Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  11. listopadu 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Měnírna Opava - 3
Tato měnírna je nádherná :-))))
zobrazení: 1376
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Body massage gives you ultimate relief to your body.i would like to recommend each and everyone go f . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Best Attitude Whatsapp Status, Best Attitude Quotes for Whatsapp & Facebook, status hindi Attitu . . . (Holanďané vstupují na český dopravní trh)
 • Cool Whatsapp Status love status in hindi : After New Year Wishes & Hurt Status, Today We are s . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Get hair style inspiration. No matter what your hair type is, we can help you to find the right hair . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • Hairstyles & Cuts for Women. Bob Inspiration for Your Big Chop. Bobs are hot, okay. Fall Hair Sh . . . (MHD v Hořovicích zdarma)
 • He doesn’t care about the words he uses and this movie has amazingly resonated with the US audience . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Latest news from Indonesia including<a href="https://kumparan.com/topic/berita-terki ni/&quo . . . (Dálnice na kolejích)
 • When I am at the bar, I usuall­y wear a s­hort dress. I look awesome with attractive out­fit and my . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Články >> Plzeň - v tramvajích je zima
  Články

  Plzeň - v tramvajích je zima

  Vydáno dne 28. 01. 2006 (1713 přečtení)

  Jeden cestující - 6 dveří otevřeno ... Rekordní lednové mrazy letošního roku ukazují své nepěkné zoubky. Všichni se třeseme zimou, avšak často i tam, kde bychom se třást nemuseli. Jedním z těchto míst, kde je zima až neuvěřitelná, jsou prostředky plzeňské městské dopravy.  Ano, lze pochopit, že vytápění je záležitostí energeticky značně náročnou. Dokonce mohou být i případy, kdy značně zvýšený odběr energie již nezvládne napájecí síť, která se přetížením hroutí. S jistým mohutným zakroucením hlavy se dokážeme smířit i s tím, že „kdosi“ (tedy ve firemní mašinérii jistě nezjistitelná neodpovědná osoba) rozhodla, že u některých vozů je topení dimenzováno nedostatečně.


  Díky rekonstrukci mostu U Jána je v samém centru města několikset metrů dlouhý jednokolejný úsek. Zde dochází k velkému zdržení souprav. V zimě o to "příjemnějšímu", že ve směru k náměstí zde čekají až dvě soupravy několik minut s otevřenými dveřmi.
  Foto Tomáš Mykl

  S čím se ale rozhodně těžko smiřujeme, je vědomé plýtvání. K tomu dochází jednak tím, že někteří cestující jsou schopni otevřít okno, či ventilační zařízení i v těchto mrazech. Samozřejmě i relativně malá skulinka se v těchto třeskutých mrazech na tepelné pohodě ve vozidle projeví. Opravdu by byl takový problém, kdyby vždy na konečné řidič prošel soupravu a tato pootevřená okna uzavřel? Asi byl, nikdy se to nedělalo. Ovšem daleko závažnějším případem, kdy z vozidla uniká značné množství tepla, jsou otevřené dveře na zastávkách. Ne, nechci, aby se na zastávkách nastupovalo jen jedněmi dveřmi, popřípadě se zastavování z úsporných důvodů zrušilo. Jde jen o technickou „maličkost“, která se v Plzni nepochopitelně nepoužívá, jedná se o ovládání dveří cestujícími, tak zvané poptávkové otevírání dveří. Dveře se totiž otevřou jen tehdy, když je někdo chce použít. Jednoduše stiskne tlačítko poblíž dveří a dveře se otevřou. Jak jednoduché! Dokonce tak jednoduché, že se podobný způsob používá v mnoha našich městech zcela bez problémů. Díky jednoduchosti je princip poptávkového otevírání dveří funkční i v takové zemi, jako jsou Spojené státy Americké. Ale v Plzni to prý nejde, prý by to lidé nepochopili. Tak nám vozidla zbytečně větrají a statisíce nám letí do vzduchu ne oknem, ale přímo dveřmi.  Články o Plzni

  [Akt. známka: 1,60 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  | Autor: Tomáš Mykl |
  | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt