Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Budyně nad Ohří
Jeden z mostů mezi Budyní a Břežany
zobrazení: 1117
známka: 2.00


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 165 nalezených)

Články

Veolia Transport reaguje na výroky Ministerstva dopravy ČR

Vydáno dne 22. 08. 2007 (2467 přečtení)
Společnost Veolia Transport Česká republika předala 15. srpna 2007 Ministerstvu dopravy nabídku na provozování tří dálkových spojů meziregionálních linek, a to na tratích Praha hl. n. - Turnov - Tanvald, Nymburk - Česká Lípa - Rumburk a Liberec - Ústí nad Labem. Tyto spoje v současnosti zajišťují vlaky Českých drah. Předmětem nabídky je nasazení moderních železničních jednotek, které by měly zabezpečit rychlejší, kvalitnější a bezpečnější dopravu, a dle Veolie též budou znamenat nižší cenu pro cestující i pro objednatele dopravy.
Veolia Transport

Články

Projížďka po odepsané trati

Vydáno dne 20. 08. 2007 (4406 přečtení)
Podzimní Třebívlice v době, kdy trať ještě nerušeně žilaČasto jezdím po celé republice, ať už soukromě či jen tak rekreačně. Pouze veřejnou dopravou a v prvé řadě vlakem, protože to považuji za nejpohodlnější a nejjednodušší (auta mně již zcela odradila a nechtěl bych ho mít ani za nic). Bohužel, stále více je takové cestování znemožňováno a Ústecký kraj v tom hraje prim.

Články

Veolia od prosince do Berouna? Zapomeňte!

Vydáno dne 17. 08. 2007 (3781 přečtení)
07.06.2007 se v mnoha médiích objevila zpráva, že Veolia Transport má zájem provozovat v rámci propagace provozu moderních kolejových vozidel na území ČR od 15.12.2007 pravidelný sobotní spoj na trase Praha hl. n. - Rudná - Beroun. Toto víkendové spojení, s odjezdem v dopoledních a návratem odpoledních hodinách, vedené motorovou jednotkou Siemens Desiro, bude provozováno na podnikatelské riziko dopravce. Ti, jimž se dostal do ruky konečný návrh grafikonu na příští rok, dokonce viděli i konkrétní časovou polohu tohoto spoje.

Dopravní koncepce

Společnost Veolia Transport je připravena vyjet v roce 2008

Vydáno dne 15. 08. 2007 (4008 přečtení)
Desiro Clasic Také tato slova zazněla na dnešní tiskové konferenci společnosti Veolia Transport, která je v našich krajích známa spíše pod názvem Connex, která se konala u příležitosti podání nabídky ministerstvu dopravy na provozování tří linek dálkové dopravy v režimu závazku veřejné služby. Základní myšlenkou konference bylo mimo jiné působit prostřednictvím médii na veřejné mínění, potažmo na politiky.

Články

Zanikne jedna z cest do Českého ráje?

Vydáno dne 10. 08. 2007 (1187 přečtení)
Na nádraží v Libuni je slyšet živou debatu. Dvě starší dámy se zlobí. Co jim to udělali s tou drahou? Jedna jede do Kněžnice, druhá až do Lomnice nad Popelkou. Vlaky nenavazují, navíc jich tu teď jezdí tak málo, že to pomalu ani nestojí za řeč.

| Marie Čcheidzeová |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Téměř bitva u Měcholup

Vydáno dne 09. 08. 2007 (2235 přečtení)
Rozzlobení muži v Měcholupech Téměř v pravé poledne, téměř na rok přesně po řízeném kolapsu autobusové dopravy v Ústeckém kraji, se konalo v Měcholupech u Žatce setkání občanů se zástupci Ústeckého kraje, kteří jsou téměř odpovědni za očekávaný kolaps železniční dopravy, který bude mít vliv opět téměř na celou železniční síť u nás.

Články

Realita Ústeckého kraje II

Vydáno dne 07. 08. 2007 (3074 přečtení)
Manipulák v Kadani-PrunéřověKoukám, že se článeček líbil (jak komu), tak pro velký úspěch přidávám další. Tentokrát jsem si vzal na paškál trať 164, ale bohužel jen do Poláků. Dál už to nejde. A pak 137 do Vejprt, kam jsem se vydal možná také naposled vlakem.

Dopravní koncepce

Trať 120, úsek Milostín - Žatec

Vydáno dne 26. 07. 2007 (4935 přečtení)
Zatím ještě odjezd ... jak dlouho? I tento úsek hlavní trati z Prahy na Chomutov chce mít Ústecký kraj bez osobní dopravy. Protože tím klesne zájem o využívání železnice i na těch pár rychlících a protože nákladní doprava po železnici je také již řadu let znechucována, můžeme se nadít pro naprostý nezájem občanů i dopravců zrušení této trati, možná celé. Ale v Ústeckém kraji to už může nastat prakticky kdekoliv. Vždyť tak je likvidována trať ze Straškova na Libochovice, Most - Lovosice, Blatno u Jesenice - Žatec, celé Kadaňsko, Chomutov - Vejprty, Most - Moldava, Děčín - Oldřichov. Je otázkou, proč ještě v tomto kraji vůbec zůstávají nějaké železniční tratě. Stále ještě máme dost místa na další a další dálnice, silnice, parkoviště a k tomu architektonicky i územně úsporné sklady, centra zábavy a obchodu. K čemu lesy, pěkná krajina. Vždyť jen peníze náš život spasí. A teplo přece máme rádi, takže nějakých těch 40 a více stupňů, které nás v takové krajině čekají, nás nerozhází. A změny klimatu jsou přeci nesmyslem a předcházet jim, no to bychom byli už naprosto nesvobodní.

Dopravní koncepce

Osobní vlaky skončí, místo nich začnou jezdit autobusy

Vydáno dne 19. 07. 2007 (4112 přečtení)
Tito cestující z Žatce do Lužné budou mít od prosince smůlu Revoluční změny v dopravě se od prosince pravděpodobně dočkají lidé v okrese Louny. Na zhruba polovině železničních tratí nahradí osobní vlaky autobusy. Změny se dotknou tratí Žatec – Podbořany, Žatec – Deštnice, Louny – Peruc a Obrnice – Čížkovice, která vede přes Lounsko v oblasti Libčevsi. Na trati Louny – Peruc se chystá redukce osobní vlakové dopravy a posílení autobusových spojů. Na dalších třech tratích přestanou osobní vlaky jezdit úplně, zůstanou jen rychlíky a nákladní vlaky.

Články

Nové spojení zahájí provoz o dva roky dříve

Vydáno dne 07. 07. 2007 (1923 přečtení)
Praha - Nové spojeníO celé dva roky před plánovaným termínem bude zprovozněn klíčový pražský železniční uzel Nové spojení. První vlak by zde tak měl projet již na konci roku 2008 namísto původního roku 2010. Rychlejší dokončení Nového spojení umožnilo využití nových technologií a velmi efektivní koordinace prací mezi jednotlivými členy zhotovitele díla - sdružení Pražské spojení vedeného společností Skanska DS. Investorem projektu je Správa železniční dopravní cesty, finanční prostředky jsou čerpány ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Články

Co neuděláš dnes, nikdy neuděláš

Vydáno dne 19. 06. 2007 (1736 přečtení)
Antonín Chitusi: Na dráze orleánské Může se vám stát, že se těšíte na cyklistickou túru nastavenou vlakem. Jet vlakem co nejdál - z našeho do lounského okresu - a dojet zpět na kole. Jet vlakem tak daleko, co na kole zpět vydržíte. Koupíte si kolo, vyhledáte jízdní řád vlaků s možností „přibalení“ bicyklu a najednou…nastydnete. Cesta vlakem i s kolem se oddálí na neurčito. Z podzimu na jaro.

| Pavel Wolf, Kadaň |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Další novinky z Kolínské řepařské drážky

Vydáno dne 14. 06. 2007 (1824 přečtení)
BNE 50 s opraveným poličským vagonem v km 1,6 Před pár dny u nás úspěšně proběhla kolaudace a naši strojvedoucí si začínají zvykat na novou trať díky vedení pracovních a zvláštních vlaků. Však je to také po více než dvou letech usilovné práce veliká odměna. Vždyť tam, kde před tím rostla jen tráva a v ní byla sotva znát stezka, se dnes „prohánějí“ dieselové mašinky s různými vagonky.

Články

Jede, jede mašinka aneb dětská pouť v Pečkách 2007

Vydáno dne 11. 06. 2007 (1983 přečtení)
Nádhernou červnovou sobotu 9. se konala tradičně v Pečkách dětská pouť spojená s historickými jízdami po lokálce Pečky – Kouřim – Zásmuky a na Železničním zkušebním okruhu v Cerhenicích s parní průmyslovou lokomotivou 213.902, motorovou T435.0509 a motoráčkem M 262.045. Též pravidelné historické motorové vlaky KŽC Doprava byly posíleny motorovým vozem M 286.1008 a „velkým Balmem“.

Články

Prezentační jízda Siemens Desiro

Vydáno dne 07. 06. 2007 (3950 přečtení)
Ve středu 6.6.2007 proběhla presentační jízda dopravce VEOLIA TRANSPORT (Connex) na trati 173. Prezentace volně navazovala na seminář „Možnosti železnice pro veřejnou dopravu v Praze a okolí“ pořádaný na Ministerstvu dopravy.

Články

Magistrát Brna vydal k přesunu nádraží kladné územní rozhodnutí

Vydáno dne 03. 06. 2007 (3373 přečtení)
Brno hlavní nádražíBrno má první dokument, který do mapy města pomyslně zakresluje zmodernizovanou trasu železnice a nádraží v odsunuté poloze. Odbor územního a stavebního řízení magistrátu vydal ke stavbě územní rozhodnutí. Uveřejnil ho na úřední desce. Dokument není definitivním rozhodnutím, kde bude nádraží stát. Investor však díky němu může začít žádat o jednotlivá stavební povolení, řekl ČTK jeden z pracovníků odboru.

| ČeskéNoviny.cz |
| Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt