Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Praha Holešovice
Pendo po příjezdu z Ostravy a vedle něho tranzistor společnosti SKANSKA.
zobrazení: 1474
známka: 1.40


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Monitoring médií >> Z Plzeňské karty bude peněženka
  Monitoring médií

  Z Plzeňské karty bude peněženka

  (Plzeňský deník)

  Vydáno dne 31. 01. 2006 (2677 přečtení)
  Plzeňská kartaPlzeňská karta se už stala elektronickou peněženkou. Získala totiž od České národní banky licenci na městskou platební kartu, takže může sloužit i k nákupu zboží a služeb.

  "Z jedné karty si tak lidé zaplatí nejen dopravu, ale třeba stravenky, lístky do bazénu nebo vstupenky do zoo," uvedl primátor a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků Miroslav Kalous. První etapa bude připravena do července, to se rozšíří platební funkce karty na celý systém Integrované dopravy Plzeňska. Cestující si budou moci kupovat jízdenky nejen ve vozech MHD, ale i v dalších vozech dopravců IDP. Současně s ní budou moci lidé platit v bazénu a zoo. Nejdéle do konce roku se bude používat ve vybraných obchodech, restauracích a na kulturních akcích. Elektronickou peněženku bude možné využívat pro platby až do výše 4500 korun, což jsou podle banky mikroplatby. "Pokud s nabitou kartou přijdete například do bazénu, tak se vám po přiložení ke čtecímu poli odečte cena a přístoj vydá stvrzenku," uvedl ředitel úseku Plzeňská karta Aleš Klíč. Na rozdíl od platební karty se nebude muset zadávat PIN ani podpis. Elektronická platba se bude zavádět také ve školních a podnikových jídelnách, v knihovnách i za služby, které se platí drobnými mincemi, například parkování. Karta má také sloužit i zaměstnancům při vstupu do firem.

  Články o Plzni

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Plzeňský deník|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt