAD totiž má po DPÚK spoje převzít, i to však není jisté. „Zaregistroval jsem totiž inzeráty, že kupují nějaké staré autobusy. Chci detailní seznam všech autobusů včetně SPZ, jejich stáří a počtu ujetých kilometrů. Také budu chtít vědět, kolik mají nasmlouváno řidičů,“ uvedl hejtman.

  Českolipský dopravce podepsal 2. července s krajským úřadem smlouvu na provozování 2100 dotovaných spojů, když před tím kraj vypověděl smlouvu DPÚK kvůli nepřiměřeným finančním nárokům. Ředitel ČSAD David Mahdal včera řekl, že firma je personálně a technicky připravena na provozování linek po DPÚK. O novém požadavku hejtmana bude jednat představenstvo společnosti.

  Nové výběrové řízení

  Krajský úřad chce mít pro případ, že by se od 9. září opakovaly potíže s veřejnou autobusovou dopravou podobné těm z konce července, kdy DPÚK po sporech o dotace nechal autobusy 4 dny v garážích, náhradní řešení. Vypsal proto další licenční řízení na spoje v šesti z patnácti oblastí kraje, které ovšem současný dopravce ostře kritizuje.

  „Ústecký kraj v tomto dalším nezákonném výběrovém řízení sám píše, že vzhledem ke svému charakteru se koncesní řízení řídí pouze pravidly kraje a není vyhlášené podle žádného zákona a nařízení. Svévolná pravidla kraje jdou dokonce tak daleko, že do řízení se nemůže přihlásit nejen ČSAD, ale samozřejmě také DPÚK. Kraj se ve své cílené likvidaci DPÚK nezastaví naprosto před ničím,“ komentoval to Ženkl.

  Tento týden vrátil Ústavní soud ČR dopravnímu podniku zpět návrh na neplatnost výpovědi na veřejnou autobusovou dopravu, což krajský úřad označil za své vítězství. Soud se ale podstatou sporu vůbec nezabýval a jen oznámil, že není oprávněn takovému návrhu vyhovět.


  Články o dopravní obslužnosti v Ústeckém kraji

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: MF DNES - Petr Soukal, s využitím ČTK|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt