Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
MHD Oslo
24h cestovný lístok v MHD Oslo, neplatí na nočných linkách
zobrazení: 1341
známka: 1.94


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 25 nalezených)

|0-15|15-25|
Projekty

Rajnochovická lesní železnice

Vydáno dne 20. 08. 2008 (5758 přečtení)
Původní budova Rajnochovické lesní železniceMyslíte, že jen Slovensko se může pyšnit úvraťovou lesní železnicí? Kdepak, díky partě nadšenců pomaličku vstává z hlubin zapomnění Rajnochovická lesní železnice. Zatím jsou na samém začátku cesty, ale mají nakročeno správným směrem.

Projekty

Širokorozchodná železnice přes Slovensko se začne stavět v roce 2010

Vydáno dne 10. 04. 2008 (4863 přečtení)
nákladní železniční dopravaVýstavba širokorozchodné železnice z Košic do Vídně se stává reálnou. Slovenský premiér Robert Fico už oznámil začátek výstavby i přesto, že není jasné, zda z železnice bude Slovensko profitovat. Překladiště by mělo být postaveno jak v Bratislavě, tak i ve Vídni.

Projekty

Odborníci prověří, zda rychlodráha neohrozí přesun nádraží v Brně

Vydáno dne 22. 03. 2008 (3350 přečtení)
Město Brno a Jihomoravský kraj usilují o to, aby nové a současné železniční nádraží, ze kterého by se mělo stát obchodní a společenské centrum, v Brně propojila městská rychlodráha. Odborníci teď budou zkoumat, zda by změna projektu přestavby brněnského železničního uzlu neohrozila šanci na získání evropských dotací nebo nezpozdila přípravu projektové dokumentace. V Brně se na tom dnes shodli členové grémia, kterými jsou kromě představiteli města a kraje také zástupci investora, projektanta a Českých drah.

Projekty

Ještě jednou Zubrnice

Vydáno dne 09. 03. 2008 (2320 přečtení)
Dovolím si navázat na článek Karla Mikoláška "15 let Zubrnické museální železnice : co bude dál?" obrazovou částí. Tento článek je vyčerpávající, proto Vám nabízím pouze fotogalerii z jízdy motoráčku M 131.1280 z Ústí nad labem - Střekova do Zubrnic a zpět a několik snímků přímo ze Zubrnického muzea. Snímky nejsou komentovány, myslím, že toho není třeba… Přeji za sebe i za Kolínskou řepařskou drážku spolku ZMŽ hodně zdaru při realizaci jejich plánů.

Projekty

15 let Zubrnické museální železnice: Co bude dál?

Vydáno dne 04. 03. 2008 (2967 přečtení)
Prezentační seminář ZMŽLetošní rok si občanské sdružení Zubrnická museální železnice (ZMŽ) připomíná hned tři kulatá výročí: 30 let od zrušení trati Velké Březno – Úštěk/Verneřice, 15 let existence ZMŽ a 15 let úsilí o odkup pozůstatků tratě. Při této příležitosti proběhl ve čtvrtek 28. února 2008 krátký seminář o minulosti a budoucnosti sdružení.

Projekty

Železnice z ruzyňského letiště bude zřejmě končit na Masarykově nádraží

Vydáno dne 21. 02. 2008 (8464 přečtení)
Praha Masarykovo nádražíŽeleznice mezi Kladnem a centrem Prahy s odbočkou na ruzyňské letiště by měla vést v trase Buštěhradské dráhy a končit na Masarykově nádraží. Takové jsou výsledky studie ČVUT, kterou si loni objednalo ministerstvo dopravy, uvedl mluvčí MD Karel Hanzelka s tím, že všechny dotčené strany s navrženou trasou souhlasí.

Projekty

Rozhovor s iniciátorem projektu Drah Orlických hor ing. Petrem Tejklem

Vydáno dne 07. 01. 2008 (3185 přečtení)
schéma sítě Drah Orlických hor, (c) www.orlickedrahy.czRedakce dopravního webu Vám přináší rozhovor s ing. Petrem Tejklem, iniciátorem projektu Drah Orlických hor. Realizace tohoto projektu by umožnila rozšíření současných regionálních tratí z podhůří až do obcí v horských oblastech, které by získaly lepší dopravní obslužnost a zároveň by se staly dostupnější pro návštěvníky hor.

Projekty

Starostové pohraničních obcí v Krkonoších chtějí obnovit vlakové spojení s Polskem

Vydáno dne 14. 12. 2007 (2242 přečtení)
Ze zalmženého Tanvaldu do prosluněného HarrachovaO obnovení provozu na trati Harrachov - Sklářská Poreba stále usilují starostové z české i polské strany Krkonoš. Vlaky tam přestaly jezdit už před šedesáti lety, těsně po konci druhé světové války. Starostové teď kvůli tomu sepsali petici.

Projekty

Studie proveditelnosti Drah Orlických hor se blíží do finále!

Vydáno dne 07. 09. 2007 (2737 přečtení)
Dráhy Orlických horPřed více než před sto lety si železnice našla cestu také do oblasti Orlických hor a přispěla k rozvoji regionu ležícího mimo hlavní hospodářská centra. Především z důvodů vypuknutí 1. světové války nebyly místní dráhy vybudovány v takovém rozsahu jak se původně přepokládalo a stavba tratí se zastavila na úpatí hor. Projekt Drah Orlických hor, jehož studie proveditelnosti by měla být dokončena ještě letos, má za cíl rozšířit podorlické lokálky a zajistit tak komplexní dopravní obslužnost celého regionu, která by odpovídala současným potřebám na úrovni 21. století.

Projekty

MS v lyžování pomůže oživit česko-polskou železnici

Vydáno dne 11. 08. 2007 (1852 přečtení)
Ještě pár metrů a bude konecDíky mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci by měla znovu ožít železnice mezi Harrachovem a polskou Sklářskou Porebou. Jednání o obnovení provozu zatím vždy ztroskotala. Především kvůli vysokým nákladům tomu doposud polská strana bránila. Chystané mistrovství ale názor polských úřadů změnilo.

| Jana Pavlíčková, ČT24 |
| Počet komentářů: 45 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Projekty

Slovensko a Rusko chtějí prodloužit širokorozchodnou železnici

Vydáno dne 06. 05. 2007 (2227 přečtení)
SlovenskoMemorandum o Slovensko-Ruském projektu vybudování širokorozchodné železnice z Košic do Bratislavy včera v Moskvě podepsal slovenský ministr dopravy, pošt a telekomunikací Ľubomír Vážny a šéf ruských železnic Vladimír Jakunin.

Projekty

Po kolejích k Leně

Vydáno dne 01. 03. 2007 (2211 přečtení)
Dojet přes Sibiř po kolejích k řece Leně a přes ní do města Jakutsk se za pár let stane realitou. Do roku 2010 by železnice měla přes trvale zmrzlou půdu dosáhnout i tohoto města, které má zatím jediné slušnější spojení letecky a silnicí M56 (která není sjízdná celoročně). Právě kvůli špatnému dopravnímu spojení je veškerý místní průmysl ztrátový. Včetně těžby zlata.

| Railway Gazette International 11/2006 |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Projekty

Nová železnice v Saúdské Arábii

Vydáno dne 08. 01. 2007 (2319 přečtení)
27. listopadu byla podepsána dohoda o výstavbě nové železnice o délce 2000 km ze severu na jih Saúdské Arábie. Železnice má být dokončena do roku 2011 a hlavní přepravovanou komoditou mají být minerály.

| Railway Gazette International, January 2007 |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Projekty

Obnova slavonické dráhy opět odložena

Vydáno dne 02. 11. 2006 (2199 přečtení)
Už letos měl znovu projet vlak přes česko-rakouské hranice mezi Slavonicemi a obcí Fratres. Na obnovu jednokolejné neelektrifikované železnice stále nejsou peníze. Ministerstvo dopravy posunulo termín zahájení stavebních prací na příští rok.

| Profit - Petr Kučera |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Projekty

Loketská dráha - reakce (2)

Vydáno dne 10. 10. 2006 (3766 přečtení)
Odpověď předsedy občanského sdružení Loketské místní dráhy, Jana Kuliše.

| Jan Kuliš |
| Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
|0-15|15-25|

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt