Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  14. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Szolnok - Maďarsko
MHD
zobrazení: 987
známka: 3.50


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Monitoring médií >> Dopravu čeká malá revoluce
  Monitoring médií

  Dopravu čeká malá revoluce

  (Mladá fronta DNES - Pardubický kraj)

  Vydáno dne 07. 02. 2006 (2180 přečtení)
  Pardubice - V Hradci Králové nový odbavovací systém městské hromadné dopravy začal fungovat na Nový rok a už tento týden tam budou předávat jubilejní zákaznickou kartu s číslem 50 000. V Pardubicích se podobného komfortu lidé dočkají nejdříve začátkem léta.

  „Když Pán Bůh dá a vše proběhne hladce, tak by nový systém měl začít fungovat od 1. června letošního roku,“ uvedl vedoucí úseku marketingu pardubického dopravního podniku Martin Hodný. Nový systém bude znamenat zásadní změnu ve fungování pardubické hromadné dopravy.

  Lidé si budou moci pořídit elektronické zákaznické karty, na kterých budou mít svůj kredit. To může být i výhodné, například v sousedním krajském městě stojí jízda na kartu o dvě koruny méně než na běžný lístek.

  S elektronickými kartami může být jízda levnější

  Dále je připravována změna cen jízdného, tarifních pásem a nově bude zavedeno zvýhodnění přestupů. „Musíme finančně zvýhodnit člověka, který se sveze dvě zastávky vůči cestujícímu, který jede například z nádraží do Lázní Bohdaneč,“ vysvětluje Hodný a dodává: „Celý systém bude ze začátku pro zákazníka složitý, ale věříme, že do něj lidé brzy proniknou.“

  Systém papírových jízdenek zůstane zachován souběžně s elektronickými kartami. Místo klasických mechanických strojků ale bude od léta v autobusech a trolejbusech elektronické zařízení, které je například v pražském metru.

  Kompletní inovace systému by měla přijít dopravní podnik na 24 miliónů korun. Největší díl z této částky zaplatí Evropská unie, část uhradí město. Systém by měl začít fungovat ještě před prázdninami. „Chtěli bychom přes léto vyřešit dětské nemoci celého systému. Bylo by dobré, kdyby vše už dokonale fungovalo před tím, než začne nový školní rok,“ plánuje Hodný.

  V Hradci Králové mají s novým odbavovacím systémem zatím dobré zkušenosti. „Systém je poměrně složitý a dalo se očekávat, že jeho zavedení přinese problémy. Avšak kromě několika drobností vše fungovalo spolehlivě,“ řekl dopravně-technický náměstek hradeckého dopravního podniku Vladimír Pejřil.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 23 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Mladá fronta DNES - Pardubický kraj|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt