Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  20. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Karosa C734 (HOA 08-65) ČSAD Kyjov
Linka Kyjov-Koryčany-Stará Huť, spoj do Kyjova právě vyjel z Koryčanského náměstí. 30. červenec 2007, 13:05.
zobrazení: 1126
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Viamont chce na Karlovarsku zřídit další spoje
  Monitoring médií

  Viamont chce na Karlovarsku zřídit další spoje

  (ekonomika.iDNES.cz - Radek Duchoň)

  Vydáno dne 26. 04. 2006 (1058 přečtení)

  Společnost Viamont má zájem provozovat další železniční tratě v Karlovarském kraji. Od prosince začne s největší pravděpodobností vozit místo Českých drah cestující z Karlových Varů do Mariánských Lázní. V dalších letech by se nebránila provozovat tratě vedoucí z Karlových Varů do Potůčků, z Chebu do Hranic a v neposlední řadě železnici mezi Chebem a Luby.  V poptávkovém řízení, které kraj vyhlásí stejně jako v minulém roce, mohou ovšem uspět ještě další firmy. Kraj si od nových dopravců slibuje kvalitnější a rychlejší cestování s nižšími náklady.

  "Viamont se zajištění vlakové dopravy na dalších tratích v Karlovarském kraji nebrání," uvedl vedoucí střediska Kraslice společnosti Viamont Jaroslav Cempírek. "Pokud podmínky na provoz tratí budou postaveny tak, že je budeme schopni splnit, tak do nich samozřejmě půjdeme. Podmínky by ale neměly být přísné," řekl před časem.


  Viamont začne jezdit na konci roku

  Poptávkové řízení vyhrál vloni právě Viamont. "Začneme do Mariánských Lázní jezdit pravděpodobně při změně jízdních řádů na konci roku. Správa železniční dopravní cesty totiž přidělila povolení k provozování tratě Českým drahám. Původně do února, nyní jej ale prodloužila právě do prosince. Na konci roku by ji měli přidělit nám, protože jsme si o kapacitu požádali už v řádném termínu," dodal Cempírek.

  Podle mluvčí krajského úřadu Andrey Bockové budou krajští úředníci o realizaci poptávkového řízení na provoz zmiňovaných tří tratí jednat tento týden. Loňského poptávkového řízení se zúčastnila kromě Viamontu a Českých drah ještě dopravní společnost úspěšně působící mimo kraj. Hlavním důvodem pro vypsání poptávkových řízení jsou podle kraje nutné změny jízdních řádů. O nových jízdních řádech už jednal. "Jízdní řády nemohou tvořit jenom dopravci," uvedla mluvčí Bocková.


  Vlaky budou jezdit podle poptávky

  Kraj plánuje vytvořit časová pásma, ve kterých by měly vlaky jezdit. "Budoucí dopravce by mám měl říci, za jakou cenu je schopný jezdit," pokračovala mluvčí. Krajský úřad počítá díky změnám s úsporami. "Vlaky budou jezdit v časech, kdy o ně mají lidé zájem. Změny přinesou úspory samozřejmě i díky konkurenci," dodala Bocková.

  Pro provozování tratě mezi lázněmi si vloni kraj v poptávkovém řízení kladl řadu podmínek, které zkvalitní dopravu. Vlaky by tak měly jezdit o více než patnáct minut rychleji a navíc s odjezdem v pravidelných intervalech. Samozřejmý je bezbariérový přístup či přeprava jízdních kol a kočárků.  Články na téma soukromí provozovatelé železnice

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: ekonomika.iDNES.cz - Radek Duchoň|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt