Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  23. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
První hodiny provozu ve stanici pražského metra Depo Hostivař
Vlak metra přijíždí na kolej č. 2.
zobrazení: 1137
známka: 2.33


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Luxusem proti pendolinu
  Monitoring médií

  Luxusem proti pendolinu

  (Deníky Bohemia - Bořek Otava)

  Vydáno dne 26. 04. 2006 (3821 přečtení)

  Nepříštipkařit na regionálních tratích, ale vrhnout se rovnou na hlavní tahy. To je záměr konkurence Českých drah. Příklad? Rychlíky soukromé společnosti Railtrans mají už za půl roku pendlovat mezi Prahou a Ostravou. A na téže trati se brzy může prohánět luxusní „pendolino pro Česko“.  Nové rychlíky Railtrans označené RT Express spojí českou a severomoravskou metropoli za tři hodiny 37 minut, takže oproti pendolinu Českých drah na téže trase ztratí 20 minut. Cestující však nemají za jízdenku platit víc než 250 korun, zatímco za cestu naklápěcím rychlovlakem připlatí ještě 200 korun.

  „Počítáme s devíti páry vlaků po dvou hodinách denně,“ řekl Petr Šimral, jednatel firmy Railtrans, která chce vynikat hlavně úrovní služeb. Patří k nim například stevard v každém voze první třídy.

  Na lukrativní trať mezi hlavním městem a severomoravskou metropolí si dělá zálusk i další soukromý zájemce - přepravní společnost Student Agency. „Od prosince 2008 chceme na trati jezdit s pěti rychlovlaky, a to osmkrát až desetkrát denně,“ řekl majitel a ředitel firmy v jedné osobě Radim Jančura.

  Dodavatelem souprav určených pro maximální rychlost povolenou na tratích v Česku, tedy pro 160 kilometrů za hodinu, by mohly být firmy Siemens nebo Bombardier. „Budou to v zásadě regionální vlaky upravené na podmínky Intercity. Vyjdou nejméně čtyřikrát levněji než pendolina, ale nabídnou absolutní luxus,“ dodal Jančura. Jízdenka by měla stát 250 až 300 korun, asi o stokorunu méně, než stojí jízda pendolinem.

  Obchodní záměry konkurenčních přepravců na trati Praha – Ostrava se měly dokonce prolínat. Vlaky společnosti Railtrans mohly totiž jezdit v barvách Student Agency - alespoň o tom obě firmy jednaly. „Neodpovídalo to ale naší filozofii. Budou to staré rekonstruované vagony, kterým nevěřím, i když služby mohou být na úrovni,“ dodal Jančura.

  „Naše cesty se prostě rozcházely,“ uvedl jednatel společnosti Railtrans Petr Šimral. Firma podle něho bude provozovat rekonstruované klasické vozy s klimatizací a maximálně šesti sedadly v kupé.

  České dráhy si ze sílící konkurence, alespoň navenek, nedělají hlavu: „Případný příchod dalších dopravců s pomalejším spojením a cenovou nabídkou odpovídající stávajícím nabídkám ČD by byl spíše konkurencí pro autobusovou dopravu,“ uvádějí ve své tiskové zprávě.

  Ale přesto: Dráhy už začaly pracovat na rychlejším spojení pendolinem mezi Prahou a Ostravou, které by mělo trvat jen tři hodiny. Kromě toho chtějí zaručit přepravu cestujících odkudkoli z aglomerací v Moravskoslezském kraji do Prahy za nejvýše tři hodiny a 50 minut. Ejhle, konkurence se sice vůbec nebojíme, ale konat nás nutí.  Články na téma soukromí provozovatelé železnice

  [Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Deníky Bohemia - Bořek Otava|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt