Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
740 534
740 534 na noční - úsek Karlov
zobrazení: 1294
známka: 2.50


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 165 nalezených)

Články

Ministerstvo dopravy ho vyškrtlo ze seznamu svých priorit. Přednost dalo dálnicím.

Vydáno dne 29. 05. 2007 (1249 přečtení)
Studie terminálu Žitavská (c)www.regiotram-nisa.czLiberec/ Vybudování Regiotramu Nisa je ohroženo. Ministerstvo dopravy ho nezařadilo mezi své klíčové projekty. Dotace z Evropské unie se tak velkorysému projektu kolejové dopravy mezi Hrádkem a Tanvaldem, potažmo Harrachovem vzdalují. Strůjci regiotramu ale v realizaci doufají.

| Martina Machová, Liberecký Deník a www.regiotram-nisa.cz |
| Počet komentářů: 26 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Dopravní koncepce

Soukromá železnice, co to vlastně je ...

Vydáno dne 14. 05. 2007 (5322 přečtení)
Pod pojmem soukromá železnice si každý představuje trochu něco jiného. Nejvíc ovšem převládá představa, že jistá firma vlastní koleje, nádraží, vozidla a to vše provozuje výhradně na svůj účet současně s generováním nemalého zisku. Vedle toho na nás z různých příruček, učebnic nebo i diskusních fór útočí pojmy jako dopravce, přepravce, provozovatel dráhy, provozovatel dopravy, vlastník dráhy, objednatel, organizátor.

Články

70. výročí trati Milana Rastislava Štefánika

Vydáno dne 12. 05. 2007 (1259 přečtení)
Zvláštní parní vlak ze SlovenskaDnes 12. 5. 2007 proběhla ve stanici Horní Lideč na moravsko-slovenském pomezí oslava 70. výročí trati Púchov – Horní Lideč. K tomuto slavnostnímu okamžiku byl z Púchova vypraven zvláštní parní vlak, který přivezl delegaci významných hostů ze Slovenska.

Články

Rozjezd Doupovandy s M 286.1008 30.4. - 1.5.07

Vydáno dne 04. 05. 2007 (1718 přečtení)
Příjezd do Kadaňského RohozceDoupovská dráha nebo-li tratě č. 164 a 165 patří k těm železnicím, na nichž byla nedávno zrušena osobní doprava. Skupina lidí, které není osud dráhy lhostejný se zde již nějakou dobu pokouší znovuobnovit provoz osobních vlaků. Další vlaštovkou, a musím říct že velmi úspěšnou, byla jízda motorového rychlíku třídy Kolben city "Rudá střela" z Lysé nad Labem do Kadaňského Rohozce. Tento vlak byla zároveň i premiéra opraveného vozu KŽC M286.1008, na jehož palubě jsem strávil dva pohodové dny, plné zážitků.

Články

Maďarsko: MAV bude pokračovat se zavíráním tratí

Vydáno dne 25. 04. 2007 (3423 přečtení)
MaďarskoNa začátku roku bylo v Maďarsku uzavřeno 14 tratí a železniční reforma bude pokračovat s tím, že se bude rozhodovat o budoucnosti dalších 84 vedlejších tratí. Pokud by se naplnil katastrofický scénář, nemělo by toto drastické rušení železniční dopravy obdoby.

Dopravní koncepce

Sdružení železničních společností varuje před důsledky zastavení osobní dopravy na některých tratích

Vydáno dne 24. 04. 2007 (2448 přečtení)
Kornatice-nadějná trať-pochopí to „odborníci“? Sdružení železničních společností se znepokojením sleduje snahu nahradit osobní dopravu na některých tratích souběžnými autobusovými linkami. V poslední době se takové návrhy objevily na trati Vsetín - Velké Karlovice, Děčín - Oldřichov u Duchcova, Lovosice - Most a Kopidlno - Dolní Bousov. Osobní doprava byla nahrazena autobusy na trati Smiřice - Hněvčeves, Kaštice - Kadaň, Vilémov u Kadaně - Kadaňský Rohozec, na úseku Straškov - Libochovice a Broumov - Otovice.

| Sdružení železničních společností |
| Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Odbory protestují proti zdražení vlakových místenek

Vydáno dne 16. 04. 2007 (2633 přečtení)
Dvě odborové organizace na železnici podle večerního zpravodajství televize Nova protestují proti cenové politice Českých drah. Odborářům vadí, že dráhy zdražily pro běžné zákazníky místenky téměř o 200 procent, což prý povede k odlivu zákazníků. Vedení ČD s tím nesouhlasí a zvednutí ceny vysvětluje tak, že muselo sjednotit cenu místenek vnitrostátních spojů s mezinárodními.

| ekonomika.ihned.cz |
| Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Vstupní ostuda lázeňského města

Vydáno dne 06. 04. 2007 (5149 přečtení)
nádraží Karlovy VaryZhruba před půl rokem jsme informovali o stavu nádraží v Mariánských Lázních. Jaká je situace v centru Karlovarského kraje - přímo v Karlových Varech, kam i přes mnohem lacinější autobusovou dopravu a narůstající letecký provoz na místním letišti - stále řada návštěvníků přijíždí vlakem? Jak vypadá karlovarské horní nádraží, o jehož rekonstrukci se mluví již řadu let?

Články

Francie vytvořila nový rychlostní rekord na železnici

Vydáno dne 03. 04. 2007 (2813 přečtení)
Société nationale des chemins de fer françaisFrancouzský vysokorychlostní vlak (TGV) prolomil světový rekord pro vlaky jedoucí na kolejích vysokým rozdílem, dosáhl rychlosti 574,8 km/h (356 mph).

Články

Stále více dopravy přes švýcarské Alpy se přesouvá na koleje

Vydáno dne 03. 04. 2007 (1618 přečtení)
Švýcarské železnice, ilustrační foto M. VykaÚspěšné švýcarské dopravní politice se v posledních letech podařilo přenést na železnici narůstající objemy přepravy v Evropě přes Alpy a zároveň zastavit nárůst nákladní silniční dopravy a zajistit její mírný pokles.

Dopravní koncepce

Moldavská horská dráha

Vydáno dne 03. 04. 2007 (4560 přečtení)
Odjezd z Mostu O dráze na Moldavu bylo již napsáno mnoho řádků. Veškerá pojednání byla jak z pohledu jedinečné technické památky, tak i z pohledu ekonomického propadu trati po ztrátě jejího hlavního významu jako páteřní tratě pro nákladní dopravu. Argumenty zastánců provozu na trati se upírají na její obrovský turistický potenciál. Pojďme se nyní podívat na různé souvislosti, které možná nejsou všem známé.

Články

Unikátní technologií se čelním sklům pendolin zase vrací jejich průzračnost

Vydáno dne 02. 04. 2007 (2441 přečtení)
Pendolíno v Pardubicích, foto Miroslav VykaPředstavte si, že vám čelní sklo vašeho auta někdo přejede úhlovou bruskou s brusným kotoučem. Už jen ta představa je šílená. To nemůže dopadnout dobře, napadne vás. Vidíte, a přece to funguje!

| Michael Mareš, týdeník OSŽ OBZOR |
| Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Nová nabídka Interrail, Euro Domino skončilo

Vydáno dne 01. 04. 2007 (2531 přečtení)
Jízdenky INTERRAILV nové formě se od 1. dubna 2007 objevuje nabídka síťových jízdenek Interrail, která zároveň obsahuje varianty pro jednotlivé země. Ty dříve nabízela jízdenka Euro domino, jejíž prodej byl na konci března ukončen.

Články

Provoz na železniční trati do Moldavy

Vydáno dne 01. 04. 2007 (2153 přečtení)
Železniční stanice MoldavaOdpověď pro Vladislava Podrackého, Freie Presse - die Tageszeitung, (info@cinarstvi.cz) ze dne 14. 3. 2007

| Ústecký kraj |
| Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt