Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Ternopoľ - Ukrajina
Jízdenka na trolejbus z netu (z doby SSSR).
zobrazení: 1111
známka: 2.25


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 411 nalezených)

Články

České dráhy připravují od prosince revoluci v tarifu jízdného

Vydáno dne 31. 10. 2007 (13796 přečtení)
České dráhy - logoČeské dráhy připravují revoluční změny v tarifu pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel s platností od 9. prosince 2007, kdy začne platit nový jízdní řád 2007/2008. Jednou z největších změn bude zrušení tarifních pásem a cestující zaplatí určenou cenu jízdného přesně podle skutečně ujetých kilometru. Druhou zásadní změnou bude zrušení příplatku ve vlacích EC/IC. Úpravy tarifu zahrnují celou řadu dalších změn.

Články

Maďarští strojvedoucí včera stávkovali

Vydáno dne 26. 10. 2007 (3497 přečtení)
MaďarskoKromě 30 hodinové stávky v Německu včera proběhla výstražná stávka také v Maďarsku. Maďarští strojvedoucí včera stávkovali od 6 do 8 hodiny ranní, práci přerušilo společně na 4.000 zaměstnanců maďarských železnic MÁV (Magyar Államvasutak). Důvodem stávky je plánované rušení vlaků na dalších 21 železničních tratích od 10. prosince.

Články

V severních Čechách si starostové chtějí platit vlaky

Vydáno dne 25. 10. 2007 (3773 přečtení)
Libouchec, železniční trať č. 132Ústecký kraj – Starostové z Ústecka, Děčínska a Teplicka bojují za zachování vlakové dopravy podél Krušných hor. Ústecký kraj už vlaky dál nechce platit - jsou ztrátové. Místo nich počítá s autobusy. Starostové teď uvažují o tom, že by si vlaky platili sami. S menším počtem vlakových spojů musejí od prosince počítat i další obce. Kraj totiž neobjednal vlakovou dopravu na několika tratích a na jiných ji značně omezil.

| Tereza Chládková, ČT24 |
| Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

ŽUB: zpět do bodu nula – bude posouzení variant!

Vydáno dne 24. 10. 2007 (1560 přečtení)
Brno hl. n., foto Miroslav VykaEvropská komise (EK) po České republice vyžaduje, aby v rámci Operačního programu Doprava zpracovala a posoudila variantní řešení přestavby železničního uzlu Brno (ŽUB). Především to znamená, že o poloze nádraží a mnohamiliardovém příspěvku Evropské Unie na tento projekt není vůbec rozhodnuto. Pod dohledem EK se budou srovnávat dvě hlavní varianty brněnského nádraží.

Články

V prosinci oficiálně vznikne ČD Cargo

Vydáno dne 22. 10. 2007 (2343 přečtení)
742 109 ČD CARGO v Oldřichově u Duchcova 12.10.2007Nákladní doprava Českých drah se oddělí do samostatné dceřiné akciové společnosti ČD Cargo k 1. prosinci 2007. Tento již více jak rok očekávaný krok v pondělí definitivně odsouhlasila vláda. Nová společnost bude mít základní kapitál 8,8 miliardy korun a z mateřské firmy do ní přejde 13 000 z nynějších 57 000 zaměstnanců ČD. Jde o největší změnu ve struktuře ČD od přeměny státní organizace na akciovou společnost v roce 2003.

Články

Provozování úschoven je nadstandardní službou

Vydáno dne 22. 10. 2007 (1150 přečtení)
Zastávka neobsazena-šetříme, škody jsou z jiné položky...Turisté, kteří na nádražích hledají úschovnu zavazadel, mají v řadě měst v kraji smůlu. Úschovny se Českým drahám nevyplácejí, a tak končí.

| MF DNES - (mij) |
| Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Monitoring médií

Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti

Vydáno dne 19. 10. 2007 (2485 přečtení)
Dostat se do řídicí kabiny rychlovlaku Pendolino je pro běžného člověka mnohem jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Server TÝDEN.CZ objevil videa, která dokládají, že se cestující běžně pohybují v kokpitu vlajkové lodi českých železnic. České dráhy oznámily, že strojvůdce potrestají.

Články

Vlak má zpoždění? Dráhy zdrží přípoj či vrátí jízdné

Vydáno dne 15. 10. 2007 (4285 přečtení)
AKTUALIZOVÁNO
Měl váš vlak zpoždění a bojíte se, že vám ujede přípoj? Podle článku v MF DNES ze 13.10. nejsou vaše obavy na místě. „Vlak EuroCity čeká zhruba pět minut, protože jde o rychlý dálkový vlak. Jiné spoje čekají patnáct i více minut, především když se jedná ten den o poslední spoj,“ ubezpečuje mluvčí drah.

Dopravní koncepce

Ústecký kraj – průkopník „nové dopravní politiky“ a slepých uliček

Vydáno dne 08. 10. 2007 (1975 přečtení)
Jiří ŠulcÚstecký kraj má z pohledu objednávky a následně (ne)organizace regionální veřejné dopravy nejpestřejší historii od samého vzniku. Velmi brzy průkopnicky zavedl koordinátora dopravy, resp. dopravců, aby jej záhy zrušil. Buďto měl smůlu na personální obsazení, a nebo krajští politici vsadili raději na politickou vůli, podpořenou loajálními úředníky - odborníky.

Články

Oslavy 160 let železnice na Ostravsku

Vydáno dne 30. 09. 2007 (4231 přečtení)
Oslavy na Ostrava hl.n.Na mnoha nádražích v celé České republice proběhla řada doprovodných akcí ke dni železnice. Ovšem na Ostravsku byl tento den spojen i s oslavou kulatého výročí příjezdu prvního vlaku do regionu. Průmyslově rozvíjející Ostravsko bylo spojeno s Vídní, hlavním městem tehdejší monarchie, pomocí železnice od 1. května 1847, kdy byl zahájen provoz na novém úseku Severní dráhy císaře Ferdinanda z Lipníku do Bohumína.

Dopravní koncepce

A opět nevytížené tratě

Vydáno dne 30. 09. 2007 (3203 přečtení)
Osobní vlak Chomutov - Ústí se narozdíl od lokálek vyplatí Je sobota 15. září a já opět jedu do Českého Středohoří. Krajina je tu více než zajímavá a aspoň si ověřím, jak málo jsou tyto tratě využívané, abych příliš nekřivdil ČD ani zástupcům Ústeckého kraje. Nakonec kdo ví, zda se sem ještě dostanu, protože od prosince už to pro mne bude složité až nemožné. Zatím to zvládám pohodlně vlakem a docela i rychle.

Články

Ve vlacích si zavoláme, České dráhy chystají repeater

Vydáno dne 27. 09. 2007 (3075 přečtení)
RepeaterI když operátoři uvádějí téměř 100% pokrytí, pořád je v Česku dost míst, kde si nezavoláte. Téměř jistotou jsou vlaky.

| Mobil.cz - Jan Lodl |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vozidla

Cyklovozy, novinka u ČD

Vydáno dne 26. 09. 2007 (2809 přečtení)
Bvt_2 Na webu společnosti Konting, se objevily informace o modernizacích starších vozů na cyklovozy. Tyto vozy jsou realizovány zatím dva, nesou označení Bvt a po jednom kuse je obdrží DKV České Budějovice a Brno. Ale podívejme se na ně pod drobnohledem. Má to takovýmto způsobem smysl?

Články

Za meškanie vlakov v únii bude odškodné

Vydáno dne 25. 09. 2007 (1483 přečtení)
Cestujúci využívajúci služby železničnej dopravy v krajinách Európskej únie, ktorí budú cestovať cez viac ako jednu krajinu v rámci EÚ, si budú môcť podľa nových pravidiel nárokovať vrátenie časti cestovného v prípade, že vlak bude meškať.

| www.tvojepeniaze.sk - SITA |
| Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Český sen končí, RT-Express nevyjede

Vydáno dne 25. 09. 2007 (4051 přečtení)
Český senPočátkem září 2007 vydala firma Railtrans s.r.o. zprávu, že ukončila projekt RT-Express. Pro mnohé subjekty, které působí v oblasti železničního trhu, se jednalo o předvídaný krok, pro fanoušky firmy Railtrans to však byl zásah bleskem přímo do srdce.

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt