Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
720 523
Hektor 720 523 přistavuje skelet metra do lokomotivky
zobrazení: 1202
známka: 1.80


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 92 nalezených)

  Články

  Plzeň uvažuje, že zdraží jízdné

  Vydáno dne 12. 01. 2007 (2204 přečtení)
  socka Dopravní podnik dal radnici nůž na krk. Buď dostaneme další více než stomilionovou dotaci, nebo z dvaceti procent omezíme dopravu. Naše autobusy zůstanou stát v depech. Takový vzkaz poslal koncem minulého týdne na radnici generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus.

  | Dana Veselá, Plzeňský Deník 11. 1. 2007 |
  | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Pardubice, nový odbavovací systém

  Aktualita ze dne 01. 11. 2006

  Dopravní podnik města uvede zítra do provozu nový odbavovací systém ve vozidlech MHD. Od 1. listopadu budou moci cestující využívat linky MHD pouze prostřednictvím čipových karet s časovou jízdenkou nebo elektronickou peněženkou či novým typem papírových jízdenek. Dopravní podnik zároveň upozorňuje, že původní papírové jízdenky přestanou platit a mechanické označovače budou z vozidel demontovány.

  | Autor: Reg. čtenář |
  | Počet komentářů: 54 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: Pardubický deník - (mik)|
  Články

  Mariánské Lázně v pátek 13.

  Vydáno dne 13. 10. 2006 (3273 přečtení)
  13. 10. 2006 Pátek 13. října byl tentokráte pro Mariánské Lázně šťastným dnem. Do ulic vyjely s cestujícími první nové trolejbusy 24 Tr z poslední pětikusové dodávky.

  Články

  DOD v Komíně

  Vydáno dne 21. 09. 2006 (1714 přečtení)
  Dne 20.9.2006 proběhl v brněnské trolejbusové vozovně v městské části komín den otevřených dveří v rámci Týdne mobility.

  Články

  Praha, mimořádná událost 7.9.2006 v 16:45

  Aktualita ze dne 08. 09. 2006 (1420 přečtení)

  Je 7. 9. 2006 16:45 a v ulici Na padesátém spadla trolej. V odpolední dopravní špičce to způsobilo kolaps neb auta a autobusy tudy pod mostem jezdí po kolejích.

  Články

  Plzeň má první zastávku s Kasselskými obrubníky

  Vydáno dne 30. 08. 2006 (3301 přečtení)
  Kasselské obrubníky Zastávka II. Poliklinika se zřejmě stane první zastávkou, kde budou v Plzni použity tzv. Kasselské obrubníky. Ty mají díky svému tvaru umožnit cestujícím lepší přístup do vozidla. Tento systém je hojně používán například v Liberecké autobusové síti.

  Články

  Norsko, Oslo má nové metro

  Vydáno dne 27. 08. 2006 (1699 přečtení)
  V pondělí 21. srpna 2006 norský korunní princ Haakon slavnostně otevřel novou linku metra.

  Články

  Plzeň, po 371 dnech končí rekonstrukce mostu U Jána

  Vydáno dne 07. 08. 2006 (1444 přečtení)
  Od 1.8.2005 znepříjemňovala Plzeňákům cestu tramvají rekonstrukce mostu u Jána. Jednokolejka a jedna úplná výluka zdržovala plynulý provoz tramvají v centru Plzně více než rok.

  Články

  Plzeň podpoří ekologicky šetrnou dopravu

  Vydáno dne 29. 07. 2006 (1083 přečtení)
  Špagetka a Astra na KošutceMěstská doprava bude tři dny zadarmo. V rámci Dne bez aut budou moci lidé jezdit od 20. do 22. září zadarmo městskou hromadnou dopravou. Akce byla v minulých dvou letech v Plzni pouze jednodenní.

  | Mladá fronta DNES - (čtk) |
  | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  České Budějovice omezí trolejbusy

  Vydáno dne 10. 07. 2006 (1837 přečtení)
  Akce u Grandu To není poplašná zpráva, že by dopravní podnik snad chtěl rušit trolejbusovou dopravu již v pořadí třetí trolejbusové epochy v jihočeské metropoli, ale v důsledku výstavby nového obchodního centra Mercury a zároveň nového autobusového nádraží na jeho střeše, dochází k podstatnému omezení dopravy v prostoru před hlavním nádražím v Českých Budějovicích.

  Články

  Trollofon - namiesto zosiľňovača trolejbus

  Vydáno dne 10. 07. 2006 (3397 přečtení)

  Trollofon Ak je Rune Grammofon dvorným labelom nórskej experimentálnej a elektronickej hudby, jej dvorným webzinom a internetovým rádiom je server Pilota.fm. Popri textoch a rozhovoroch s hudobníkmi sa tu s mesačnou periodicitou objavujú aj zvukové ukážky. „Piloti” dokonale pochopili filozofiu internetového rádia a vysielajú živé koncerty, ponúkajú možnosť streamovať hudbu z vlastnej databázy. Jedným z ich najoriginálnejších projektov je Trollofon.


  | http://www.tristvrte.sk/ |
  | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Plzeň: PMDP získaly certifikát managementu jakosti

  Vydáno dne 03. 07. 2006 (2663 přečtení)
  Plzeňské městské dopravní podniky, a. s. obdržely 30. června 2006 certifikát managementu jakosti podle normy ISO 9001:2000. Audit provedla mezinárodní nezávislá nadace Det Norske Veritas poskytující služby v oblasti řízení rizik. Certifikát z rukou ředitele pobočky pro Českou a Slovenskou republiku převzal předseda představenstva PMDP, a.s. ing. Miroslav Kalous.
  Přidána fotogalerie

  Články

  Tramvaje v Orlove aneb další žurnalistický skvost :-)

  Vydáno dne 28. 06. 2006 (1360 přečtení)

  Původně jsem chtěl vytvořit článek na téma přípravy projektu dílčí obnovy zrušeného tramvajového systému na Karvinsku. Po několikátém přečtení výchozího článku jsem však došel k názoru, přinést jej celý přesně v takové podobě, jak byl otištěn ve veřejném periodiku Týdeník Karvinsko. Ti kteří se v dopravních kruzích trochu pohybují, možná nad některými výroky nevěřícně zakroutí hlavou, ovšem ti, kteří v oboru nejsou zase tak silní, měli by článek brát přeci jen se značnou rezervou.


  Články

  Den otevřených dveří v areálech PMDP

  Vydáno dne 17. 06. 2006 (2357 přečtení)
  Den otevřených dveří v PMDP Opět zhruba po roční pauze pořádaly Plzeňské městské dopravní podniky 17. 5. Den otevřených dveří. Ten se konal ve vozovnách tramvají a trolejbusů+autobusů od 10:00 do 15:00. Po dvou úspěšných akcích tohoto typu v předchozích letech nastalo uvažování, zdali má cenu konat DOD každoročně. I letos se akce konala s velkou návštěvností a spokojeností zejména malých návštěvníků. Nejen pro ně zde byly připraveny propagační předměty a na výstavce vozidla MHD.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt