Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Kielce - Polsko
MHD
zobrazení: 1041
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Monitoring médií >> V Banskej Bystrici prestanú jazdiť trolejbusy
  Monitoring médií

  V Banskej Bystrici prestanú jazdiť trolejbusy

  (Datum: 29.12.2005 Autor: (hn/Mária Tolnayová) Zdroj: Hospodá)

  Vydáno dne 30. 12. 2005 (4528 přečtení)

  SAD Zvolen, ktorá by mala od januára zabezpečovať mestskú dopravu, chce používať iba autobusy. Trolejbusy považuje za neperspektívne.  V Banskej Bystrici by mala od januára budúceho roka zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu (MHD) SAD Zvolen. Nahradí doterajšieho prevádzkovateľa - SAD Banskobystrickú dopravnú spoločnosť. Zmluva je pripravená, podpísať by ju mali dnes. Banskobystrickému primátorovi to odporučili poslanci 13. decembra, keď pre neporovnaternosť ponúk bola zrušená vyhlásená verejná súťaž.

  Nový dopravca bude mestskú dopravu zabezpečovať výlučne autobusmi, bez trolejbusov. „ich výroba je v útlme. Majú vysokú ekonomickú náročnosť a vývoj trakčných motorov stagnuje. Preto chceme trolejbusy od mája nahradiť novými autobusmi. Máme pripravené vozidlá, ktoré dovtedy budú jazdiť na súčasných tratiach trolejbusov,“ vysvetlil zástupca riaditeľa dopravného úseku SAD Zvolen Marek Modranský. Potvrdil, že v platnosti ostane aj aktuálny cestovný poriadok. Meniť sa bude až k 1. júlu.

  Banskobystrická dopravná spoločnosť však tvrdí, že likvidáciou trolejbusovej dopravy sa znehodnotí majetok mesta a štátu za 58 miliónov korún. Ohrozená je asi stovka pracovníkov s vysokou a špecifickou kvalifikáciou. “Bude to mať vplyv aj na životné prostredie v meste, hlavne vo veľkých obytných zónach. Demontážou trolejových stlpov sa zlikviduje aj značná časť verejného osvetlenia, ktoré je na nich upevnené,“ upozornil riaditeľ podniku Igor Korniet. Trolejbusy jazdia v Banskej Bystrici od roku 1989. Po Bratislave a Prešove bola tretím mestom, kde sa zaviedla. Predchádzali fomu štúdie a analýzy. Mesto tento druh dopravy preferovalo pre jej ekologický aspekt s víziou, že raz bude hlavným dopravným systémom MHD. Podľa Kornieta je nepochopiteľné, že o jej zrušení sa rozhodlo v priebehu niekoľkých týždňov len preto, že radnica nemôže v súčasnosti na prevádzku MHD vyčleniť viac peňazí.

  „Podľa mójho názoru je ponuka SAD Zvolen kvalitnejšia a lacnejšia, a to nielen pre obyvateľov, ale aj pre mesto. Zvolenská ponuka obsahovala to, po čom v posledných rokoch verejnosť najviac volala - nastupovanie viacerými dverami, cestovanie bez prestupovania z jedného na druhý koniec mesta a vyššiu kultúru cestovania. Nie som štatutárom mesta, nemôžem sa preto vyjadriť, čije rozhodnutie primátora pokiaľ ide o MHD definitívne. S určitosťou však môžem povedať, že zmluva o výkone vo verejnom záujme je pripravená na podpis so SAD Zvolen,“ povedal prednosta mestského úradu Miroslav Muroň. S primátorom Banskej Bystrice sa HN včera nepodarilo skontaktovať.

  Muroň však pripustil, keďže Banskobystrická dopravná spoločnosť stále neoznámila, kedy odovzdá 35 autobusov, ktoré má od mesta v prenájme a s ktorými sa ráta pri zabezpečovaní dopravnej obsluhy, môže nastať krizová situácia.


  Související články:
  Vstávaj, Jano, hore, na baňu klopajú, ak neskoro prídeš, fárať ti nedajú (07.11.2007)
  Banská Bystrica, znovuzrození (06.06.2007)
  Banská Bystrica, udelenie licencie na trolejbusy (31.05.2007)
  Banská Bystrica, žiadosť o licenciu na trolejbusy (25.02.2007)
  Banská Bystrica, otvorený list vedeniu SAD Zvolen, a. s. (02.02.2007)
  Banská Bystrica, zázrak? Zázrak!!! (24.10.2006)
  Banská Bystrica, nový cestovný poriadok (09.08.2006)
  Banská Bystrica - Stanovisko Mesta k trolejbusovej doprave (31.03.2006)
  Banská Bystrica, zataženo, mlhavo … (22.02.2006)
  Banská Bystrica - co jsem viděl ... (19.01.2006)
  Banská Bystrica – svítá? (18.01.2006)
  Banská Bystrica – žhavé téma, až mrazí (11.01.2006)
  Pohlednice z Banské Bystrice (04.01.2006)
  Banská Bystrica - dva dny po té ... (04.01.2006)
  V Bystrici skolabovala doprava (03.01.2006)
  Banská Bystrica - petice za trolejbusy (01.01.2006)
  Banskobystrická SAD chce, aby poslanci zmenili názor (30.12.2005)
  Poslední? jízda trolejbusem v Banské Bystrici (29.12.2005)
  Vyhlásenie SAD BBDS a.s. k prevádzkovaniu MHD v Banskej Bystrici (29.12.2005)
  Prečo má byť nový prevádzkovateľ MHD v Banskej Bystrici? (27.12.2005)
  Informatívna správa o výbere dopravcov na prevádzkovanie MHD v Banskej Bystrici (21.12.2005)
  Skúsenosti z prevádzky trolejbusovej dopravy v Poľsku (20.12.2005)
  Zrušením trolejbusovej dopravy sa vyhodí viac peňazí, ako jej zachovaním (16.12.2005)
  Banská Bystrica (16.12.2005)
  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Datum: 29.12.2005 Autor: (hn/Mária Tolnayová) Zdroj: Hospodá|
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt