Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  22. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Oberalppass
Nejvyšší bod na trase Ledovcového expresu - Oberalppass 2033 m. n. m.
zobrazení: 1484
známka: 2.28


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Články >> Heřmanova Huť - typicky české řešení
  Články

  Heřmanova Huť - typicky české řešení

  Vydáno dne 19. 05. 2006 (2057 přečtení)

  Poslední dobou sledujeme problematiku lokálky do Heřmanovy Huti. Před deseti lety byla na odpis pro nerentabilitu, dnes praská ve švech. Ovšem místo snahy nalezení řešení, narážíme na jeden Legislativní problém za druhým, hledáme důvody proč to nejde a ne najít cestu, jak problém vyřešit. A lidé, tedy cestující? Tam se nám to docela povedlo. Dle tisku již papouškují, co řekli oficiální místa a drží krok.  18.5.2006 Plzeňský deník - Plzeň-sever str. 9 Plzeňsko

  Cestující: Raději se budeme ve vlaku mačkat

  V lokálce z Nýřan do Heřmanovy Hutě se cestující často mačkají. Museli si vybrat. Buď zůstane zachován současný stav, nebo se tísnit nebudou, ale lokálka bude jezdit méně často.

  Lidé z Nýřan a okolí si v poslední době stěžovali na provoz lokálky, která navazuje v Nýřanech na spoje z Plzně a Domažlic. Ta jezdí až do Heřmanovy Huti a zpět.

  Cestující mají pocit, že jeden vůz lokálky nestačí. Až do zastávky Kamenný Újezd je prý ve vlaku moc plno.

  "O problému s lokálkou jsme slyšeli. Myslím si ale, že by se doprava od všech vlaků měla zachovat. Je to pro nás jediné spojení. Jinak tu nejezdí nic. Lokálkou cestuje hodně lidí do škol, do práce a starší lidé jezdí často k lékaři do Nýřan. Budeme radši ve vlaku stát, hlavně když se dostaneme, kam budeme potřebovat," říká Blanka Kalčíková z Heřmanovi Huti.

  Na tuto záležitost byli upozorněni i pracovníci Českých drah. "Řešení stížností se naskytla hned dvě. Buď budou jezdit do Heřmanovy Huti dva vozy lokálky, ale pouze jednou za dvě hodiny, nebo zůstane zachován spoj každou hodinu, ale pouze s jedním vozem," uvedl tiskový mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

  Pro cestující z okolních obcí je důležité, aby lokálka navazovala na vlaky přijíždějící na nýřanské nádraží.

  "V případě, že bychom vyhověli návrhům a zavedli bychom dopravu se dvěma vozy, nebylo by bohužel technicky možné tuto návaznost dodržet. Trať z Nýřan do Heřmanovy Huti není přizpůsobena na otáčení celých vlakových souprav. Proto by bylo připojení motorového vozu v konečné stanici zpět na začátek soupravy časově náročné," dodal Ondrůj.

  Bylo tedy nutné udělat kompromis. S ohledem na potřeby většího počtu cestujících zůstane zachován současný stav tak, aby lokálka navazovala na přijíždějící vlaky. Cestující prý budou raději ve vlaku stát, než aby jim spoj domů nejel vůbec.  Články o trati do Heřmanovy Huti

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Reskátor |
  | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: Plzeňský deník |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt