Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  23. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Sevastopoľ - 15
Trolejbusový provoz v Sevastopolu.
zobrazení: 1036
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 210 nalezených)

  Články

  Kontejnerová doprava napomáhá polskému přístavu Gdynia

  Vydáno dne 06. 04. 2007 (1670 přečtení)
  V průběhu roku 2006 bylo v polském přístavu Gdynia přeloženo celkem 14,2 miliónů tun zboží a z tohoto objemu tvořily přibližně 62% kontejnery. V kontejnerovém překladišti Baltycki Terminal Drobnicowy Gdynia (BTDG) byl šestnáctiprocentní nárůst překládky zboží přepravovaného v kontejnerech.

  Monitoring médií

  Vyšší DPH zřejmě zdraží dopravu, o výši rozhodne konkurence

  Vydáno dne 04. 04. 2007 (1226 přečtení)
  Praha - Zvýšení dolní sazby daně z přidané hodnoty z pěti na devět procent přinese zdražení hromadné osobní dopravy. Shodli se na tom dopravci i analytici. Zda dopravci zvýší ceny v plné výši, bude záležet na konkurenci.

  Integrované dopravní systémy

  Zkušenosti z nově rozšířené IDS JMK na oblast Boskovicka

  Vydáno dne 26. 03. 2007 (2076 přečtení)
  Skalice nad Svitavou, foto Michal Čejka Dne 4.března 2007 vstoupila v platnost změna vlakových jízdních řádů, v tento den se také rozšířil integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje dále na sever do oblasti Boskovicka a Letovicka. Pro mnoho lidí přinesl změny v cestování, jelikož došlo k přetrasování linek, vytvoření nových pžestupních vazeb a změnily se časové polohy některých spojů. Vstoupil v platnost také nový tarif a s ním možnost využívat nejen jízdních dokladů jednotlivých přepravců, ale i jednotných jízdních dokladů, které platí pro cestování autobusy, vlaky a prostředky městské hromadné dopravy.

  Články

  Stavba nových silnic zastaví MHD v Praze

  Vydáno dne 18. 03. 2007 (2072 přečtení)
  Na našem webu jsme již řešili problematiku tramvajové dopravy v Praze, upřednostňování individuální dopravy před hromadnou i záležitost kolem části Městského okruhu v Praze 6 a 7. Nyní se nabízí krátké shrnutí a spojení problémů do jednoho.

  Články

  Přivedeme více kamionů do centra města :-)

  Vydáno dne 02. 03. 2007 (3680 přečtení)
  Prutah Decinem

  Včera zveřejněný článek Bohemiakombi letos očekává zdvojnásobení výkonů vlaků Bohemia Express by mohl svádět k naději, že ubude v Děčíně kamionů. Opak je však pravdou.

  Naprosto přesně jako zní titulek se chovají někteří představitelé města Děčín a Ústeckého kraje

  Monitoring médií

  Celkem 28 obcí chce přeměnit opuštěné železnice na cyklostezky

  Vydáno dne 01. 03. 2007 (3679 přečtení)
  Likvidace nikdy nepoužité vlečky v Plzni Bukovci 05/2005 Celkem 28 obcí v Česku chce přeměnit opuštěné železnice na cyklostezky. Šestnáct radnic dosud reagovalo na červencovou výzvu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) k převodu drážního majetku, 12 obcí už požádalo dříve. ČTK to řekl Luboš Kala z Nadace Partnerství, která se věnuje využití opuštěných tratí.

  | ČTK - Václav Prokš |
  | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Obce, státní správa

  Ministr dopravy Aleš Řebíček jednal se svým rakouským protějškem

  Vydáno dne 28. 02. 2007 (1525 přečtení)
  Ing. Aleš Řebíček Včera odpoledne se na Úřadu vlády ČR uskutečnilo jednání ministra dopravy ČR Aleše Řebíčka s ministrem dopravy, inovací a technologií Rakouska Wernerem Faymannem. Předmětem jednání byly probíhající a připravované silniční a železniční projekty přesahující českorakouské hranice.

  | Tisková zpráva Ministerstva dopravy |
  | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Obce, státní správa

  V EU je hlavní překážkou pro splnění požadavků Kjótského protokolu doprava

  Vydáno dne 27. 02. 2007 (1690 přečtení)
  Podle nejnovější zprávy Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), která byla 26. února 2007 zveřejněna v Kodani, jsou hlavní překážkou na cestě EU ke splnění cílů Kjótského protokolu emise skleníkových plynů způsobené dopravou. Zpráva EEA “Doprava a životní prostředí: na cestě k nové společné dopravní politice” konstatuje, že evropská dopravní politika musí řešit spirálu nárůstu poptávky po dopravě.

  | Britské listy - Miroslav Šuta |
  | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Obce, státní správa

  Udržitelná a bezpečná doprava – téma pro rok 2007

  Vydáno dne 27. 02. 2007 (1193 přečtení)
  Společným meziresortním tématem udržitelného rozvoje na místní úrovni v České republice pro rok 2007 se stala udržitelná a bezpečná doprava. Ministerstvo pro místní rozvoj se podílí na činnosti pracovního týmu na celorepublikové úrovni, složeného ze zástupců resortů, akademické sféry, odborných institucí a obcí, který slouží především k vzájemné výměně informací.

  | Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj |
  | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Obce, státní správa

  Program podpory obnovy vozidel MHD a veřejné linkové autobusové dopravy

  Vydáno dne 21. 02. 2007 (2084 přečtení)
  V roce 2007 pokračuje Program podpory obnovy vozidel městské hromadné dopravy a veřejné linkové autobusové dopravy. Dne 13.2.2007 byla podepsána panem ministrem pravidla pro poskytování dotací ze státního rozpočtu v rámci Programu pro rok 2007. Sběr žádostí bude probíhat v termínu od 20.2. do 20.3 2007

  | Tisková zpráva Ministerstva dopravy |
  | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Dopravní koncepce

  Doprava ve městech jako evropská priorita

  Vydáno dne 19. 02. 2007 (1455 přečtení)
  CDV Loňský přezkum Dopravní politiky EU do roku 2010 ukázal jako jednu z nejkritičtějších oblastí dopravu ve městech. Evropská komise se proto rozhodla vyhlásit dopravu ve městech jako jednu ze svých priorit pro letošní rok a zpracovat „Zelenou knihu o dopravě ve městech“. Kolem 40 % občanů EU žije v městských aglomeracích s více než 200 tisíci obyvateli a 80 % ve městech a větších obcích a problematika dopravy ve městech se jich proto velmi úzce dotýká. Dominantní roli v dopravě dnes mají osobní auta, která i ve městech zajišťují 75 % všech přepravních výkonů.

  Dopravní koncepce

  MĚSTSKÝ OKRUH Praha - část II.

  Vydáno dne 08. 02. 2007 (5560 přečtení)
  Přede dvěma dny jsme informovali o "Informační kampani" ke stavbě kapacitní komunikace Městského okruhu v úseku Malovanka - Pelc Tyrolka. Akce je organizována Městskou částí Praha 7.

  Avšak ani tato akce není jen růžová. Má i velmi mnoho odpůrců, kteří poukazují na chyby v projektu této stavby, v nedostatcích v koncepci rozvoje dopravy na území hlavního města. Následující materiál je shrnutím negativ tak, jak nám je poskytla pražská zastupitelka Petra Kolínská.


  Obce, státní správa

  Car sharing

  Vydáno dne 07. 02. 2007 (1885 přečtení)
  Toto jsem našla na www.praha-mesto.cz. Škoda, že až příliš pozdě.

  Dopravní koncepce

  Městský okruh Praha - Špejchar

  Vydáno dne 06. 02. 2007 (2436 přečtení)
  Informační kampaň k výstavbě Městského okruhu v úseku Špejchar – Pelc Tyrolka

  Články

  Autobusy jezdí ke všem vlakům

  Vydáno dne 04. 02. 2007 (993 přečtení)
  Zatím co na Olomoucku je pro některé lidi nový jízdní řád strašákem, protože krajští úřednicí nebyli schopni včas připomínkovat nedostatky již v návrhu jízdního řádu přestože je tento návrh každoročně otištěn 8 měsíců předem právě kvůli konzultacím a možným kompromisům mezi dopravcem (v tomto případě ČD) a objednavatelem dopravy (tedy krajským úřadem), tak zcela opačná situace panuje ve veřejné dopravě na východě Čech. Město Dvůr Králové se rozhodlo zlepšit místní dopravu na vlakové nádraží.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt