Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  16. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
dědečkov
3x 450 a 1x 150 v Nymburce. Jak dlouho ještě tohle budeme vídat?
zobrazení: 1528
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • one more tile (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • mallacoota.or g.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • carpestology.co m.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • amour a (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • american dry (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • 123.clinic (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Lubané bojují peticí proti zrušení vlaků
  Monitoring médií

  Lubané bojují peticí proti zrušení vlaků

  (Chebský deník - Michaela Krechlerová)

  Vydáno dne 17. 05. 2006 (1569 přečtení)

  Tento vlak už nepojede, lidé mají smůlu ...Problém s dvěmi rušenými vlakovými spoji řeší Lubané sepsáním petice. K dnešnímu dni ji podepsalo 246 osob.  Luby - Lubané se bouří. 28. května přijdou o dva vlakové spoje 27206 z Chebu v 10.11 hodin a 27207 z Lubů v 11 hodin. Někteří se tak nebudou moci dostat na odpolední směnu. Nyní sepisují petici proti zrušení těchto dopravních spojů. Podle ředitele příspěvkové organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje Zdeňka Kusého se jedná o dočasné řešení.

  "České dráhy nám ruší dva vlakové spoje, lidé mohou jet do Chebu v osm hodin a pak až ve 13," uvedl lubský starosta Jan Kreuzinger. "O této záležitosti jsem se dozvěděl od místního občana, ukončení spojů nám totiž nikdo neoznámil. Místní obyvatelé jsou naštvaní."

  České dráhy nabídly Lubům provoz těchto spojů za 360 tisíc korun, a to od konce května do prosince. Podle starosty se jedná o velké finanční výdaje města, a tak uvažuje o autobusové dopravě, která by město vyšla měsíčně na 37 tisíc korun.

  "Rušení vlakových spojů je pro nás velký problém, někteří obyvatelé se nemají jak dostat do práce na odpolední směnu," řekl Kreuzinger.

  Spoje Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje nezařadil do základní dopravní obslužnosti. Potvrdil nám to ředitel této příspěvkové organizace Karlovarského kraje Zdeněk Kusý.

  "V celém Karlovarském kraji jsme museli provést drobné úpravy v jízdním řádu," řekl Kusý. "Jedná se o dočasné řešení, a to od 28. května do konce letošního roku. "Důvodem byly vysoké náklady na dopravní obslužnost, proto mimo jiné i v Lubech vybral koordinátor dva nejméně potřebné vlaky."

  Podle Kusého mají Lubané možnost si vlakové spoje hradit z městské pokladny, nebo si zajistit autobusového dopravce, který jezdí do nedaleké Plesné.

  "Chtěl bych jen upozornit, že Karlovarský kraj tyto dva spoje nezařadil do systému jízdního řádu, nýbrž dopravce," pokračoval Kusý. "Dopravce nyní dvě vlaková spojení zrušil ve vlastní režii," dodal.

  Lubanům se zrušení dvou vlakových spojení rozhodně nelíbí.

  "Jsem proti, nechci, aby se spoje rušily," sdělil Josef Cígler. "Pokud by k tomu došlo, bylo by fajn, aby se obnovil spoj kolem půl dvanácté, který zde dříve fungoval. Lidé by se neměli jak dostat do práce, což by byla katastrofa," konstatoval.


  Redakční poznámka
  Zákon č. 266/1994 Sb., §39b, odst.2 praví:
  Je-li základní dopravní obslužnost územního obvodu kraje zajištěna veřejnou drážní osobní dopravou, nelze rozpočtové prostředky použít na financování jiného druhu souběžné veřejné osobní dopravy.


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Chebský deník - Michaela Krechlerová|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt