Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  4. srpna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
475.111
Plzeňská ,Šlechtična, 475.111 v Horní Bříze při oslavách 60. let od osvobození Plzně Rudou armádou...totiž Americkou armádou.
zobrazení: 1909
známka: 1.64


Poslední komentáře

 • Kami adalah Agen BandarQ Online paling menjanjikan dengan winrate terbesar saat ini. Mainkan permain . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Di Depocasino. Keuntungan tersebut adalah berupa layanan transaksi yang cepat dan customer slot serv . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Excellent topic and exceptionally useful details. Thank you for the wonderful share. You have given . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Tiền sảnh hành lang giữa thiết kế thông thoáng từ trư& . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 411 nalezených)

  Tratě

  Den D tratě 113

  Vydáno dne 09. 01. 2008 (4421 přečtení)
  Z mlhy se vynořuje naděje pro trať 113Den 9.1.2008 je historickým mezníkem trati 113, projel po ní po mnoha letech první nákladní vlak. Trať z Čížkovic do Obrnic postihla druhá vlna rušení osobní dopravy na tratích v Ústeckém kraji. Na trati, vedoucí oblastí bez průmyslu, nejsou vedeny ani manipulační vlaky. Tato trať se od ostatních liší v několika aspektech. Má jednu velkou nevýhodu oproti jiným a jednu velkou výhodu. Tou nevýhodou je existence nechvalně proslulého sídliště Chánov v Mostě v její blízkosti. Znalým chánovských poměrů netřeba vysvětlovat, co to pro trať plné železných kolejí bez provozu znamená. Neznalým vysvětlovat nemíním, abych nebyl nařčen z rasizmu. Tou výhodou je její výhodná poloha z hlediska nákladní dopravy. Trať značně zkracuje trasu mezi Lovosicemi a Mostem oproti trase přes Ústí nad Labem.

  Projekty

  Rozhovor s iniciátorem projektu Drah Orlických hor ing. Petrem Tejklem

  Vydáno dne 07. 01. 2008 (3197 přečtení)
  schéma sítě Drah Orlických hor, (c) www.orlickedrahy.czRedakce dopravního webu Vám přináší rozhovor s ing. Petrem Tejklem, iniciátorem projektu Drah Orlických hor. Realizace tohoto projektu by umožnila rozšíření současných regionálních tratí z podhůří až do obcí v horských oblastech, které by získaly lepší dopravní obslužnost a zároveň by se staly dostupnější pro návštěvníky hor.

  Vozidla

  České dráhy v příštím roce investují do obnovy vozového parku 3,6 miliardy korun

  Vydáno dne 30. 12. 2007 (2827 přečtení)
  Příměstská jednotka CityElefant, Foto Miroslav VykaČeské dráhy vstupují do příštího roku se schváleným podnikatelským plánem, který počítá s investicemi do obnovy vozového parku v osobní dopravě ve výši 3,6 miliardy korun. Proti letošní částce (2,7 miliardy) je to téměř miliardový nárůst. Z vlastních zdrojů investují České dráhy v roce 2008 do pořizování nových vlaků a modernizace stávajícího vozového parku téměř 2,4 miliardy korun.

  | tisková zpráva ČD |
  | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Tratě

  Doubrava: Špatná zpráva pro Šulce, vlaky vyjedou

  Vydáno dne 28. 12. 2007 (1937 přečtení)
  Křižování v Telnici na trati 132 je mediálně záméŽelezniční doprava na trati 132, přezdívané Kozí dráha, bude obnovena. Potvrdil to starosta Telnice Jaroslav Doubrava po jednáních s dotčenými obcemi. První vlaky vyjedou příští rok v březnu.

  | Ústecký deník - Filip Vlček |
  | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Skivlaky zdokonalují služby pro lyžaře

  Vydáno dne 28. 12. 2007 (4739 přečtení)
  Skiareál LipnoČeské dráhy ve spolupráci se Skiareálem Lipno vylepšily dopravní dostupnost vlakem do skiareálu. Cestující při cestě vlakem do Lipna nad Vltavou mohou od soboty 22. prosince po zaplacení běžného tarifu Českých drah uplatnit 30% slevu na skipas.

  Články

  Význam lokálních tratí pro současnost se možná prokáže dříve, než bychom očekávali

  Vydáno dne 21. 12. 2007 (3693 přečtení)
  trať č. 113 - TřebívliceZásoby ropy versus jejich spotřeba pravděpodobně dosáhly bodu zlomu. Tenčící se zásoby a trvale rostoucí náklady těžby v příkrém rozporu s rostoucí spotřebou hlavně v rozvíjejících se ekonomikách ženou ceny ropy trvale nahoru. Po pokoření hranice 100 USD za barel bude cena nepochybně stoupat dál. Ani „hrátky“ s měnovými kursy USD vs EUR nemohou na tomto trendu nic změnit. Tato skutečnost – trvalý růst ceny ropy – bude jako příčina mít i jasně predikovatelné důsledky, píše čtenář Petr Tejkl

  | Petr Tejkl |
  | Počet komentářů: 63 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Tratě

  Má trať 113 ještě šanci?

  Vydáno dne 18. 12. 2007 (2617 přečtení)
  Motorový vůz míří do zastávky Dlažkovice. Foto K.MikolášekK současnému grafikonu byla zastavena pravidelná osobní doprava na trati 113 z Lovosic do Mostu, tedy na úseku mezi Čížkovicemi a Obrnicemi. Jedná se o politické rozhodnutí vedení Ústeckého kraje, který vidí ze svého pohledu jako výhodné se zbavit železniční dopravy na některých úsecích a „nahradit“ ji autobusy.

  Vozidla

  V Praze budou jezdit čistší vlaky

  Vydáno dne 18. 12. 2007 (2383 přečtení)
  CityElefant - Příměstská jednotka řady 471Praha - Špatný dojem cestujících ze špinavých vlaků by se měl zlepšit. To si alespoň slibují České dráhy od zmodernizované myčky vlaků, jejíž provoz včera spustily ve spořilovském depu. Zařízení za 296 milionů korun dokáže umýt všechny typy souprav i známý Orient Expres, který přijíždí do Prahy čtyřikrát za rok.

  | Jan Puci, Pražský deník |
  | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  V pondělí začne časově neomezená stávka maďarských železničářů

  Vydáno dne 15. 12. 2007 (1906 přečtení)
  MaďarskoTéměř sto tisíc obyvatel Maďarska se připravuje na pondělní stávku proti reformě zdravotních pojišťoven, kterou organizuje odborářské sdružení Liga. Seznam subjektů, které se k výzvě Ligy předávají se každým dnem rozšiřuje. Některé odborářské organizace vyhlásili neomezený „štrajk“, jiné zase přeruší práci jen na určitou dobu.

  Projekty

  Starostové pohraničních obcí v Krkonoších chtějí obnovit vlakové spojení s Polskem

  Vydáno dne 14. 12. 2007 (2250 přečtení)
  Ze zalmženého Tanvaldu do prosluněného HarrachovaO obnovení provozu na trati Harrachov - Sklářská Poreba stále usilují starostové z české i polské strany Krkonoš. Vlaky tam přestaly jezdit už před šedesáti lety, těsně po konci druhé světové války. Starostové teď kvůli tomu sepsali petici.

  Články

  Modrá armáda by měla hrůzou modrat

  Vydáno dne 13. 12. 2007 (1905 přečtení)
  Zpoždění vlakůČeské dráhy nedávno na své internetové stránce vyzvaly občany, aby posílali své vánoční dárky železniční kurýrní službou. Kdo by chtěl této nabídky využít, měl by zapomenout na to, že se blíží Vánoce, a poslat raději hned velikonočního zajíčka.

  | MF DNES - Pavel Párel |
  | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Již druhý den se ve vlacích nekouří

  Vydáno dne 10. 12. 2007 (1397 přečtení)
  Zákaz kouřeníVe všech vlacích v České republice, které jsou vedeny pod hlavičkou Českých drah, je od 9. prosince 2007 kouření zakázáno. České dráhy se tak připojují k ostatním evropským železničním dopravcům. V září se přestalo kouřit ve vlacích v Rakousku i v Německu. A v tuto chvíli jsou všechny vozy Českých drah označeny jako nekuřácké.

  Články

  Vážení nebo nevážení cestující Ústeckého kraje?

  Vydáno dne 09. 12. 2007 (1938 přečtení)
  Krajský úřad Ústeckého krajeO tom problémech nejen železniční dopravy Ústeckého kraje si v poslední době cvrlikají už i vrabci na střechách po celé České republice. Ale jaká je situace přímo na místě? Redakce dopravního webu Vám přináší názor pravděpodobně místních zaměstnanců železnice zveřejněný ve vlaku …

  Vozidla

  Nový CityElefant pro spojení centra Ostravy s Havířovem

  Vydáno dne 08. 12. 2007 (3684 přečtení)
  Zastávka Ostrava centrumUž třetí moderní patrová klimatizovaná jednotka CityElefant začala jezdit na tratích Moravskoslezského kraje. V pátek dopoledne byla slavnostně pokřtěna na ostravském hlavním nádraží a nese název i logo kraje.

  Články

  Karlovarský kraj podepsal smlouvu s ČD, chce na tratích nové vlaky

  Vydáno dne 08. 12. 2007 (2434 přečtení)
  nádraží Karlovy VaryKarlovarský kraj podepsal s Českými drahami smlouvu o zajištění základní dopravní obsluhy na železnici v roce 2008. Za to, že firmě zaplatí na dotacích kolem 122 milionů korun, požaduje mimo jiné modernizaci souprav nasazovaných na regionálních tratích. Za nedostatek považuje vedení kraje už několik let odkládanou rekonstrukci Horního nádraží v Karlových Varech, které je ostudou krajského města. Novinářům to řekl hejtman Josef Pavel.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt