Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  5. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
M240.0110
Tato singrovka čeká na poslední osud v pohřebišti lokomotiv Česká Třebová:,-((. Foto Michal Seidl
zobrazení: 1524
známka: 1.91


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 411 nalezených)

Monitoring médií

Radní zrušili osobní vlaky

Vydáno dne 21. 09. 2007 (2736 přečtení)
Zatím ještě odjezd ... jak dlouho?Ústecký kraj slíbil obcím na Žatecku, že s nimi bude o zrušení vlaků jednat, ale nestalo se tak.

Tratě

Zaručené fámy

Vydáno dne 12. 09. 2007 (2169 přečtení)
Pn v železniční stanici KaznějovPoslední dobou kolem slýchávám zaručené zvěsti o tom, jak vápence z Mořiny (Nučic), co jezdí po tratích 110 a 120 do severočeských elektráren budou od nového GVD přesměrovány po trati 160 z důvodu likvidačních snah těchto tratí ze strany Ústeckého kraje.

Články

„Železniční“ nehody

Vydáno dne 10. 09. 2007 (3896 přečtení)
www.kartinki.czPoslední dobou jsou poměrně medializovány takzvané železniční nehody, které vlastně železničními vůbec nejsou. Vlak zde sice hraje hlavní roli, ale vždy jsou tyto nehody způsobeny excesy mimo železnici. Příčina mívá zpravidla společného jmenovatele, který lze shrnout do balíčku totální přezíravosti a bohorovnosti viníků, jednodušeji nazvaného totální blbost. Navíc tyto nehody, i díky přístupů médií, vrhají na železnici chmurný stín vražedného monstra.

Dopravní koncepce

Na železnici ve Zlínském kraji se budou investovat miliardy

Vydáno dne 09. 09. 2007 (1648 přečtení)
Nádraží Zlín-střed, Foto: Miroslav VykaZLÍN – O důležitých rozvojových záměrech na železnici, kterými jsou především modernizace trati Otrokovice – Zlín – Vizovice a napojení průmyslové zóny Holešov, jednal hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš s generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty Janem Komárkem.

| Tisková zpráva Zlínského kraje |
| Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Projekty

Studie proveditelnosti Drah Orlických hor se blíží do finále!

Vydáno dne 07. 09. 2007 (2737 přečtení)
Dráhy Orlických horPřed více než před sto lety si železnice našla cestu také do oblasti Orlických hor a přispěla k rozvoji regionu ležícího mimo hlavní hospodářská centra. Především z důvodů vypuknutí 1. světové války nebyly místní dráhy vybudovány v takovém rozsahu jak se původně přepokládalo a stavba tratí se zastavila na úpatí hor. Projekt Drah Orlických hor, jehož studie proveditelnosti by měla být dokončena ještě letos, má za cíl rozšířit podorlické lokálky a zajistit tak komplexní dopravní obslužnost celého regionu, která by odpovídala současným potřebám na úrovni 21. století.

Tratě

Popelka (4)

Vydáno dne 06. 09. 2007 (6355 přečtení)
KlöpfesbergtunnelV tomto díle bych vám chtěl povědět něco o vlečkách, lanovkách a úzkorozchodkách souvisejících s tratí 180. Většina doplňkových drážních systémů na této trati souvisela s těžbou uhlí. V současné době, kdy už se v oblasti Plzeňska uhlí netěží, zůstalo v okolí této tratě jen pár vleček, žádné lanovky a jedna nová úzkorozchodka. Začnu, jak jinak, od Furth im Waldu (Brodu nad Lesy).

Monitoring médií

Odsun nádraží v Brně je neodvratný

Vydáno dne 05. 09. 2007 (2368 přečtení)
Přesunout, nebo nepřesunout? Po včerejším jednání brněnského zastupitelstva jsou politici o něco blíže odpovědi.

| Brněnský deník - Veronika Hrdá |
| Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Pro obyčejného cestujícího z Olomouce vlak SuperCity pendolíno podražil

Vydáno dne 04. 09. 2007 (3832 přečtení)
Pendolíno v Olomouci, foto: Miroslav Vyka0d 31. srpna byla ukončena platnost obyčejného a zvláštního jízdného SuperCity a od 1. září jsou nově zavedeny balíčky SC Net. Nová nabídka sice zjednoduší a zlevní cestování především lidem, kteří necestují pouze v trase vlaku SuperCity, ale využívají také přípojných spojů zejména v okolí Prahy a nebo v ostravské aglomeraci. Naopak pro nepravidelné cestující z Olomouce či Pardubic, kteří nemají In-kartu a dosud platili obyčejné jízdné, bude tato změna v tarifu Českých drah znamenat zdražení.

Tratě

Loučení s létem na trati 095

Vydáno dne 03. 09. 2007 (1709 přečtení)
Motoráček ZMŽ se řítí po trati v rámci akce Loučení s létemV sobotu 1.září se po delší odmlce, která trvala přes 3 měsíce, objevil na - doufejme dočasně - neprovozované trati Libochovice - Straškov vlak, vedený historickým motorovým vozem M 131.1280 spolku Zubrnická museální železnice.

Vozidla

ČD letos investují do obnovy vozového parku v osobní dopravě téměř 2,7 miliardy

Vydáno dne 28. 08. 2007 (3049 přečtení)
Příměstská jednotka CityElefant, Foto Miroslav VykaDo nákupu nových a modernizaci starších vozů letos České dráhy investují 2,69 mld. Kč. Přitom více než 1,6 miliardy zaplatí z vlastních zdrojů. Obnova vozového parku Českých drah v osobní dopravě zahrnuje nákup nových příměstských jednotek CityElefant, nových vozů pro vlaky EuroCity a EuroNight, kompletní přestavbu starých motorových vozů na moderní vlaky Regionova i rekonstrukci nepotřebných poštovních vagónů na řídicí vozy pro motorové rychlíky.

Články

Veolia Transport reaguje na výroky Ministerstva dopravy ČR

Vydáno dne 22. 08. 2007 (2467 přečtení)
Společnost Veolia Transport Česká republika předala 15. srpna 2007 Ministerstvu dopravy nabídku na provozování tří dálkových spojů meziregionálních linek, a to na tratích Praha hl. n. - Turnov - Tanvald, Nymburk - Česká Lípa - Rumburk a Liberec - Ústí nad Labem. Tyto spoje v současnosti zajišťují vlaky Českých drah. Předmětem nabídky je nasazení moderních železničních jednotek, které by měly zabezpečit rychlejší, kvalitnější a bezpečnější dopravu, a dle Veolie též budou znamenat nižší cenu pro cestující i pro objednatele dopravy.
Veolia Transport

Monitoring médií

Rychlejší, častější, kvalitnější – taková by měla být od prosince doprava na mnoha železničních tratích v Ústeckém kraji

Vydáno dne 20. 08. 2007 (2175 přečtení)
Ing. Jindřich FraněkRadní Ústeckého kraje pro dopravu Milan Franc, zástupci odboru dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje a Petr Hinterholzinger, vedoucí krajského centra osobní dopravy Českých drah v Ústí nad Labem, v uplynulých dnech seznamovali starosty obcí s novým vlakovým jízdním řádem pro rok 2007/2008, který má začít platit 9. prosince.

| Tisková zpráva Ústeckého kraje |
| Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Projížďka po odepsané trati

Vydáno dne 20. 08. 2007 (4400 přečtení)
Podzimní Třebívlice v době, kdy trať ještě nerušeně žilaČasto jezdím po celé republice, ať už soukromě či jen tak rekreačně. Pouze veřejnou dopravou a v prvé řadě vlakem, protože to považuji za nejpohodlnější a nejjednodušší (auta mně již zcela odradila a nechtěl bych ho mít ani za nic). Bohužel, stále více je takové cestování znemožňováno a Ústecký kraj v tom hraje prim.

Články

Veolia od prosince do Berouna? Zapomeňte!

Vydáno dne 17. 08. 2007 (3776 přečtení)
07.06.2007 se v mnoha médiích objevila zpráva, že Veolia Transport má zájem provozovat v rámci propagace provozu moderních kolejových vozidel na území ČR od 15.12.2007 pravidelný sobotní spoj na trase Praha hl. n. - Rudná - Beroun. Toto víkendové spojení, s odjezdem v dopoledních a návratem odpoledních hodinách, vedené motorovou jednotkou Siemens Desiro, bude provozováno na podnikatelské riziko dopravce. Ti, jimž se dostal do ruky konečný návrh grafikonu na příští rok, dokonce viděli i konkrétní časovou polohu tohoto spoje.

Dopravní koncepce

Společnost Veolia Transport je připravena vyjet v roce 2008

Vydáno dne 15. 08. 2007 (4007 přečtení)
Desiro Clasic Také tato slova zazněla na dnešní tiskové konferenci společnosti Veolia Transport, která je v našich krajích známa spíše pod názvem Connex, která se konala u příležitosti podání nabídky ministerstvu dopravy na provozování tří linek dálkové dopravy v režimu závazku veřejné služby. Základní myšlenkou konference bylo mimo jiné působit prostřednictvím médii na veřejné mínění, potažmo na politiky.

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt