Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
754 030-5
754 030-5 opouští na vlaku R 795 žst. Častolovice- 6.5.2008
zobrazení: 1174
známka: 1.50


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Městská doprava >> Články >> Vyhlásenie SAD BBDS a.s. k prevádzkovaniu MHD v Banskej Bystrici
  Články

  Vyhlásenie SAD BBDS a.s. k prevádzkovaniu MHD v Banskej Bystrici

  Vydáno dne 29. 12. 2005 (5419 přečtení)
  Konec trolejbusůPoslanci Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici na zasadnutí dňa 13. decembra 2005 rozhodovali o výbere prevádzkovateľa mestskej hromadnej dopravy od roku 2006 na základe ponúk dvoch dopravných spoločností v zmysle podmienok verejnej obchodnej súťaže vyhlásenej mestom. Konštatujeme, že predložené ponuky boli neporovnateľné, a tým bolo znemožnené aj ich relevantné vyhodnotenie. Výsledkom rokovania je uznesenie, ktoré odporúča primátorovi mesta uzatvoriť zmluvu na výkon mestskej hromadnej dopravy s dopravcom SAD Zvolen, ktorý v ponuke neuvažuje s prevádzkovaním trolejbusovej dopravy v meste.

  SAD BBDS, a.s. v ponuke jednoznačne deklaruje zachovanie trolejbusovej dopravy v systéme zabezpečenia MHD, lebo v porovnaní s autobusovou dopravou z hľadiska hodnotenia dopadov na životné prostredie v meste je jej postavenie nezastupiteľné a nespochybniteľné. Zavedeniu trolejbusovej dopravy v meste predchádzali dôkladné štúdie a analýzy, lebo išlo o investíciu, ktorá bude prínosom pre mesto a jej obyvateľov niekoľko desaťročí. Banská Bystrica bola tretím mestom na Slovensku po Bratislave a Prešove, kde sa zaviedla trolejbusová doprava. Následne ju zaviedli ako perspektívny druh mestskej dopravy aj v Žiline a Košiciach.

  Rozhodnutie o jej zrušení je krátkozraké a neprofesionálne, nehovoriac o zmarení investície, ktorá by v súčasných cenách vyžadovala cca 1 miliardu korún. Veď tento druh dopravy sa zavádzal s víziou ďalšieho rozvoja ako nosný systém liniek MHD v meste, o čom jednoznačne svedčí rozvoj trolejbusovej dopravy v Žiline a Prešove.

  SAD BBDS, a.s. už v roku 2002, následne pri rokovaniach o prevádzkovaní MHD v auguste 2004 a na prelome rokov 2004/2005 a posledne v ponuke do spomínanej obchodnej súťaže na prevádzkovanie MHD deklarovala ochotu vytvoriť spoločný dopravný podnik MHD, ktorý by vykonával mestskú autobusovú a trolejbusovú dopravu. Tento krok by zároveň znamenal vytvorenie podmienok na rozvoj trolejbusovej dopravy s možnosťou získania dotácií na jej financovanie z fondov Európskej únie do výšky 50% z celkových investičných nákladov. Zároveň s rozvojom trolejbusovej dopravy by sa dosiahlo aj zníženie nákladov na prevádzku MHD.

  SAD BBDS, a.s.

  (krátené)


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  | Autor: Administrátor |
  | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: SAD BBDS, a.s. |
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt