Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Vraňany 19.3.07
Bez komentáře...
zobrazení: 1478
známka: 1.33


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 165 nalezených)

Články

Maďarští strojvedoucí včera stávkovali

Vydáno dne 26. 10. 2007 (3503 přečtení)
MaďarskoKromě 30 hodinové stávky v Německu včera proběhla výstražná stávka také v Maďarsku. Maďarští strojvedoucí včera stávkovali od 6 do 8 hodiny ranní, práci přerušilo společně na 4.000 zaměstnanců maďarských železnic MÁV (Magyar Államvasutak). Důvodem stávky je plánované rušení vlaků na dalších 21 železničních tratích od 10. prosince.

Články

V severních Čechách si starostové chtějí platit vlaky

Vydáno dne 25. 10. 2007 (3777 přečtení)
Libouchec, železniční trať č. 132Ústecký kraj – Starostové z Ústecka, Děčínska a Teplicka bojují za zachování vlakové dopravy podél Krušných hor. Ústecký kraj už vlaky dál nechce platit - jsou ztrátové. Místo nich počítá s autobusy. Starostové teď uvažují o tom, že by si vlaky platili sami. S menším počtem vlakových spojů musejí od prosince počítat i další obce. Kraj totiž neobjednal vlakovou dopravu na několika tratích a na jiných ji značně omezil.

| Tereza Chládková, ČT24 |
| Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

ŽUB: zpět do bodu nula – bude posouzení variant!

Vydáno dne 24. 10. 2007 (1562 přečtení)
Brno hl. n., foto Miroslav VykaEvropská komise (EK) po České republice vyžaduje, aby v rámci Operačního programu Doprava zpracovala a posoudila variantní řešení přestavby železničního uzlu Brno (ŽUB). Především to znamená, že o poloze nádraží a mnohamiliardovém příspěvku Evropské Unie na tento projekt není vůbec rozhodnuto. Pod dohledem EK se budou srovnávat dvě hlavní varianty brněnského nádraží.

Články

V prosinci oficiálně vznikne ČD Cargo

Vydáno dne 22. 10. 2007 (2347 přečtení)
742 109 ČD CARGO v Oldřichově u Duchcova 12.10.2007Nákladní doprava Českých drah se oddělí do samostatné dceřiné akciové společnosti ČD Cargo k 1. prosinci 2007. Tento již více jak rok očekávaný krok v pondělí definitivně odsouhlasila vláda. Nová společnost bude mít základní kapitál 8,8 miliardy korun a z mateřské firmy do ní přejde 13 000 z nynějších 57 000 zaměstnanců ČD. Jde o největší změnu ve struktuře ČD od přeměny státní organizace na akciovou společnost v roce 2003.

Články

Provozování úschoven je nadstandardní službou

Vydáno dne 22. 10. 2007 (1151 přečtení)
Zastávka neobsazena-šetříme, škody jsou z jiné položky...Turisté, kteří na nádražích hledají úschovnu zavazadel, mají v řadě měst v kraji smůlu. Úschovny se Českým drahám nevyplácejí, a tak končí.

| MF DNES - (mij) |
| Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Vlak má zpoždění? Dráhy zdrží přípoj či vrátí jízdné

Vydáno dne 15. 10. 2007 (4286 přečtení)
AKTUALIZOVÁNO
Měl váš vlak zpoždění a bojíte se, že vám ujede přípoj? Podle článku v MF DNES ze 13.10. nejsou vaše obavy na místě. „Vlak EuroCity čeká zhruba pět minut, protože jde o rychlý dálkový vlak. Jiné spoje čekají patnáct i více minut, především když se jedná ten den o poslední spoj,“ ubezpečuje mluvčí drah.

Dopravní koncepce

Ústecký kraj – průkopník „nové dopravní politiky“ a slepých uliček

Vydáno dne 08. 10. 2007 (1976 přečtení)
Jiří ŠulcÚstecký kraj má z pohledu objednávky a následně (ne)organizace regionální veřejné dopravy nejpestřejší historii od samého vzniku. Velmi brzy průkopnicky zavedl koordinátora dopravy, resp. dopravců, aby jej záhy zrušil. Buďto měl smůlu na personální obsazení, a nebo krajští politici vsadili raději na politickou vůli, podpořenou loajálními úředníky - odborníky.

Články

Oslavy 160 let železnice na Ostravsku

Vydáno dne 30. 09. 2007 (4240 přečtení)
Oslavy na Ostrava hl.n.Na mnoha nádražích v celé České republice proběhla řada doprovodných akcí ke dni železnice. Ovšem na Ostravsku byl tento den spojen i s oslavou kulatého výročí příjezdu prvního vlaku do regionu. Průmyslově rozvíjející Ostravsko bylo spojeno s Vídní, hlavním městem tehdejší monarchie, pomocí železnice od 1. května 1847, kdy byl zahájen provoz na novém úseku Severní dráhy císaře Ferdinanda z Lipníku do Bohumína.

Dopravní koncepce

A opět nevytížené tratě

Vydáno dne 30. 09. 2007 (3203 přečtení)
Osobní vlak Chomutov - Ústí se narozdíl od lokálek vyplatí Je sobota 15. září a já opět jedu do Českého Středohoří. Krajina je tu více než zajímavá a aspoň si ověřím, jak málo jsou tyto tratě využívané, abych příliš nekřivdil ČD ani zástupcům Ústeckého kraje. Nakonec kdo ví, zda se sem ještě dostanu, protože od prosince už to pro mne bude složité až nemožné. Zatím to zvládám pohodlně vlakem a docela i rychle.

Články

Ve vlacích si zavoláme, České dráhy chystají repeater

Vydáno dne 27. 09. 2007 (3076 přečtení)
RepeaterI když operátoři uvádějí téměř 100% pokrytí, pořád je v Česku dost míst, kde si nezavoláte. Téměř jistotou jsou vlaky.

| Mobil.cz - Jan Lodl |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Za meškanie vlakov v únii bude odškodné

Vydáno dne 25. 09. 2007 (1483 přečtení)
Cestujúci využívajúci služby železničnej dopravy v krajinách Európskej únie, ktorí budú cestovať cez viac ako jednu krajinu v rámci EÚ, si budú môcť podľa nových pravidiel nárokovať vrátenie časti cestovného v prípade, že vlak bude meškať.

| www.tvojepeniaze.sk - SITA |
| Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Český sen končí, RT-Express nevyjede

Vydáno dne 25. 09. 2007 (4053 přečtení)
Český senPočátkem září 2007 vydala firma Railtrans s.r.o. zprávu, že ukončila projekt RT-Express. Pro mnohé subjekty, které působí v oblasti železničního trhu, se jednalo o předvídaný krok, pro fanoušky firmy Railtrans to však byl zásah bleskem přímo do srdce.

Články

„Železniční“ nehody

Vydáno dne 10. 09. 2007 (3896 přečtení)
www.kartinki.czPoslední dobou jsou poměrně medializovány takzvané železniční nehody, které vlastně železničními vůbec nejsou. Vlak zde sice hraje hlavní roli, ale vždy jsou tyto nehody způsobeny excesy mimo železnici. Příčina mívá zpravidla společného jmenovatele, který lze shrnout do balíčku totální přezíravosti a bohorovnosti viníků, jednodušeji nazvaného totální blbost. Navíc tyto nehody, i díky přístupů médií, vrhají na železnici chmurný stín vražedného monstra.

Dopravní koncepce

Na železnici ve Zlínském kraji se budou investovat miliardy

Vydáno dne 09. 09. 2007 (1650 přečtení)
Nádraží Zlín-střed, Foto: Miroslav VykaZLÍN – O důležitých rozvojových záměrech na železnici, kterými jsou především modernizace trati Otrokovice – Zlín – Vizovice a napojení průmyslové zóny Holešov, jednal hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš s generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty Janem Komárkem.

| Tisková zpráva Zlínského kraje |
| Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Pro obyčejného cestujícího z Olomouce vlak SuperCity pendolíno podražil

Vydáno dne 04. 09. 2007 (3832 přečtení)
Pendolíno v Olomouci, foto: Miroslav Vyka0d 31. srpna byla ukončena platnost obyčejného a zvláštního jízdného SuperCity a od 1. září jsou nově zavedeny balíčky SC Net. Nová nabídka sice zjednoduší a zlevní cestování především lidem, kteří necestují pouze v trase vlaku SuperCity, ale využívají také přípojných spojů zejména v okolí Prahy a nebo v ostravské aglomeraci. Naopak pro nepravidelné cestující z Olomouce či Pardubic, kteří nemají In-kartu a dosud platili obyčejné jízdné, bude tato změna v tarifu Českých drah znamenat zdražení.

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt