Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Sněhurka
Sněhurka místo karkulka by se tahle mašinka měla jmenovat. Díky práci v cementármě v Plavci je T 444.0037 bílá nejen nátěrem...
zobrazení: 1281
známka: 2.75


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 92 nalezených)

  Články

  Domažlice - novinky v městské dopravě

  Vydáno dne 30. 05. 2006 (1400 přečtení)

  MHD Domažlice Cestujícím, kteří využívají služeb Městské autobusové dopravy (MAD) v Domažlicích, udělal jistě radost nový jízdní řád, který platí od začátku měsíce května. Ten totiž přinesl řadu pozitivních novinek.


  | Miroslav Hucl, ředitel společnosti |
  | Počet komentářů: 63 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Chabařovická pouť 2006

  Vydáno dne 21. 05. 2006 (2607 přečtení)
  Každoročně se koná jako památka na obce zničené těžbou v většinou v Chabařovicích, ovšem dnes v Zálužanech nedaleko Ústí nad Labem Chabařovická pouť. Na tuto pouť se můžeme zadarmo svézt historickými autobusy.

  Dopravní koncepce

  Visibility of network - viditelnost sítě

  Vydáno dne 17. 04. 2006 (2629 přečtení)

  Montreux Visibility of network, česky viditelnost sítě, je prvek, který v zahraničí považují za jeden z nejdůležitějších reklamních prvků, propagujících hromadnou dopravu. Účinnost této reklamy bývá srovnávána s intenzivní billboardovou kampaní. Viditelnost trolejbusové sítě je hodnocena stejně jako viditelnost sítě tramvajové. Trolejbusová a tramvajová síť je v těchto hodnoceních postavena výše, jak kolejová síť bez vrchního vedení.


  Články

  Polsko, černé mraky nad slezskými tramvajemi

  Vydáno dne 04. 04. 2006 (5969 přečtení)

  Smyčka Dabrowka Wielka Likvidace 22 km tratí přišla na aprílovou sobotu

  1.dubna 2006 se stala skutečností likvidace dvou jednokolejných tratí ve Slezské aglomeraci. Jedná se o linku č.8 z Bytomě do Dąbrowy Wielkiej a linku 25 z Będzina do Wojkowic. Obě tratě byly postaveny v padesátých letech minulého století.


  Články

  Banská Bystrica - Stanovisko Mesta k trolejbusovej doprave

  Vydáno dne 31. 03. 2006 (5181 přečtení)

  Pohľad do vozovneNapriek opakovanému zverejňovaniu informácií formou výstupov pre novinárov, vlastných novín a letáku do schránok o zmene dopravcu pre MHD v Banskej Bystrici a súčasnej situácii v MHD ako celku, či konkrétne v trolejbusovej doprave, pretrváva vo verejnosti množstvo fám a dezinterpretácií, na ktorých sa či zámerne alebo z nedostatočnej informovanosti podieľajú aj rôzne občianske aktivity. Keďže aj k dnešnému dňu zostáva stále otvorená otázka fungovania trolejbusovej dopravy, považujeme za potrebné zverejniť toto stanovisko:


  | MsÚ BB - Ing. Jaroslava Hýblová |
  | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Teplice, nové trolejbusy po mnoha letech

  Vydáno dne 23. 03. 2006 (2960 přečtení)
  Teplice-Nová Ves, foto Dominik Šipr Severočeské Teplice, donedávna známé zejména záměrem zrušit do roku 2007 trolejbusovou dopravu, se po 10 letech dočkají nových trolejbusů.

  Články

  Švýcarsko, Lausane

  Vydáno dne 03. 03. 2006 (4523 přečtení)
  Neoplan N6121, foto membres.lycos.fr/tllausanne/neoplanN6121 Do švýcarského města Lusane bylo v letech 2001 - 2002 dodáno 26 kloubových duobusů Neoplan N6121 s výzbrojí Kiepe (dva prototypy byly dodány 1998-9) od firmy NEOMAN. V květnu 2005 dva vozy totálně shořely, následně Dopravní úřad v Lausane odebral těmto vozidlům povolení k provozu. Na základě toho se 23.2.2006 dopravní společnost TL spolu s firmou NEOMAN rozhodli nahradit výše zmíněné duobusy 22 kloubovými autobusy typu N 4522 poháněnými zemním plynem.

  Články

  Banská Bystrica, zataženo, mlhavo …

  Vydáno dne 22. 02. 2006 (4145 přečtení)

  #261 pred železničnou stanicou Ti, kteří sledují tento web, jistě postřehli, že jedním z hlavních témat, které sleduje, je i situace v Banské Bystrici. Po téměř beznadějné situaci na přelomu roku, se před měsícem zdálo, že přeci jen zvítězil zdravý rozum a postupně se vše vrátí do starých kolejí, sice hodně pokřivených, ale díky Bohu alespoň za to.


  Články

  Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek

  Vydáno dne 21. 02. 2006 (1866 přečtení)
  Pískoviště v tramvaji V pátek 17.2.2006 mohli cestující na vlastní oči spatřit, jak PMDP vychází vstříc cestujícím s malými dětmi. Po vzoru hracích koutků v restauracích McDonalds postupně v tramvajích zavádí pískoviště, odpovídající nejpřísnějším předpisům EU. Jako první byla pískovištěm vybavena tramvaj č. 299. Jak je patrné s přiložené fotografie, vedle ohrady s pískem je umístěna speciálně upravená sedačka, odpovídající vzrůstu nastupující generace, doprovod malého děcka může k sezení využít přilehlých standardních sedaček. Našemu zpravodaji se podařilo zjistit, že po dovybavení všech tramvají hracím koutkem, čeká na cestující malé překvapení. Pokud v informační kanceláři PMDP na Denisově nábřeží předloží 3 jízdenky zakoupené v cardmanu, obdrží zdarma sadu pestrobarevných báboviček, za 5 jízdenek dostane cestující pro svého potomka dokonce kyblíček.

  Články

  Mariánské Lázně, zima 2006

  Vydáno dne 20. 02. 2006 (4611 přečtení)

  Trolejbus č.48 se prodírá zaparkovanými automobily Pojďme se podívat na ostře sledovaný systém městské dopravy v našem lázeňském městě, co se událo nového a na co se můžeme těšit do budoucna.


  Články

  Gruzie, Tbilisi

  Vydáno dne 18. 02. 2006 (4347 přečtení)
  Tbilisi, tramvaj V hlavním městě Gruzie Tbilisi, bude v rámci modernizace systému MHD zrušen tramvajový provoz. Modernizace bude na základě rozhodnutí Rady města ze 14.2.2006 financována z prostředků, které město obdrží z odprodeje vozidel a zařízení tramvaje do šrotu. Jako důvod likvidace tramvajového systému po 101 letech existence se uvádí jeho značná zchátralost, kdy nutné investice do tramvajové dopravy převyšují momentální cenu tramvajového provozu jako takového. Jeden kilometr tramvajové trati stojí milion dolarů, a toto je suma značně převyšující možnosti rozpočtu města.

  Články

  Bulharsko, Sofia

  Vydáno dne 12. 02. 2006 (3802 přečtení)
  Sofia, tramvajeFirma Inekon Group, byla vybrána na dodávku 18 nových tramvají do hlavního města Bulharska, Sofie. Kontrakt ve výši 13,6 mil € na dodávku tramvají je jen částí z celkové půjčky 35 milionů €, kterou Sofia obdržela na rozvoj dopravní infrastruktury od EBRD.


  Články

  Rumunsko, Brašov

  Vydáno dne 11. 02. 2006 (5345 přečtení)
  Brašov, tramvaje v depu ...V Rumunském Brašově s cca 350 000 obyvateli, bude k poslednímu únorovému dni ukončen provoz elektrické městské dopravy, kterou zde zatím zajišťují tramvaje a trolejbusy. V rámci modernizace dopravy a programu na obnovu vozového parku město získalo dotace EU na obnovu vozového parku autobusy splňujícími limity splňující přísné ekologické normy EURO III.

  Články

  Praha - zkoušky Poršetry

  Vydáno dne 10. 02. 2006

  Praha 14T - 1Při zítřejší sobotní výluce Palmovka - Ohrada od 9 do 14 hod. budou probíhat zkoušky vykolejení a nakolejení Poršetry14T. Celá akce se má uskutečnit někde poblíž křižovatky „Ohrada“ a má začít hned po 9. hodině ranní.

  Články

  Nechcete koupit trolejbus?? :-)

  Vydáno dne 10. 02. 2006

  VolvoNa webové stránce s inzeráty jsem našel jeden docela zajímavý. Inzerent Prodává trolejbus Volvo B587, rok výroby 1972 po opravě v roce 2002. K mání je 8 kusů a jsou vozy jsou celohliníkové. Cena 11.500 euro.
  Životnost az 1.3 mil. Km, cena celohlinikové karoserie i jen jako šrotu je cca 5.000 €


  Jméno:Zeman

  e-mail: infoczechmat.cz

  Telefon: 608-244-780


  Lokalita: Zahraničí


  odkaz na inzerát

  Osobně bych chtěl vidět jak si kvůli tomu někdo v ČR schvaluje za těžký prachy typ.


  | Autor: Štěpán Esterle |
  | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: http://auto.bazos.cz/inzerat/104479/prodam-autobusy-i-jednot |

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt