Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  4. srpna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Rimini - Itálie
MHD
zobrazení: 1218
známka: 2.11


Poslední komentáře

 • Kami adalah Agen BandarQ Online paling menjanjikan dengan winrate terbesar saat ini. Mainkan permain . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Di Depocasino. Keuntungan tersebut adalah berupa layanan transaksi yang cepat dan customer slot serv . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Excellent topic and exceptionally useful details. Thank you for the wonderful share. You have given . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Tiền sảnh hành lang giữa thiết kế thông thoáng từ trư& . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Zdice a rychlíky ...
  Články

  Zdice a rychlíky ...

  (http://www.mesto-zdice.cz/)

  Vydáno dne 24. 05. 2006 (2314 přečtení)

  Starosta města Zdice zaslal dopis adresovaný Ministerstvi dopravy ČR, Českým drahám, a. s. a Krajskému úřadu Středočeského kraje ve věci připravovaného zrušení zastavování rychlíků ve Zdicích od nového jízdného řádu.  Vážení,

  obracím se na Vás jako volený představitel Města Zdice, kterému se dostal do rukou návrh jízdního řádu vlaků na rok 2006/2007. Z návrhu vyplývá pro naše občany cestující vlakem skutečnost, že ve Zdicích bude stavět pouze 1 (slovy: jeden) rychlík směr Praha a 2 (dva) rychlíky směr Plzeň. Tato skutečnost mě vede k uvedení některých faktů, které by měly celý návrh přehodnotit a dát mu racionální podobu, se kterou koresponduje současný platný jízdní řád, který za poslední léta prošel mnoha úspornými opatřeními a redukcemi a slouží ku spokojenosti cestujících.

  • Železniční stanice Zdice je odjakživa stanicí, kde staví rychlíky z důvodu potřebnosti, je tu odbočná trať na Protivín, která zvláště v letních měsících je hojně využívána a panuje zde vysoká frekvence a rychlíky ve směru na Plzeň a na Prahu se zde křižují.
  • V návrhu je např. to, že ráno v 6:55 hod. jede ze Zdic R 799 až do Berouna, přičemž souběžně jede R 751 z Plzně také do Berouna, což se jeví jako neekonomické. Ta samá situace se děje, když jede R 652 z Berouna 12:56 hod. a nestaví ve Zdicích a hned za ním jede R 796 ve 13:10 hod. (Beroun-Zdice).
  • Pro cestující do Plzně se situace značně zhorší, protože budou muset dojíždět na rychlíky do Hořovic, kde budou 30 minut čekat na přípoj. To samé se bude opakovat při cestě zpět, přičemž u některých rychlíků není přípoj vůbec k dispozici.
  • Město Zdice se snaží po mnohaletém marném úsilí našich předchůdců získat přístup k nádraží přímo z centra města, a to využít v rámci optimalizace trati Beroun – Zbiroh možnosti vybudovat podchod přímo k nástupištím s přilehlým parkovištěm. V současné době je zpracován na tuto investiční akci projekt, který stál město bezmála 300.000 Kč a jeho realizace bude součástí optimalizace trati na Plzeň. Připravovaný návrh jízdního řádu však jde proti duchu celého záměru města – vytvořit lepší podmínky pro občany, cestující vlakem.
  • Zdice se staly městem v roce 1995 a tímto opatřením by se po více jak 10 letech staly opět „vesnicí“, kde nezastaví rychlíky. Většina lidí se Zdic a okolí dojíždí za prací a studiem. Proč jim tuto situaci komplikovat? Proč ještě zbylé občany cestující vlakem odradit od tohoto způsobu dopravy?

  Proto z uvedených důvodů se návrh nového jízdního řádu, který neumožní občanům našeho města a obcí z blízkého okolí včasný a optimální dojezd do zaměstnání, škol apod., jeví jako návrh, který odradí občany cestovat vlakem, zkomplikuje mnoha lidem zaměstnání a posílí tvrzení mnoha lidí, že české dráhy nemají zájem na tom, aby přepravily co nejvíce cestujících a přispěly k odlehčení silniční dopravy.

  Důvod, proč mají stavět rychlíky jen v Hořovicích a ne ve Zdicích, neznáme, ale ponechat zastávku rychlíků ve Zdicích, to myslím, České dráhy, a.s. nebo Ministerstvo dopravy neporazí a lidé budou spokojeni, jako tomu bylo doposud.

  Doufám, že uvedené skutečnosti budou brány v potaz při vytváření konečné verze nového jízdního řádu a že zdravý selský rozum zvítězí.

  S pozdravem

  Mgr. Miroslav Holotina

  starosta města


  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: http://www.mesto-zdice.cz/|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt