Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  23. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Ukradené koleje
V místě, kde se trať dostává nejblíže k obci Teplička, již stihl někdo kolejnice ukrást...
zobrazení: 1385
známka: 2.75


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Vozidla >> Silniční přeprava železničních vozů
  Vozidla

  Silniční přeprava železničních vozů

  (http://pshzd.wz.cz/akt-cullmeyer.html)

  Vydáno dne 17. 04. 2006 (8519 přečtení)

  V roce 1949 vznikla Československá automobilová doprava n.p. (ČSAD), která převzala po ČSD veškerou silniční dopravu drahami provozovanou. V rámci útlumu dopravního podnikání soukromými subjekty se postupně ČSAD stala monopolním silničním dopravcem v republice.  Tatra 815 s dlouhou zetkou před nádražím u lihovaru
  Foto Jiří Reitmayer

  V Pardubicích ČSAD začala od konce padesátých let vozit železniční vozy po silnici, tedy blíže k příjemci. Pro převoz byl použit systém Cullmeyer, který se dle našich informací začal provozovat v Německu již v roce 1923. V Pardubicích prošly přepravní podvalníky několikrát modernizací. Rovněž tažná vozidla se střídala (Škoda 706, Tatra T141, T 813, T 815). Vozy se tak objevovaly nejen ve městě (např. Stavebniny), ale občas se vagón po silnici podíval i do Přelouče, kam jezdily především kotlové vozy do bývalého podniku Tesla. Tato doprava skončila v roce 1992. Podobný systém přepravy železničních vozidel je dodnes k vidění v Meziměstí. A co zůstalo v Pardubicích? Rampa pro nakládání vozů na podvalníky v nákladním obvodu žst. Pardubice je stále zachována, podvalníky byly povětšinou šrotovány, avšak jeden pár byl převezen do železničního muzea v Jaroměři. V roce 2004 jsem je tam již nikde neviděl - patrně byly zlikvidovány. Takže zůstalo jen několik fotografií. Může-li někdo naše údaje čímkoliv doplnit, rádi to uvítáme. Na čtyřech fotkách pořízených v letech 1989-1991 jsou Tatry 815 a 813 s podvalníky v ulicích Pardubic.

  Ještě Tatra 813 vezla kolem autobusového nádraží tenhle vagon
  Foto Jiří Reitmayer

   

  Opět Tatra 813, tentokrát v úplném centru města, stylově doplněná Škodou 1203
  Foto Jiří Reitmayer

   

  A naposled Tatra 813, tentokrát s loženým vozem u lihovaru
  Foto Jiří Reitmayer
  http://pshzd.wz.cz/akt-cullmeyer.html

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: http://pshzd.wz.cz/akt-cullmeyer.html|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt