Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  24. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
ICE
Jsem se tady malinko opřel do ICE... ale to bylo jen tak pro pořádek. Mam tyhle vlaky rád, takže náladovka od boku s ICE mezi dráty. Šotouši prominou. A esli ne, je mi to stejně jedno ;o) Weil am Rhein, půlka srpna 2006
zobrazení: 1543
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 92 nalezených)

  Články

  Vykolejení brněnské tramvaje K2

  Vydáno dne 08. 02. 2006 (2276 přečtení)
  Vykolejení brněnské tramvaje K2K vykolejení tramvaje linky č. 2 v Brně došlo včera v 19.09 hodin v ulici Nové sady. Tramvaj vykolejila v oblouku při jízdě od Hlavního nádraží do smyčky Nové sady.

  Články

  Tramvaj 14T již vozí cestující po Praze

  Vydáno dne 28. 01. 2006 (4616 přečtení)
  14T na lince 3 Praha: 28.1.2006 je datem prvního výjezdu nízkopodlažní tramvaje typu 14T z produkce Škody Transportation s cestujícími. Po dlouhém očekávání vyrazil vůz 9111 na 6. pořadí linky 3 (Lehovec – Sídliště Modřany). Tramvaj díky svému designu vzbuzuje v ulicích slušný rozruch a dělá tak dopravnímu podniku dobrou reklamu.

  Články

  Plzeň - v tramvajích je zima

  Vydáno dne 28. 01. 2006 (1744 přečtení)

  Jeden cestující - 6 dveří otevřeno ... Rekordní lednové mrazy letošního roku ukazují své nepěkné zoubky. Všichni se třeseme zimou, avšak často i tam, kde bychom se třást nemuseli. Jedním z těchto míst, kde je zima až neuvěřitelná, jsou prostředky plzeňské městské dopravy.


  Články

  Banská Bystrica - co jsem viděl ...

  Vydáno dne 19. 01. 2006 (6027 přečtení)

  Slovenské špeciality Banskou Bystrici jsem navštívil v pondělí 16.1.2006, tak vám přináším několik postřehů. Měl jsem smůlu - dobu kdy MHD téměř nefungovala jsem nestihl, ale i jinak je to chaos.


  Dopravní koncepce

  Banská Bystrica – svítá?

  Vydáno dne 18. 01. 2006 (6247 přečtení)
  Tri trolejbusy 14Tr pred nemocnicou Podle strohé agenturní zprávy by do 10 dnů měla Banskobystrická dopravná spoločnosť a.s. opět získat licenci na provoz trolejbusů. Dokonce se na provozování trolejbusů společností BBDS kladně dívá i současný „busoperátor“ SAD Zvolen.

  Články

  Banská Bystrica – žhavé téma, až mrazí

  Vydáno dne 11. 01. 2006 (8367 přečtení)

  ZAŽIVA V BYSTRICI - PO SMRTI V NEBI Již téměř uběhl další týden, kdy trolejbusy v ulicích města nepotkáme. Místo nich potkáváme Karosy zánovní, nové, dokonce tak nové, že nejsou ani přihlášeny na policii k provozu. Autobusy jezdí i nejezdí, slibované nastupování všemi dveřmi je stejným snem jako kdysi. Ovšem občas také není divu, ono se do zájezdového autobusu nastupuje jedněmi dveřmi vždy, a to i u velmi nóbl společností. Jenže zájezdové autobusy na městských linkách najdeme tak leda někde v Americe, ať už severní nebo jižní. Jenže to je Amerika, buď vládce světa a chudoba ducha, či naopak terč světa a chudoba peněženky. Ale Banská Bystrica je uprostřed Evropy, a dokonce je krajským městem, kde samotný pan primátor je zároveň i krajským zastupitelem. Takže jeden by čekal, že tyto dejme tomu personální maličkosti, posunují toto město někam do výšin. Leč skutečnost bude asi obrácená, nicméně město zatím žije. Otázka je, jak dlouho.


  Články

  Plzeňská karta - hop a nebo trop?

  Vydáno dne 06. 01. 2006 (3369 přečtení)
  peněženka studenta SPŠD Uplynul rok 2005, tedy první rok provozu Plzeňské karty v plzeňské MHD. Rád bych se poohlédl o rok zpět a podíval se, jaká jsme měli očekávání a jak to nakonec dopadlo. V líbivých propagačních letácích, které dostal do schránky asi každý plzeňský obyvatel, stála např. tato hesla: …JEZDĚTE POHODLNĚ S PLZEŇSKOU KARTOU; PŘESTUPUJME! NECHME SE SVÉST…; K VAŠIM SLUŽBÁM. Také se zde objevily různé teze. Podívejme se, jak se některé z těchto tezí (ne)vyplnily .

  Články

  Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů

  Vydáno dne 05. 01. 2006 (2388 přečtení)
  SOR BN12 Během následujících 3 let (včetně tohoto roku), DPML pořídí celkem 18 autobusů, tedy 6 vozů ročně. Dále je již jisté, že žádné vysokopodlažní vozy již DPML pořizovat nebude.

  Články

  Pohlednice z Banské Bystrice

  Vydáno dne 04. 01. 2006 (3859 přečtení)

  Absurdní stav městské dopravy v Banské Bystrici pokračuje, zatím se zdá, že řešení je v nedohlednu. Pro některé dopravní fandy možná dobrodružstí, pro obyvatele města čistá tragedie. Odpovědní politici mlčí, občas se na veřejnost dostanou tak neuvěřitelné informace, že člověk neví kdy se jedná o naprosto neuvěřitelný fakt a nebo jen zlou pomluvu. Kromě obyvatel města, kteří jsou nyní v podstatě rukojmími politické blbosti, trpí trolejbusy. Ve chvíli, kdy se městská doprava prakticky zhroutila, je trolejbusový problém prakticky okrajový. Doufejme, že současný stav bude dostatečným poučením nejen pro banskobystrické politiky, ale i pro jejich voliče.

  Dnes se cestujíci mohli v MHD svézt i takovým "unikátem"
  Karosa LC735 ZC-982AH soukromé autodopravy z BB v službách SAD ZV na linkách MHD v BB
  Foto © LUK, 4.1.2006

  V pondělí proběhne poděkování panu primátorovi za jeho služby městu.
  Pozvánka je zde


  Články

  Banská Bystrica - dva dny po té ...

  Vydáno dne 04. 01. 2006 (4678 přečtení)

  Cestujúci versus B741 Tak a je to tady. Banská Bystrica se konečně dočkala zrušení trolejbusů, o kterém se zprvu tak nenápadně, později poměrně hlasitě mluvilo. V současné době se dá situace charakterizovat jediným způsobem – chaos. Popravdě ani jedna ze zúčastněných stran (město – dopravce BB DS – dopravce SAD ZV – nezávislí dopraváci) není bez viny.


  Články

  Banská Bystrica - petice za trolejbusy

  Vydáno dne 01. 01. 2006 (3333 přečtení)
  Chcete aby trolejbusy v Banské Bystrici stále jezdily? Rádi byste pro to něco udělali? Pokud je Vaše odpověď na obě otázky ANO, tak prosím připojte svůj podpis pod petici Spoločne zachráňme trolejbusy v Banskej Bystrici!.
  Petici si prosím stahněte zde.
  Petice musí být vytištěna oboustranně, tedy tak, aby text petice byl neoddělitelně na jednom papíře s podpisovým formulářem. Podepsané petiční archy zašlete prosím na adresu organizátora petice. Děkujeme.

  Články

  Vyhlásenie SAD BBDS a.s. k prevádzkovaniu MHD v Banskej Bystrici

  Vydáno dne 29. 12. 2005 (5590 přečtení)
  Konec trolejbusůPoslanci Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici na zasadnutí dňa 13. decembra 2005 rozhodovali o výbere prevádzkovateľa mestskej hromadnej dopravy od roku 2006 na základe ponúk dvoch dopravných spoločností v zmysle podmienok verejnej obchodnej súťaže vyhlásenej mestom. Konštatujeme, že predložené ponuky boli neporovnateľné, a tým bolo znemožnené aj ich relevantné vyhodnotenie. Výsledkom rokovania je uznesenie, ktoré odporúča primátorovi mesta uzatvoriť zmluvu na výkon mestskej hromadnej dopravy s dopravcom SAD Zvolen, ktorý v ponuke neuvažuje s prevádzkovaním trolejbusovej dopravy v meste.

  Články

  Prečo má byť nový prevádzkovateľ MHD v Banskej Bystrici?

  Vydáno dne 27. 12. 2005 (5185 přečtení)

  Na jar 2005 mestské zastupiteľstvo zaviazalo primátora mesta Banská Bystrica na doriešenie problémov týkajúcich sa MHD vzhľadom na finančné požiadavky súčasného dopravcu SAD BBDS, a.s., čo vyústilo do vyhlásenia verejnej obchodnej súťaže dňa 28.9.2005.

  Do tejto súťaže sa prihlásili dve spoločnosti:

  • SAD BBDS, a.s., - súčasný prevádzkovateľ MHD BB
  • Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s. (ďalej len „SAD Zvolen“), ktorá prevádzkuje MHD v mestách Zvolen a Žiar nad Hronom.

  Po posúdení jednotlivých ponúk a vzájomnom prerokovaní s dopravcami odporučila dopravná komisia dňa 15.11.2005 prednostne rokovať so spoločnosťou SAD Zvolen, nakoľko jej ponuku posúdili poslanci MZ pre občanov mesta ako aj samotné mesto Banská Bystrica ako výhodnejšiu z viacerých hľadísk (uvedené nižšie).


  Články

  Informatívna správa o výbere dopravcov na prevádzkovanie MHD v Banskej Bystrici

  Vydáno dne 21. 12. 2005 (6252 přečtení)

  Ing. Miroslav Muroň - ospravedlnil sa za postupné dodávanie podkladov k tomuto bodu. Bolo to z viacerých dôvodov. V prvom rade po rozhodnutí výberovej komisie bola súťaž ukončená s tým,že bolo odporučené rokovať s jednotlivými záujemcami osobitne. Na týchto rokovaniach boli uchádzačmi poskytnuté ďalšie návrhy na riešenie dopravy s tým, že sme ich požiadali, aby tieto návrhy dali písomne. Písomne sme obdržali do času rozdávania materiálov ponuku od BBDS. SAD Zvolen dodali ponuku v priebehu tohto týždňa. To porovnanie taríf bolo spracované len vtedy, keď už materiály boli expedované. Tiež vyjadrenia odborníkov boli dané po termíne. Preto ste materiál dostali dnes. Jednotliví prepravcovia požiadali o vystúpenie na MsZ, preto Vás žiadam, aby ste hlasovali o umožnení vystúpiť zástupcom SAD a.s., BBDS B.Bystrica a SAD a. s. Zvolen.


  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt