Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  22. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
3399
Citybus 3399 pravděpodobně Řepských garáží na původně trolejbusové lince, dnes a-137, přejíždí zpomalovací práh a zastavuje v zastávce Malvazinky. Foceno 4.2.2006
zobrazení: 1844
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Jedno letní odpoledne ve Výtopně Zlíchov
  Články

  Jedno letní odpoledne ve Výtopně Zlíchov

  Vydáno dne 14. 07. 2006 (2071 přečtení)
  Vozidla Výtopny ZlíchovNení výtopna jako výtopna. Ta, o které Vám chci něco málo napsat, se jmenuje Výtopna Zlíchov, klub železniční. Najdete ji vedle nádraží Praha – Smíchov. A čímže je tak zajímavá?

  Především pokud máte zájem si prohlédnout expozici historických vozidel, parními lokomotivami počínaje a gumokolovými veterány konče. Doporučuji se na prohlídce předem telefonicky domluvit (kontakty naleznete na níže uvedených www).

  Idylka
  Uzavírání tratě z Přibyslavi do Sázavy
  Foto mixmouses
  K vidění jsou zde průmyslové parní lokomotivy řady 313, 317, BS 200 (900 mm) ze severních Čech a především 213.902, která je vyvedená v krásném zeleném nátěru a je používána pro nostalgické jízdy. Není problém si v případě zájmu historickou soupravou s tímto skvostem objednat, k dispozici mají též osobní Rybák, služební Dsd, krásný bufetový vůz a další. Pokud jste náročnější, stačí si vybrat v katalogu, uvedeném též na webu, a nechat se svézt čímkoli z uvedené nabídky. Jestli Vás železnice omrzela, nebo nevede tam, kam chcete, sáhněte po nějakém autoveteránu. Pro fajnšmekry je tu historický parní válec Mamut.

  Dále si ve Výtopně Zlíchov můžete prohlédnout některé z autoveteránů, dieselové lokomotivy a osobní i nákladní vagony, čekající na renovaci. Pokud vlastníte nějaké železniční vozidlo, nebo přímo parní stroj či lokomotivu a nevíte si s ní rady, můžete se domluvit na opravách, od drobných až po GO. V současné době zde opravují parní kladenku Solvayových lomů a BS 80 „Kačku“ Klubu pro obnovu Kolínské řepařské drážky. Její sestřička, zde opravená, již stojí ve Výtopně Jaroměř (o níž  více v některém z příštích článků).

  Čumáček
  Čumáček mašinky 213.902
  Foto mixmouses
  Měli jsme to štěstí, že se nám podařilo na Zlíchov dorazit v jednom ze dvou Dnů otevřených vrat. Kromě výše uvedeného zde byla k vidění zahradní železnička s věrnými kopiemi vozidel nejen z Čiernohronské lesní železnice a chvíli se po jejích kolejích proháněla skutečná parní lokomotiva na líh. Dále zde byl provozován malý parní stroj pro vltavský říční člun. V permanenci byl i parní válec Mamut, na kterém se zájemci mohli před areálem svézt.

  Na závěr bych chtěl poděkovat všem členům Výtopny za čas, který nám všem věnovali a za výbornou atmosféru, kterou nedokázalo zkalit ani úporné vedro. Informace o Výtopně Zlíchov najdete na http://www.masinka.cz/


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  | Autor: mixmouses | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt