Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  22. září 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Hong Kong - Čína
Jízdenka na MHD z netu r. 2006.
zobrazení: 761
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • APP Betting Ball: APP may be acquired to serve <a href="https://www.hayaletboard.net/ufabet- . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • APP strives to generate anything that satisfies the gambler with the ability to provide a variety of . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Great blog. This was really helpful stuff. I wish you luck as you continue to follow that passion. . . . (Konec autobusů 21 Ab v Plzni)
 • This is an awesome driving article. I am fundamentally content with your amazing work. You put a tru . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Pengeluaran hk Data Hongkong < b>Data Sgp Keluaran Sidney DewaTogel HOYAJACKPOT LIBURPOKER P . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Excellent and decent post. I found this much informative, as to what I was exactly searching for. Th . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • The success of their own to get the chance to win a lot of bets from playing and betting UFABET, whi . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • All these exact things could make every gambler have the courage to come and play online gambling UF . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Železnice >> Monitoring médií >> Kvôli rekonštrukcii Banskoštiavnického tunela bude zastavená doprava na úseku Hronská Dúbrava – Banská Štiavnica
  Monitoring médií

  Kvôli rekonštrukcii Banskoštiavnického tunela bude zastavená doprava na úseku Hronská Dúbrava – Banská Štiavnica

  Vydáno dne 23. 02. 2006 (1385 přečtení)
  Bratislava (22. február 2006) Od 27. februára 2006 bude do polovice mája 2006 na úseku Hronská Dúbrava – Banská Štiavnica úplne zastavená železničná doprava. Dôvodom je rekonštrukcia Banskoštiavnického tunela, ktorý sa nachádza na tomto úseku. Doprava bude pre cestujúcich zabezpečená náhradnou autobusovou dopravou.

  2. februára 2006 bolo pri každoročnej komplexnej kontrole tunela konštatované, že dochádza k deformácii a oslabeniu tunela. Bolo identifikované poškodenie tunela ako napr. drvenie a vytláčanie kameňov, či korózia oceľových podpôr, ktoré slúžia na podporu tunela.

  Vzhľadom na tieto skutočnosti sa Železnice Slovenskej republiky, z preventívno-bezpečnostného hľadiska rozhodli tunel odstaviť a zastaviť železničnú dopravu v dotknutom úseku. Tunel prejde rekonštrukciou, ktorá potrvá od 27.2.2006 asi 3 mesiace. Investície do rekonštrukcie Banskoštiavnického tunela sa odhadujú na niekoľkomiliónov slovenských korún. Presnú výšku investícií momentálne Železnice SR vyhodnocujú.

  Železnice SR v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko a.s., zabezpečia pre cestujúcu verejnosť v úseku Hronská Dúbrava – Banská Štiavnica náhradnú autobusovú dopravu. Cestovný poriadok bude upravený tak, aby cestujúci stíhali vlakové prípoje v Hronskej Dúbrave.

  ***
  • Úsek Hronská Dúbrava – Banská Štiavnica je regionálnou traťou. Podľa cestovného poriadku ňou denne prejde 18 spojov, v oboch smeroch. Po trati jazdia osobné vlaky, známe aj ako „motoráčiky“.

  • Banskoštiavnicky tunel, má viac ako 1 km a bol dokončený v roku 1949. Nachádza sa na trati, ktorá je tiež známa pod názvom „Trať mládeže.“ Tunel prechádzal čiastočnými rekonštrukciami od roku 1982.

  • Hĺbkovú komplexnú kontrolu tunelov vykonávajú ŽSR raz do roka, okrem toho sa v priebehu roka tunely námatkovo kontrolujú raz do mesiaca. V zimných mesiacoch sú tunely pod zvýšeným dohľadom a kontroly sa vykonávajú aj niekoľkokrát týždenne.
  Aktualizované: 22.02.2006
  Autor: Hurtová Dana

  Související články:
  Púchov: Mesto rozhodne, kto bude prevádzkovať MHD (16.03.2006)
  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  | Autor: Reg. čtenář |
  | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt