Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  5. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Bpeer 61
Bpeer 61 ZSSK v novém nátěru
zobrazení: 1652
známka: 2.42


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 7 (z celkem 7 nalezených)

Cyklistická doprava

Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic

Vydáno dne 08. 11. 2007 (4204 přečtení)
Rada Středočeského kraje na svém zasedání dne 7. listopadu 2007 projednala a odsouhlasila zpracovatele „Územně technické studie využití bývalých železničních tratí Skalsko – Bezno – Chotětov a Chotětov – Brodce“. Studie by měla zmapovat možnosti využití tras bývalých vleček pro účely cestovního ruchu. Jednou z vítaných a preferovaných možností jsou určitě cyklostezky. Na několika místech v Evropě se nevyužívané železniční tratě k takovému účelu upravily a dnes jsou hojně využívané,“ uvedl Ladislav Kutík, radní pro oblast regionálního rozvoje a cestovní ruch.

Cyklistická doprava

Vídeňští cyklisté loni uspořili 35 tisíc tun CO2

Vydáno dne 23. 04. 2007 (3082 přečtení)
Jízdní kola, ilustrační foto M. VykaCyklisté v hlavní rakouské metropoli loni ujeli podle statistky Rakouského dopravního klubu (VCÖ) 191 miliónu kilometrů, což odpovídá 250-ti násobku vzdálenosti od země k měsíci a zpět. Oproti roku 2005 to znamená nárůst cyklistiky o 22 miliónů kilometrů.

Cyklistická doprava

Cyklodoprava a cyklostezky Středočeského kraje

Vydáno dne 15. 01. 2007 (5314 přečtení)
Středočeský kraj má zpracovaný generel cyklotras a cyklostezek a zpracována je i síť páteřních cyklostezek, které navazují na hl.m. Prahu, na okolní kraje ČR i na mezinárodní evropské trasy.

| Tisková zpráva Středočeského kraje |
| Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Cyklistická doprava

Holandská cyklistika

Vydáno dne 11. 01. 2007 (4609 přečtení)

Když se řekne cyklistika, hodně lidí si asi vybaví Holandsko. Ano, v Holandsku je kolo snad nejdůležitější a nejproslulejší dopravní prostředek a zároveň jeden z hlavních symbolů země, mnozí lidé ho proto upřednostňují před autem. Proto se zde musí budovat a udržovat infrastruktura pro cyklisty, od cyklistických stezek po parkoviště pro kola.


Cyklistická doprava

Stezky místo opuštěných železnic?

Vydáno dne 01. 11. 2006 (3879 přečtení)
V České republice existuje více než tisíc kilometrů opuštěných železnic. Většina byla již zrušena, některé tento osud kvůli nedostatku financí na údržbu teprve čeká. Nadace Partnerství se proto v rámci svého programu Zelené stezky Greenways začala zabývat otázkou, jak smysluplně naložit se železnicemi, které přestaly plnit svoji původní funkci. Výsledky výzkumu Nadace jsou vcelku jasné a hovoří o přeměně těchto železnic na cyklostezky.

| Krajské noviny - Magda Kubínová |
| Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Cyklistická doprava

Mám pocit, že někdy se cyklotrasy kreslí od stolu

Vydáno dne 30. 05. 2006 (3124 přečtení)
Ve středních Čechách se v posledních letech vyznačují stovky kilometrů cyklotras, staví, nebo alespoň projektuje se i řada nových cyklostezek. „Největší výhodou cyklotras v kraji je velká hustota. Horší už je to ale s jejich kvalitou,“ říká Michal Dalecký, pořadatel cyklistických závodů a jednatel Klubu pražských cyklistů.

| Mladá fronta DNES, střední čechy (střed) - (fk) |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Cyklistická doprava

Cyklostezka Morkovice - Nezamyslice

Vydáno dne 03. 05. 2006 (5721 přečtení)

Přeměnit nepoužívanou železniční trať v cyklostezku se snaží uskutečnit starostové sedmi obcí z Prostějovska a Kroměřížska. Pro cykloturistiku chtějí využít železnici mezi Nezamyslicemi a Morkovicemi. Úvahy o přeměně zrušené železniční trati na cyklostezku vznikly po tom, jak se obce o záměru zrušit trať dozvěděli. „Dodatečně jsme se dozvěděli, že stejným směrem postupují i v jiných evropských státech, v Itálii, ve Francii, v Belgii, a také ve Spojených státech amerických,“ říká starosta starosta města Morkovice-Slížany Pavel Horák.


Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt